Batalia o Polskę lokalną

Szczególnego wsparcia dwójce kandydatów PiS w nadchodzących wyborach parlamentarnych – Kamili Grzywaczewskiej i Ryszardowi Madziarowi – udzielił wczoraj minister aktywów państwowych Jacek Sasin. Specjalnie w tym celu odwiedził wczoraj Chełm i Włodawę.

– Chciałbym Państwa zapewnić, że chociaż kandyduję do Sejmu w regionie podlaskim, ale deklaruję się w dalszym ciągu wspierać region Chełmski. Jestem o tyle spokojny, że to się uda iż mój współpracownik Ryszard Madziar kandyduje tu do Sejmu z listy Prawa i Sprawiedliwości, człowiek, który organizował to dobrą współpracę z rządem, również ze mną jako parlamentarzystą tego regionu, z samorządowcami. To człowiek, dzięki któremu wiele z tych projektów dało się zrealizować, o których mówiłem, ale i bardzo bardzo wielu, o których tu nie ma nawet czasu mówić. Również wsparcie dla sportu, kultury, dla kół gospodyń wiejskich, ochotniczych straży pożarnych. To ogromne wsparcie mogło mieć miejsce dzięki wielkiemu wsparciu Ryszarda Madziara i cieszę się on dzisiaj kandyduje stąd do Sejmu, będzie na pewno dobrym reprezentantem tej ziemi. Będzie na pewno dobrym gwarantem tej współpracy między rządem a parlamentem. Będzie również człowiekiem, dzięki któremu będę tu mógł swoją aktywność dalej utrzymywać i zapewniać wsparcie tej ziemi – zachęcał minister Jacek Sasin.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Dziennika Wschodniego.

1 Komentarz do "Batalia o Polskę lokalną"

 1. Zenada, mam nadzieję że to im się czkawką odbije i przełoży na niski wynik wyborczy. To obwieszenia kraju pisowskimi banerami jest obrzydliwe. Ile to pieniędzy zmarnowanych, a na leki dla chorych ludzie składają się na pomagam pl. Wszystkie inne partie jakoś tak przyzwoicie po kilka banerów a Ci co robią ? aż niedobrze się robi

  • Po frekwencji na spotkaniu, rokowania marne… dla Madziara i Sasina. Po frekwencji na spotkaniu z długopisem, rokowania marne dla całego Pis-u.

 2. Panie nauczycielu, historyku, viceburmistrzu jest mi wstyd, że na targu rozdaje Pan plugawe ulotki. Był Pan dobrym wychowawcą w szkole.

 3. Mam żal do wybranego przez nas Burmistrza że umożliwił PiSowi takie „szarogęsienie” się w naszym mieście. To jest sprzedania miasta za kasiorę.My wybraliśmy pana świadomie, wiedzieliśmy czym to grozi, nie daliśmy się kupić.Uważam że w sumie nie warto było

 4. To jest chore.Gość kandyduje z Podlasia , bo tu już wszystko załatwił np. kopalnię. Niech odda 70 baniek. Żenada.

 5. 15 należy tym osobom podziękować i nie brać udziału w głupim referendum

  • Wziąć udział w referendum odpowiadając 4 X Tak. To byłaby dopiero katastrofa dla PIS-u, który już się nie kryje i otwarcie mówi, że trzeba wyjść z UE. Co za idioci!

 6. Takie wypowiedzi są żenujące. Jeśli ktoś ma potrzebę kupowania leków na chorych zawsze może to zrobić. Pieniądze na banery pochodzą od komitetów. i od razu informuję, że nie ze spółek państwa ponieważ byłoby to złamanie prawa. Hipokryzja niektórych polega na tym, że gdyby banery pochodziłyby w większości ze strony opozycyjnej ( a tak jest w większości dużych miast, gdzie koszty są znacznie większe niż we Włodawie) to wtedy nie byłoby tematu. Żenujące jest też to, że krytykuje się burmistrza i wiceburmistrza za to, że chcą rozwijać miasto i ściągają olbrzymie środki rządowe na jego rozwój. Widać jasno, że dla niektórych nie liczy się dobro miasta tylko dobro partii w myśl zasady po trupach do celu. Oczywiście przykład idzie z góry, gdzie w Brukseli politycy opozycji wiszą na klamkach urzędników blokując wsparcie dla Polski , co wywołuje śmiech w innych państwach ( ponieważ tam takie zachowania są nieakceptowalne, by pluć na własny kraj).

