Boisko „Modrzewiaka” gotowe

Zakończono ostatnie prace przy budowie boisk o nawierzchni poliuretanowej oraz bieżni przy ZSZ Nr 1 i II LO we Włodawie. Młodzież będzie miała piękne miejsce do uprawiania sportu.

Na boiska czekano od bez mała 20 lat. Dopiero obecnemu staroście Andrzejowi Romańczukowi udało się uzyskać dofinansowanie niemal w połowę wartości inwestycji. Pomoc przyszła z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Dotychczasowe boisko asfaltowe wraz z bieżnią żużlową powstało przed ponad 40 laty. Było w fatalnym stanie. Zdaniem nauczycieli nie tylko nie spełniało wymagań, ale nawet zagrażało zdrowiu uczniów.

Przedmiotem zakończonego zamówienia była budowa 3 boisk (do gry w koszykówkę, siatkówkę oraz uniwersalne) o nawierzchni poliuretanowej oraz bieżni 4-torowej zakończonej skocznią do skoku w dal. Boiska mają łączne wymiary 70×23 m, bieżnia ma długość 120 m (wraz ze skocznią w dal).

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Nowego Tygodnia.

1 Komentarz do "Boisko „Modrzewiaka” gotowe"

 1. Dziwi tylko brak klasy sportowej w tej szkole!?

  • Patrząc na zapotrzebowanie na wykwalifikowanych pracowników to na rzetelnej nauce praktycznej zawodu ten zespół szkół zyskał renomę. To lokalni pracodawcy powinni się zastanowić dlaczego jest problem z naborem do pracy bo jednak nie wszyscy młodzi stąd uciekają a wysokie koszty ew zatrudnienia to nie przyczyna ich problemów.

 2. Ciekawe jak reszta modernizacji szkoły bo w środku jakoś nie widać aby coś się działo czyżby przerwane prace a do 3 września coraz bliżej. Modernizacja boiska i zaplecza sportowego ok ale już w październiku potrafi być zimno aby nasze dzieci z niego korzystały. Widać nakłady nie idą na marne trochę dziwi opieszałość wykonawców.

 3. Po co im boiska jak mają smartfony

  • Po co? A właśnie po to aby oderwać ich od smartfonów, laptopów i tv. Wyłącznie od nauczycieli zależy czy zachęcą ich do aktywności fizycznej. W dobie elektronicznego chaosu i wszech obecnych zwolnień lekarskich to jedyna szansa na rozruszanie młodzieży.

 4. Ludzie co z wami, jest piękne boisko, a wy odwracacie kota ogonem. Brawo Pan dyrektor Omelczuk i Pan starosta Romańczuk.

 5. Panie Wiesław ie a gdzie Pana boisko przecież był Pan starosta a również nauczycielem w tej szkole ??

 6. Pan starosta złożył tylko wniosek a pieniądze na inwestycję załatwił Pan Holaczuk.Sama widziałam zdjęcie profesora z Panem ministrem na fejsie.

 7. Jedyne co Holaczuk załatwił to urlop na potraktowanie zdrowia sobie

 8. W dodatku zrobił to na koszt podatnika

 9. punkt widzenia zależy od punku siedzenia | 22 sierpnia 2018 at 14:43 |

  Jakie było pierwsze pytanie które Pan Wiesław zadał na sesji powiatu kiedy przestał być starostą? Jeśli ktoś nie wie to podpowiadam – “Jaka jest obecna kondycja włodawskiego szpitala?”

 10. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zmiana wielkości czcionki