Bartosz Górny Mistrzem Mazowsza w kickboxingu low-kick, dwunastoletnia Ola Dziwulska również Mistrzynią Mazowsza

W Warszawie na Akademii Wychowania Fizycznego odbyły się Mistrzostwa Mazowsza w kickboxingu kadetów i juniorów, które organizował klub Wiertel Fight Team oraz Polski Związek Kickboxingu. W mistrzostwach wzięli udział zawodnicy Włodawskiego „Skorpiona” MKS „Mechanik” Włodawa, w kąt. 84 kg juniorów Bartosz Górny i w kąt. Kadetek młodszych 50 kg Aleksandra Dziwulska, niestety zabrakło ośmioletniej Bianki Kaczmarek zwyciężczyni grand prix z Mińska – dzieci na piankowe pałki. Znakomicie zaprezentowali się zawodnicy „Skorpiona” Bartek dostał się do finału, a w finale stoczył ciężki pojedynek z zawodnikiem z Mińska Mazowieckiego zwyciężając stosunkiem głosów 2:1 i tym samym, zostając Mistrzem Mazowsza w kickboxingu. Bartek zdobył jeszcze srebrny medal w walkach przerywanych ulegając w finale Mistrzowi Polski. Warto odnotować, że to drugi zwycięski turniej Górnego, wcześniej zwyciężył Grand prix w Mińsku Mazowieckim.

W kategorii kadetek młodszych nasza WiceMistrzyni Polski dwunastoletnia Aleksandra Dziwulska, którą rodzice dowożą na zajęcia z miejscowości Pawluki, również zdobyła złoty medal i kolejny tytuł tym razem Mistrzyni Mazowsza, w walkach przerywanych Ola zdobyła srebrny medal w finale ulegając aktualnej Mistrzyni Polski ze Stanisławowa. Kolejnym startem włodawskich kickboxerów będzie Poland Kickboxing Challangę, w którym powinna oprócz Bartka Górnego i Aleksandry Dziwulskiej już wystartować wicemistrzyni Polski kadetek starszych Karolina Bruchacka oraz Bianka Kaczmarek.

Warto odnotować, że Bartosz Górny oraz Aleksandra Dziwulska oprócz treningów ogólnych uczęszczają na treningi indywidualne. Klub obecnie prowadzi nabór dzieci w wieku od 7 -10 lat oraz młodzieży, istnieje też możliwość zapisania się na trening indywidualny dla każdej osoby w każdym wieku. Wyjazd był możliwy dzięki dofinansowaniu z Urzędu Miejskiego we Włodawie oraz Starostwu Powiatowemu we Włodawie. Zarząd Klubu chciałby serdecznie podziękować wieloletniemu sponsorowi Panu Wiesławowi Blicharskiemu właścicielowi firmy Hand bub, Panu i Pani DROB Hotel DROB oraz firmie Auto-Elektro Państwa Bruchackich.

1 komentarz "Bartosz Górny Mistrzem Mazowsza w kickboxingu low-kick, dwunastoletnia Ola Dziwulska również Mistrzynią Mazowsza"

  1. Gratulacje i podziękowania za reprezentowanie Włodawy i wielki sukces. Wyrazy uznania dla trenerów i sponsorów

  2. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content