Bezpieczny wyjazd na narty? Jest na to sposób!

Na rozpoczęcie sezonu narciarskiego wielu z nas oczekuje przez cały rok. Szusowanie po stoku to doskonały sposób na to, aby zadbać o formę zimą, a także oderwać myśli od codziennych spraw. Warto zadbać o to, aby zimowy wyjazd był nie tylko przyjemny, ale przede wszystkim bezpieczny. W jaki sposób? Najlepszą metodą jest wykupienie dodatkowej polisy ubezpieczeniowej, która pokryje koszty ewentualnego leczenia.

Bezpiecznie w kraju…

Podczas zimowego wyjazdu nie powinno nam zabraknąć ciepłych ubrań ani sprzętu narciarskiego. Pakując walizkę, zwykle kilka razy sprawdzamy, czy wszystko co potrzebne, wzięliśmy ze sobą. Niemniej jednak często zapominamy o najważniejszym, czyli o dodatkowym ubezpieczeniu zdrowotnym. Dlaczego jest ono tak ważne?

W przypadku wyjazdu do dowolnej miejscowości w Polsce, możemy w razie potrzeby skorzystać z pomocy medycznej w ramach NFZ.

Ma do tego prawo każda osoba, która regularnie opłaca składkę zdrowotną, a także dzieci. Z drugiej strony każdy, kto choć raz trafił do szpitala, doskonale wie, jak długo trzeba czekać na przyjęcie do gabinetu lekarskiego. Często najbliższy szpital znajduje się w znacznej odległości od stoku, dlatego też samo przetransportowanie poszkodowanego może być problematyczne. Tymczasem w razie wypadku możemy skorzystać z prywatnego ubezpieczenia medycznego, które pokryje koszty leczenia, a często również transportu ze stoku do ośrodka zdrowia. O tym, dlaczego warto wykupić prywatne ubezpieczenie dla narciarzy, można przeczytać na stronie internetowej https://www.ubezpieczenienanarty.pl/.

… i zagranicą

Wybierając się poza granice kraju, większość turystów wyrabia sobie kartę EKUZ. W praktyce umożliwia ona korzystanie ze świadczeń medycznych za darmo, jednak pod pewnymi warunkami. Musimy przede wszystkim:

  • udać się do publicznego szpitala bądź przychodni – warto przy tym mieć świadomość, że wiele ośrodków zdrowia działa jedynie komercyjnie,
  • wypełnić wiele dokumentów, potwierdzających prawo do świadczeń,
  • często wypłacić należne szpitalowi środki z własnej kieszeni, o których zwrot możemy ubiegać się dopiero po powrocie do kraju.

Co więcej, w ramach karty EKUZ możemy korzystać jedynie z niezbędnych świadczeń medycznych. Ubezpieczenie nie obejmuje na przykład transportu ze stoku do szpitala czy dodatkowych zabiegów rehabilitacyjnych, które często należy podjąć od razu po wypadku, aby jak najszybciej wrócić do formy.

Więcej na temat zalet ubezpieczeń dla narciarzy możemy przeczytać na https://www.ubezpieczenienanarty.pl/faq/0.html. Znajdziemy tam także odpowiedzi na wiele nurtujących nas pytań dotyczących tego, jak wygląda procedura zakupu ubezpieczenia i na które warto się zdecydować. Co ważne, ubezpieczyć możemy nie tylko nasze zdrowie, ale również:

  • sprzęt narciarski,
  • bagaż,
  • ewentualną rezygnację z wyjazdu – dzięki takiej polisie możemy otrzymać zwrot przynajmniej części kosztów.

Wiele polis łączy w sobie kilka różnych rodzajów ochrony ubezpieczeniowej i choć w ich przypadku składka jest nieco wyższa, to my, jako turyści, jesteśmy o wiele lepiej zabezpieczeni. 

Skip to content