Biedronka – najbardziej popularny supermarket wśród obywateli Polski

Biedronka to znany i naprawdę lubiany przez wielu sklep, którego historia rozpoczęłą się w 1995 r. Obecnie w Polsce znajdziemy już około 3000 placówek tej sieci, zaspokajających potrzeby zakupowe mieszkańców dużych miast i małych wiosek. Podstawową przyczyną, która powoduje wysoką popularność sklepu są naprawdę przystępne ceny oraz szeroki asortyment towarów.

Oszczędzaj razem z Biedronką

Według badań, przeprowadzonych przez polskich marketologów w 2019 roku okazało się, że Polacy preferują robienie zakupów w pięciu podstawowych sklepach. Na pierwszym miejscu znalazła się wśród nich sieć sklepów Biedronka. Według ARC Rynek i Opinia 4 na 5 Polaków dokonuje zakupów w tej sieci supermarketów, a ponad 50% respondentów robi zakupy w Biedronce przynajmniej raz w tygodniu. Polacy tłumaczą tę popularność sieci detalicznych tym, że supermarkety stale mają promocje, rabaty i atrakcyjne oferty, których nie znajdują w innych polskich sklepach.

Jeśli lubisz oszczędzać – Biedronka daje ku temu wiele możliwości. Informacje o wszystkich akcjach i promocjach znajdziesz w gazetkach promocyjnych sklepu. Ponadto na stronie internetowej rabato.com można zobaczyć najnowsze promocje z Biedronki.

Oto kilka podstawowych rodzajów zniżek dostępnych w sklepach Biedronka, na które warto zwrócić uwagę:

 • Hity dnia;
 • Nowe towary w asortymencie w cenie promocyjnej;
 • Okazje tygodnia;
 • Zniżki dostępne dla posiadaczy aplikacji mobilnej;
 • Towary ze zniżką 10%-70% itd.

W sieci sklepów Biedronka organizowane są też akcje tematyczne – “tygodnie włoskiej kuchni”, “towary dla szkoły”, “kiermasze bożonarodzeniowe” itd.

Bogata oferta – podstawą popularności

Na szczególną uwagę zasługuje asortyment produktów w sieci supermarketów Biedronka. Można w nich kupić dosłownie wszystko: żywność, chemię gospodarczą, artykuły gospodarstwa domowego, małe meble i urządzenia, kosmetyki dla dorosłych i dzieci, produkty dla zwierząt domowych i wiele więcej. Jednocześnie asortyment towarów stale jest rozbudowywany, w zależności od potrzeb kupujących.

Ponadto sieć supermarketów Biedronka ma własne produkty, których nie można kupić w żadnym innym sklepie. Wśród nich są: naturalne produkty mięsne bez fosforanów, konserwantów i sztucznych barwników, sprzedawane pod marką własną Kraina Wędlin Nature oraz śledzie, łososie i inne produkty rybne sprzedawane także pod marką własną Marineo. W sieci dostępne są również marki: Queen, Tom & Rose, Plony Natury, Modern, Dada i inne.

Dodatkowo ważną informacją jest, że produkcja wszystkich markowych produktów dla sieci Biedronka musi przejść procedurę certyfikacji. Brak kosztów dla pośredników i dodatkowy marketing pozwala oferować klientom te produkty po niskich cenach.

1 Komentarz do "Biedronka – najbardziej popularny supermarket wśród obywateli Polski"

 1. W Biedronce jest wieczny bałagan i kolejki przy kasie. Czasem mam wrażenie, że to celowe jest.

 2. stop stonce | 26 sierpnia 2020 at 18:13 |

  Czy to artykuł czy reklama? Elbi już nie rozróżnia tych pojęć czy kasa przeważyła? Żadne tam niskie ceny tylko jak już napisano bałagan. Nie wiem kto i gdzie badania takie robił, ale we Włodawie w wakacje uważam, że inna sieć ma więcej klientów. Więc wracając do początku – Biedronka musi się już w taki prymitywny sposób reklamować? Dzięki tej anty “reklamie” nic u nich nie kupię.

  • No właściciel sieci już nie może spać po przeczytaniu twojego komentarza.

   • stop stonce | 29 sierpnia 2020 at 12:58 |

    Po co ta złośliwość? Jeżeli nie umiesz czytać ze zrozumieniem to świadczy o twoim wykształceniu. Nie pisałem tu o żadnej sieci tylko o treści artykułu – ale to dla ciebie zbyt trudne do zrozumienia!

 3. wlodawianka | 27 sierpnia 2020 at 11:51 |

  balagan brudne podlogi jak na melinie towar powywracany a ceny sa wiekszw
  e jak u pana slawinskiego co ma polskie produkty

 4. Cichy wielbiciel | 27 sierpnia 2020 at 13:03 |

  Chodzę do Biedronki tylko po to, żeby popatrzeć na piękną dziewczynę z ostatniej kasy..Ostatnio jej niestety nie ma.Wie ktoś kiedy będzie?

 5. I to rozumiem…

 6. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content