Będą trzy kąpieliska w Okunince

Już od tego sezonu letniego wczasowicze, którzy przyjadą nad Jezioro Białe, będą mieli do dyspozycji nie dwa, a trzy gminne kąpieliska. Podczas ostatniej sesji radni przyjęli uchwałę o ich przygotowaniu.

Trzecie kąpielisko powstanie na 90-metrowym odcinku plaży od Rusałki w stronę sosen. Aby już podczas tegorocznych wakacji mogło być udostępnione turystom, urzędnicy rozpoczęli przygotowania do jego utworzenia jesienią ubiegłego roku. Musieli uzyskać zgodę wszystkich instytucji, które wydają zgodę na tworzenie kąpielisk. 

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Super Tygodnia.

1 komentarz "Będą trzy kąpieliska w Okunince"

  1. ciekawostka | 3 kwietnia 2021 at 20:15 |

    To może być przełom w poszukiwaniu skutecznych metod walki z koronawirusem. Naturalne światło słoneczne neutralizuje komórki wirusa SARS-CoV-2 aż osiem razy szybciej, niż zakładano. Do takich wniosków doszedł zespół naukowców z Uniwersytetu Kalifornijskiego w Santa Barbara. Eksperci porównali wyniki dotychczasowych badań z lipca 2020 r., z których wynika, że promieniowanie ultrafioletowe, a dokładnie fale UV-B średniej długości, skutecznie uderzają w RNA wirusa, powodując jego uszkodzenie. Inne rodzaje promieniowania nie są wystarczająco skuteczne. Dłuższe fale UV-A nie mają wystarczającej mocy. Z kolei krótkie i silne UV-C skuteczniej zabijałyby komórki wirusa SARS-CoV-2, ale ten rodzaj fal zazwyczaj nie ma kontaktu z powierzchnią Ziemi – jest pochłaniany przez warstwę ozonową. Wcześniejsze badania wykazały, że wirus SARS-CoV-2 był trzy razy bardziej wrażliwy na promieniowanie UV w świetle słonecznym, niż wirus grypy typu A. Aż 90 proc. cząsteczek koronawirusa… To se nie pierdolta i juz zajmować miejsca nad Jeziorkiem

  2. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content