Bez chemii na drodze

“Bez chemii na drodze” to nazwa ogólnopolskiej kampanii społecznej, której celem jest przybliżenie zagrożeń związanych z konsekwencjami zażywania środków psychoaktywnych w ruchu drogowym. Akcja kierowana jest nie tylko do użytkowników na drodze, ale także do rodziców dzieci i nastolatków, którzy będą samodzielnie poruszać się po drogach.

Ogólnopolska kampania społeczna prowadzona pod nazwą “Bez chemii na drodze” ma uświadamiać zagrożenia i konsekwencje wynikające z zażywania środków psychoaktywnych w ruchu drogowym. Inicjatorem kampanii jest Krajowe Biuro ds. Przeciwdziałania Narkomanii, która prowadzona jest w ramach Narodowego Programu Zdrowia.

Przedsięwzięcie skierowane jest do różnych uczestników ruchu drogowego – kierowców, pasażerów, pieszych, rowerzystów, rodziców, opiekunów i młodzieży. Kampania ma za zadanie poprawić wiedzę kierowców na temat prawnych konsekwencji i ryzyka wiążącego się z prowadzeniem pojazdów pod wpływem alkoholu, środków odurzających czy substancji psychotropowych. Akcja ma także uświadamiać rodziców na temat roli kształtowania bezpiecznych zachowań dzieci i młodzieży w ruchu drogowym.

Dodatkowe informacje o kampanii można znaleźć na stronie internetowej kampanii.

sierżant sztabowy Elwira Tadyniewicz
KPP Włodawa

Skip to content