Bezpieczne ferie 2019

W związku z rozpoczętymi feriami zimowymi mundurowi prowadzą działania pod nazwą: “Bezpieczne Ferie 2019”. Celem głównym przedsięwzięcia jest zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży podczas wypoczynku zimowego. Stąd na drogach więcej patroli, które będą częściej sprawdzać pojazdy przewożące dzieci i młodzież. Policjanci będą też sprawdzać miejsca wypoczynku oraz prowadzić różne działania profilaktyczne.

Wraz z rozpoczęciem terminów ferii zimowych policjanci rozpoczęli działania pod nazwą “Bezpieczne Ferie 2019”, których głównym celem jest zapewnienie bezpieczeństwa podczas wypoczynku zimowego. Mundurowi m.in. sprawdzają miejsca wypoczynku oraz prowadzą spotkania profilaktyczne w różnych placówkach oświatowych oraz innych miejscach wypoczynku, przeprowadzają częstsze kontrole pojazdów przewożących dzieci.  W ramach sprawdzeń policjanci ruchu drogowego zwracają szczególną uwagę, czy dzieci przewożone autokarami i samochodami osobowymi zapięte są odpowiednio pasami bezpieczeństwa lub znajdują się w fotelikach bezpieczeństwa lub innych urządzeniach przytrzymujących. Zwracana jest również uwaga, czy transportowany ładunek, np. bagaże, sprzęt narciarski, przewożone są w sposób niezagrażający bezpieczeństwu pasażerów. Tradycyjnie prowadzone są kontrole stanu trzeźwości i prędkości prowadzonych pojazdów.

Pamiętajmy, aby w czasie podróży, jak również w trakcie zimowego wypoczynku zawsze przestrzegać zasad bezpieczeństwa i kierować się zdrowym rozsądkiem. Wszelkich pojazdów, którymi będziemy się poruszać należy używać zgodnie z ich przeznaczeniem i w sposób określony w odrębnych przepisach. Korzystając z uroków zimowego urlopu powinniśmy tak postępować, aby nie narażać nikogo na utratę zdrowia czy nawet życia.

Wybierając się na zimowy wypoczynek kierowcy powinni zadbać również o siebie i przed trasą przede wszystkim wypocząć. Podczas jazdy zawsze należy zwracać uwagę na innych użytkowników drogi i utrzymywać bezpieczną odległość, zwłaszcza gdy na drogach jest ślisko i zalega śnieg. Do podróży lepiej wybierać trasy częściej uczęszczane. W czasie podróży warto też sprawdzać komunikaty drogowe podawane przez media.

 

B.Sz

KPP Włodawa

Skip to content