BEZ UPRAWNIEŃ, ALE ZA TO Z PROMILAMI WIÓZŁ CZTERECH KOLEGÓW

Wczoraj w nocy włodawscy policjanci udaremnili dalszą jazdę pijanemu kierowcy, którego zatrzymali do kontroli drogowej. 24-latek z Włodawy miał w swoim organizmie niemal 2 promile, a swoim autem przewoził 4 kolegów . Na dodatek okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania. Teraz odpowie za swoje postępowanie przed sądem.

Dzisiaj w nocy, tuż po pierwszej godzinie, policjanci włodawskiej „patrolówki” zatrzymali do kontroli kierującego samochodem m-ki KIA na ul. Lubelskiej we Włodawie. Podczas kontroli drogowej wyszło na jaw, że 24-letni mieszkaniec Włodawy porusza się pojazdem mechanicznym pod znacznym działaniem alkoholu, bowiem w swoim organizmie miał niemal 2 promile. Na dodatek kierujący przewoził 4 pasażerów – znajdujących się również pod wpływem alkoholu. Poza tym, policjanci po sprawdzeniu 24-latka w systemach informatycznych ujawnili, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania.

Teraz 24-latek odpowie przed sądem za swoje zachowanie. Za jazdę w stanie nietrzeźwości zgodnie z kodeksem karnym grozi do 2 lat pozbawienia wolności oraz dotkliwe konsekwencje finansowe.

źródło: KWP

Zmiana wielkości czcionki