Bartek Górny i Bianka Kaczmarek wygrywają Grand Prix w kickboxingu. Nasza Wicemistrzyni Polski dwa srebrne medale

W Mińsku Mazowieckim odbyło się Grand Prix Polski w Kickboxingu, dzięki dofinansowaniu z Urzędu Miejskiego we Włodawie i Starostwa Powiatowego we Włodawie oraz wieloletniemu sponsorowi, Panu Wiesławowi Blicharskiemu PHU HAND BUD Włodawa i Robertowi Blicharskiemu Market Budowlany we Włodawie ul. Lubelska 59 nie zabrakło zawodników z włodawskiego klubu „Skorpion” MKS Mechanik Włodawa.

W zawodach wystąpił jeden zawodnik i dwie zawodniczki oprócz walk kickbokserskich były konkurencje dla przedszkolaków, tor przeszkód oraz walki na piankowe pałki dla dzieci w wieku 7-9 lat. W kąt do 84 kg wśród juniorów zadebiutował Bartosz Górny mieszkaniec Włodawy, który w finale stoczył ciężki pojedynek z zawodnikiem z Siedlec ostatecznie, zwyciężając po trzech rundach jednogłośnie na punkty. Uczeń pierwszej klasy Modrzaka stanie teraz przed szansą zdobycia pierwszego tytułu Mistrza Mazowsza, walki odbędą się w Warszawie w dniach 16-17.06.2023.

Ośmioletnia Bianka Kaczmarek uczennica Szkoły Podstawowej nr 3 we Włodawie również zdobyła złoty medal w walkach na piankowe pałki, pokonując w walce o medale dwie zawodniczki gospodarzy Walhalla Mińsk Mazowiecki. W kategorii Kadetek Młodszych dwa srebrne medale zdobyła uczennica szkoły podstawowej w Różance Aleksandra Dziwulska w kąt do 50kg zdobyła dwa srebrne medale w walkach przerywanych – szermierka na ręce i nogi oraz w walkach ciągłych. Ola w finale walk przerywanych przegrała w kadrowiczką wielokrotną Mistrzynią Polski wcześniej pokonując jej koleżankę klubową. W walkach ciąkłych z kopnięciami na uda finał był dramatyczny wynik zmieniał się co chwila na 2 do 1, ponieważ walkę sędziuję trzech sędziów. Ola wykazała się zawziętością i duchem walki – Gratulacje.

Trenerami w klubie są Małgorzata Choma brązowa medalistka Mistrzostw Świata w full-contać oraz obecny Prezes MKS Mechanik Włodawa mgr Sylwester Protas, który założył klub w roku 2005, startował w zawodach od roku 1995, zdobywając wiele tytułów, reprezentował Politechnikę Lubelską oraz Włodawę. We wrześniu klub otwiera nową grupę dzieci w wieku od 7-10 lat, pojawia się plakaty i informację dla rodziców i zainteresowanych. Zapraszamy także na treningi personalne indywidualne dla dzieci, młodzieży i dorosłych, nieważne, czy masz 18 lat, czy 50, zapraszamy, posiadamy profesjonalny sprzęt, maty, worki, itp. Trening zostanie dostosowany do twoich możliwości, a później krok po kroku.

Klub „Skorpion” MKS Mechanik Włodawa

Skip to content