Będzie taniej i ekologicznie. Włodawską ciepłownię czeka modernizacja

Po latach włodawskie Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej stać na gruntowną modernizację miejskiej ciepłowni. Umożliwiła to wielomilionowa dotacja z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Projekt „Modernizacja źródła ciepła z wykorzystaniem OZE (odnawialnych źródeł energii) w MPGK Włodawa” przygotowali sami włodawscy komunalnicy. Stanęli na wysokości zadania, skoro został tak wysoko oceniony, że znalazł się w pierwszej dziesiątce projektów rekomendowanych do dofinansowania.

W efekcie do Włodawy trafi dokładnie 14 548 800 zł.

– To największe dotychczasowe dofinansowanie w historii włodawskiego MPGK – mówi Wiesław Muszyński, burmistrz Włodawy. – Cieszymy się tym bardziej, że zaplanowana inwestycja jest niezwykle ważnym projektem dla spółki, ale także dla mieszkańców. Stawką jest znaczna poprawa czystości powietrza.

Burmistrz publicznie złożył już podziękowania wszystkim pracownikom miejskiej spółki, a w szczególności jej prezesowi Hubertowi Ratkiewiczowi, Agacie Fisz jako pełnomocnikowi zarządu do spraw inwestycji i rozwoju oraz dyrektorowi Jackowi Topolskiemu.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Dziennika Wschodniego.

1 Komentarz do "Będzie taniej i ekologicznie. Włodawską ciepłownię czeka modernizacja"

 1. Cieszycie się! nie pisać głupot proszę ze ta kasa trafiła do mpgk przez fiszową i ratkiewicza( zarobki prezesa ćwierć mln w rok)!a opłaty we Włodawie rosną!!!!

 2. Włodawę stać bo dostała kasę na modernizację ..I większość małych miast w Polsce to czeka.Tylko kilka ciepłowni w Polsce tej wielkości jest nowoczesna i spełnia normy.Innego wyjścia nie ma ;inaczej czekają drastyczne podwyżki lub zamknięcie.Sukces odtrąbiony ,trzeba się chwalić tym co nieuniknione i musowe.Można byłoby się wywyższać ,gdyby Włodawa była w gronie tych z tymi nowoczesnymi ciepłowniami ale tak nie jest.

  • Boli tyłek oj boli

   • Prawda boli.Wielcy samorządowcy muszą szukać usprawiedliwienia dla swoich dziwnych ruchów kadrowych.Wiadomo -dziś my u władzy pomagamy tamtym,później oni się odwdzięczą.Jedyna co ich(was)interesuję to władza,ciepła posadka i kasa.Tylka ta kasa nie jest wasza ale obywateli.

    • No brawo. Widzę że w końcu dociera że państwo nie tylko własnych pieniędzy tylko te zabrane obywatelom. Dobrze że Włodawa dostała tyle kasy na ciepłownię. Szkoda że kilka razy więcej państwo wydaje na jakiś głupoty w stylu wybory które się nie odbyły.

 3. Kyrie Elejson | 3 czerwca 2021 at 20:52 |

  Hej Muszyński jak tam betonowanie włodawy idzie? Jakieś jeszcze drzewa wytniecie czy już Blichar jest content z powierzchni do wybrukowania?

 4. Brawo Panie Burmistrzu! Dobry gospodarz, dobrze dobrani współpracownicy i znów duże pieniędzy dla Włodawy. Brawo!

  • wścibski | 11 czerwca 2021 at 10:47 |

   Przepraszam, jakie “znów duże pieniędzy dla Włodawy”??????.
   Człowieczek siedzi drugą kadencję, konto bankowe rośnie,a w mieście żadnych zmian.
   Gdyby nie poprzednia ekipa, to nawet nie miałby za co robić Czworoboku.
   Prawda, Specjalna strefa ekonomiczna jest zapełniona inwestorami, których on ściągnął podczas swoich wycieczek zagranicznych i w Polsce.

 5. cytat z tytułu ,,Będzie taniej i ekologicznie” ……..TANIEJ ????? …będę się modlił o taki CUD….

  • podobno mają mieć mniejszą opłatę za emisje? czy cuś to mogliby cos obniżyć to wszyscy byśmy na tym skorzystali. ogólnie fajnie że tyle kasy dostali niech coś się dzieje.

 6. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.