Bezpieczna droga do przedszkola z dzielnicowymi

Dzielnicowi w minionym tygodniu podczas spotkań profilaktycznych rozmawiali z najmłodszymi uczestnikami dróg. Wizyta policjanta to zawsze dla dzieci wielka atrakcja. Funkcjonariusze omówili z przedszkolakami najważniejsze kwestie bezpieczeństwa.

Dzielnicowi z włodawskiej komendy oraz urszulińskiego komisariatu aktywnie włączyli się w bezpieczeństwo najmłodszych mieszkańców powiatu włodawskiego. Policjanci w placówkach oświatowych rozmawiali z najmłodszymi przede wszystkim o najważniejszych przepisach ruchu drogowego. Wszystko po to aby dzieci potrafiły bezpiecznie poruszać się po drodze. Funkcjonariusze zwracali dużą uwagę na kwestię widoczności na drodze jak też w formie pokazowej wraz z dziećmi przechodzili przez pasy ucząc je właściwego zachowania w rejonie przejść dla pieszych.

Spotkania z policjantem są dla maluszków zawsze dużą atrakcją, co zachęca je do poznawania zasad ruchu drogowego. Kształtowanie u dzieci właściwych nawyków to żmudna praca, ale opłaca się ją wykonać, bo nawyki te zostają na całe życie.

aspirant sztabowy Kinga Zamojska-Prystupa
KPP Włodawa

Skip to content