  • Biedaku, naprawdę uwierzyłeś, że czarne to białe? Willa+ i NCBiR też pochodziły od komitetów wyborczych, pikniki 800+ także? Przybierając pozę cynika próbujesz argumentacji, która w sytuacji zawłaszczenie publicznych pieniędzy przez PIS, nie tylko tego nie tłumaczy, ale demaskuje cię jako zwykłego cwaniaka, takiego chłopka roztropka, który jak złodziej złapany za rękę krzyczy, że to nie jego ręka. Twoja hipokryzja, którą zarzucasz innym, wyraża się niepamięcią co do działania teraźniejszego burmistrza w stosunku do kilkudziesięciu milionowych projektów poprzedniego burmistrza, które zostały storpedowane tylko i wyłącznie z powodu interesu politycznego. O skompromitowanym doszczętnie wiceburmistrzu, który wszedł w koalicję z SLD w powiecie, tylko i wyłącznie z powodu, utrzymania stołka pod dupą, nawet byś nie wspominał. Natomiast jeżeli chodzi o środki z KPO, to aby je można było blokować, to trzeba by było, abyście złożyli wniosek o wypłatę, którego od ponad dwóch lat nie składacie. Nie wszyscy oślepli oglądając top i czytając gazetę polską i widzą, że białe jest białe, a nie czarne.

 7. Prosze się nie podniecać frekwencją. Był to briefing a nie spotkanie otwarte. Sukcesem było to, że w krótkim czasie pojawiło się grubo ponad setka ludzi. Gdy nie tak dawno byli przedstawiciele PO i Lewicy to była jedynie garstka. Ludzie tutaj na wschodzie wiedzą na kogo postawić. Na pewno nie na tych, ktorzy ten region Polski mają daleko w poważaniu jak to określił dosadniej były minister pochodzący z Lubelszczyzny.

 8. Panie zastępco, grunt się wam pali pod nogami to słychać i widać.I jak Pan się przekonał na własnej skórze we Włodawie tak za bardzo za PiSem i za panem nie głosują. Musiał się pan bardzo przymilać do czerwonych żeby pana dopuścili do ratusza. Mieszkańcom nie koniecznie się to jednak podoba

 9. poczytałam dzisiaj ulotkę jednej z kandydatek do senatu, ładnie napisane, ale chyba kandydatka ma małe pojecie o tym co robi senat???Lepiej się chyba skupić na tym co może dobrze wychodzić czyli KGW albo hodowla owiec. Bo stanowić prawo to jakoś tego nie widzę, bo nawet w posiedzeniach rady gminy była duża absencja???? czy tak samo będzie w senacie??? Jednakże życzę powodzenia, a może też zagłosuję???

 10. Jeśli ktoś ma potrzeby kupowania leków na chorych – nie zrozumiałeś anonimie. Piszę o ludziach którym państwo nie pomaga ratować zdrowia i często życia bo nie ma pieniędzy na służbę zdrowia a ma na inne , błahe sprawy: wille plus i inne projekty dla swoich, na propagandę by utrzymać się przy korycie i jeszcze na mnóstwo innych bzdur. Państwo Pisowskie źle gospodaruje naszymi wspólnymi pieniędzmi i dlatego w wyborach już im podziękujemy

 11. Leki dla seniorów to bujda. Zaledwie kilka pozycji żeby szummie nazwać projekt. Partia kłamstwa i przekrętów. 16 października miejmy nadzieję,że popiół zostanie jedynie i złe wspomnienie po tym rządzie. Z kolei Pan zastępca to lokalny wstyd tej partii. Człowiek niby na stanowisku a zachowuje się jak chłopczyk w piaskownicy. Krzyczy, wymachuje pisowska tabliczka. Widocznie nikt inny nie chciał bo tak właśnie silny jest włodawski PiS. Panu burmistrzowi też podziękujemy wiosną za koalicję z tego typu osobnikami. Miejsca pracy Panowie tak obiecujecie to może i dla Was się coś tam znajdzie

