Bronią Polesia przed kopalnią

Przeciwnicy wydobycia węgla kamiennego robią wszystko, aby uniemożliwić budowę kopalni w sąsiedztwie Poleskiego Parku Narodowego. Podczas długiego majowego weekendu przekonywali mieszkańców i turystów, aby nie dopuścili do inwestycji.

Około 20-osobowa grupa wolontariuszy i miłośników przyrody prowadziła przez kilka dni akcję, której celem było uświadomienie mieszkańcom i turystom jak złe konsekwencje dla środowiska i zdrowia ludzi może mieć uruchomienie kolejnych kopalni węgla kamiennego w naszym regionie.

– Nasz obóz ma charakter informacyjny. Przez te kilka dni będziemy spotykać się z mieszkańcami i turystami odwiedzającymi teren Poleskiego Paku Narodowego i rozdawać im ulotki, odpowiadać na pytania. Wszystko po to, aby poinformować o zagrożeniach i szkodach górniczych, jakie mogą wystąpić po uruchomieniu kopalni. Zmiany jakości życia, jakości wody będą nieodwracalne. Jako grupa miłośników przyrody jesteśmy bardzo zaniepokojeni tym, że na tak pięknym terenie planowana jest budowa kopalni. Tutaj są cenne przyrodniczo torfowiska, gatunki roślin, ptaków i jeziora – mówił we wtorek, tuż przed rozpoczęciem akcji Michał Wolny z grupy “W obronie Polesia”.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Super Tygodnia.

1 Komentarz do "Bronią Polesia przed kopalnią"

 1. oby zimny deszcz nieustannie chłodził ,,ekobusinessmenom” rozpalone głowy….

 2. pojawiła się szansa na rozwój i lepsze życie w przyszłości. Niestety nadal mamy pozostac bogaci w walory przyrodnicze i a prawdziwe bpogactwo pozostanie na innych obszarach. Ci bogaci z terenów “zniszczonych przez przemysł” przyjadą tu pooglądają te cuda przyrody i pojadą do siebie korzystając tam z prawdziwego bogactwa. My zostaniemy z naszą biedą i radością z posiadania cennego środowiska.

 3. Rezyser Kina Akcji | 19 maja 2019 at 21:11 |

  Mnie tam z tego bogactwa co mamy na terenie powiatu włodawskiego nie stać by pojechać i podziwiać tą biedę z której tu przyjeżdżają Ci biedacy do nas by podziwiać Nasze bogactwo.
  Czarne jest białe a białe jest czarne tak wmawiają miejscowi włodarze a bieda nie jest biedą . Od 1989r w Naszej krainie obfitości czerwone nie jest czerwone a jest przepuszczone przez pryzmat i tylko ślepcom to czerwone jawi się w Łączy Nas Samorząd .

  • O widzę święty Leszek Siedlecki zna się również na ekologi a co tam panie we wlodawiance? Podobno wczoraj znowu pięknie przegraliście.

   • Rezyser Kina Akcji | 20 maja 2019 at 08:29 |

    A klasa to godna klasa by miejscowe Makabi Włodawa reprezentowało i reklamowało krainę obfitości . Z obecnego zarządzania byli rabini aż się w niebiosach za głowy łapią jak można było taka spuściznę kulturowo- sportową doprowadzić do ruiny . Lecz co zrobić jacy kacykowie taki geszeft .

 4. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zmiana wielkości czcionki