 12. Podziękować to możesz swoim bliźnim. Po wyborach…

 13. Widzę, że niektórym już emocje nie pozwalają myśleć zdroworozsądkowo. Niektórzy próbują wmówić, że obecna władza powinna w ciągu 8 lat rozwiązać bolączki społeczeństwa, które wcześniej żaden rząd nawet się nad nimi nie pochylał. PO_PSL mieli daleko w tyle służbę zdrowia i zdrowie Polaków prywatyzując ( pozbywając sie problemu) szpitale i ośrodki zdrowia. Włodawski szpital w 2015 r. miał 18 mln kontraktu – dzisiaj 42 mln. I co takiego się zmieniło, że tych pieniędzy nie wystarcza po 8 latach. Darmowe leki wówczas pomarzyć można było. Afera za aferą goniła, ale cytując klasyka z PO państwo tak naprawdę było teoretyczne. A co do naszego regionu podejście to kolejny cytat ministra z PO pochodzącego z Lubelszczyzny ” a ch… z tą Polską Wschodnią” I Wy myślicie, zę ludzie tego nie pamiętają i będą na was głosować!

  • Poprzednicy rzeczywiście robili to lepiej. Prywatyzacja ochrony zdrowia wraz z wybranym prywatnym ubezpieczeniem, zamiast państwowej ochrony zdrowia i obowiązkowego ubezpieczenia społecznego jest jedynym zdrowo rozsądkowym wyborem. Wielka szkoda, że następcy zawrócili kijem bieg rzeki i wrócili do centralnego, niewydolnego i niezwykle kosztownego, sterowania.

  • szanowny Pan jakby nie zauważył że wszystko podrożało od tamtego czasu????? Teraz pieniędzy więcej a problem się pogłębia. Szpitale marszałkowskie w woj. lubelskim zadłużone na 1.5 miliarda złotych przecież zarządza nimi wiadomo kto.

 14. Cokolwiek tu napiszenie, to obiektywnie rzecz biorąc kiedyś było lepiej. Nie było tej arogancji, buty i beszczelności władzy/ mówię o szczeblu najwyższym/Było też stabilniej ekonomicznie i bezpieczniej. Teraz lepiej jest tylko nierobom i władzy.

 15. To głosuj na koalicję. Na szczęście (jeszcze) masz wolny wybór i przestań się tym chwalić bo już czytać się nie da.

  • Skoro wiesz, że po wygranych przez PIS wyborach, tej szczęśliwej możliwości wolnego wyboru już nie będę miał, to z pewnością zagłosuję za koalicją.

 16. Tusk trochę zestresowanyw tej debacie ale on miał dużo trudniej. Pinokio żałośnie wypadł w tej ustawianej debacie Trzecia droga, lewica,samorządowcy pisowi też ok. Bosak ładnie mówi ale mało logicznie. Z czego konfa to wszystko sfinansuje bez podatków. Ale o to już nikt nie pyta

 17. Jakie głupoty niektórzy wypisują Prywatyzacja niektórych szpitali prowadziła do zamykania nierentownych oddziałów a pozostawianie tylko tych, które przynosiły zyski , co znacznie utrudniało dostęp nawet do podstawowych zabiegów. W naszym województwie Ryki i Biłgoraj były takimi przykładami. Pod naciskiem mieszkańców znów wróciły pod skrzydła samorządu. Stabilniej ekonomicznie – śmiechu warte. Kupowanie na zeszyt, praca za godzinę -5zł, umowy śmieciowe, 1500zł najniższa płaca, waloryzacja emerytur 2 do 7 zł na rok, zero podwyżek dla sfery budżetowej, bezrobocie 15%. I to nazywasz stabilnością ekonomiczną i bezpieczeństwem! Nie ośmieszaj się. Myślisz, że ludzie mają krótką pamięć i na was zagłosują.

  • O kurcze, jakież ty mądre rzeczy wypisujesz. Nie mówię o prywatyzacji niektórych szpitali, tylko o fundamentalnej zmianie ustawy o ochronie zdrowia, wg której cała ochrona zdrowia jest prywatna, a ty masz do niej dostęp na zasadzie wyboru ubezpieczenia zdrowotnego, jego zakresu i wysokości składki, który uważasz za najlepszy dla siebie. W gestii Państwa pozostaje jedynie finansowanie nadzwyczajnie drogich procedur w rzadkich przypadkach, których ubezpieczenie nie przewiduje. W takim układzie wszystkie jednostki ochrony zdrowia byłyby rentowne, usługi zdrowotne ze względu na konkurencję byłyby zdecydowanie tańsze a pacjenci obsługiwani bez długoletnich kolejek. Rewaloryzacja emerytur była taka jaka inflacja. Niska inflacja, więc ceny stabilne. Nie było potrzeby podnoszenia płac. Jeżeli ktoś chciał zarabiać więcej, mógł więcej lub wydajniej pracować. Jak Polak wyjeżdżał za granicę to aby zarobić więcej ciągnął 1,5 lub dwa etaty. Nikt nikomu nie bronił tak pracować w Polsce. Na zeszyt kupowały nieroby brzydzące się pracą. To właśnie jest stabilność i bezpieczeństwo – przewidywalna perspektywa. Za waszych rządów, mamy kompletny brak tej perspektywy, a ta którą oferujecie – wyjście z UE, jest nie do zaakceptowania, nawet dla najtępszego przedstawiciela pislamu. Najpierw rozpętaliście inflację, która zjadła połowę wartości złotego, a teraz rewaloryzujecie płace i emerytury znacznie poniżej inflacji. Nawet z 15 emeryturą, średnia emerytura ma o 30% mniejszą siłę nabywczą. To samo z płacami. A towary w sklepach są nie tylko porównywalne z zachodnimi, ale w wielu przypadkach je przewyższają, pomimo, że zachodnie średnie płace są w dalszym ciągu 3-4 razy wyższe. Wg zapowiedzi z Nowogrodzkiej Polacy powinni osiągnąć poziom zachodnich wynagrodzeń w ciagu dekady, zapomniano jednak powiedzieć, że wtedy ceny w Polsce będą 4 razy wyższe niż na zachodzie. A to oznacza upadek rodzimej gospodarki. A na końcu zapomniałeś wspomnieć, że ten rzekomy wzrost, finansowany jest z długu publicznego, który kiedy Balcerowicz stawiał licznik długu narodowego, wynosił ok 200 mld, a w 2024 r wg założeń waszej ustawy budżetowej przebije 2 bln. Czyli w przeciągu 8 lat waszych rządów, zadłużyliście dzieci i wnuki, które tak kochacie na ponad 10 krotnie większą kwotę. Myślisz, że młodzi ludzie to idioci i zagłosują na starych dziadów, którzy prowadzą te państwo tak, jakby po nich miałby być tylko potop.

 18. Do sister – szanowna pani wyjaśniam na przykładzie włodawskiego szpitala. W 2015 roku kontrakt włodawskiego szpitala wynosił 18 mln zł z NFZ, dzisiaj szpital dostaje 42 mln zł. Wówczas funkcjonowały wszystkie oddziały, mało tego to wtedy poczyniono największe w historii inwestycje w szpitalu. Dzisiaj twierdzi pani, że wszystko podrożało. Czyli musiałoby podrożeć jakieś 150 %, bo mniej więcej taka jest różnica między kontraktami.Czy aż tyle podrożało? W 2015 roku szpital zadłużał się w skali roku ok. 500 tys. zł, a dzisiaj 7,5 mln zł. Co takiego się stało, że ten sam szpital tak żle dzisiaj funkcjonuje, skoro dawał radę przy znacznie mniejszych pieniądzach. Odpowiedź chyba wszyscy znają.

 19. Jak myślący, uczciwi ludzi nie pójdą do wyborów i tylko “szlachta nie pracująca” zagłosuje to będzie u nas niewesoło. Kto będzie pracował na te socjale.Trzeba pogonić tą władzę i te tłuste koty a nieroby niech się wezmą do roboty nie tylko na socjal czekają. Komu trzeba pomóc to pomagajmy ale nie karmmy patologii

 20. Jaki rząd, takie szpitale.

 21. Panie Wiesiu, place w służbie zdrowia słusznie wzrosły- nie poszły za tym jednak żadne środki rzadowe o czym Pan wie. Wycena świadczeń na poziomie szpitali powiatowych bez wysoce wyspecjalizowanych zabiegów też Pan wie jaka jest. Tak zakładam bo niby zna Pan realia służby zdrowia. Proszę więc nie pierniczyć, że to wina starosty czy dyrektorki. To co? Specjalnie zadłużają? Pieniądze są i co? Zabierają je sobie do kieszeni? Niby wykształceni ludzie a tak się nie orientować? Wstyd. Żenada. Nigdy więcej rządów PiS w tym powiecie. W niedzielę się zacznie ta tendencja na dobre 🙂

 22. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content