Astronomiczne ceny za paliwo

Gra cenowa a może twarde prawa rynku? Nikt nie zna odpowiedzi na pytanie, dlaczego ceny paliw na dwóch największych stacjach – Lotos i Orlen – we Włodawie są zdecydowanie wyższe, niż na innych stacjach tych koncernów w regionie. A różnice są naprawdę duże – dochodzą nawet do 30 gr/l w przypadku oleju napędowego. Nie dziwi więc, że wielu kierowców z Włodawy tankuje wszędzie, byle nie u siebie.

We Włodawie są dwie duże stacje benzynowe. To Lotos i odległy od niego o jakieś 400 metrów Orlen. Od dłuższego czasu jakoś tak się dziwnie składa, że ceny paliw są w nich niemal identyczne. Nie w tym tkwi jednak problem, ale w tym, że ceny te są o wiele wyższe niż na analogicznych stacjach w regionie. Dla przykładu litr benzyny 95-oktanowej kosztuje i na Orlenie i na Lotosie 4,03 zł/l (ceny z 9 lutego br.) Za olej napędowy zapłacić trzeba 3,98 zł/l, zaś litr LPG to koszt rzędu 1,96 zł. Dla porównania wzięliśmy ceny paliw na chełmskim Orlenie (Pb 95 – 3,95 zł, ON – 3,64 zł, LPG – 1,78 zł). Podobnie zapłacimy na pozostałych chełmskich stacjach. Skąd więc tak wywindowane kwoty we Włodawie? Tego nikt nie wie.

Dalszą część artykułu znajdą Państwo na stronie Nowego Tygodnia.

1 Komentarz do "Astronomiczne ceny za paliwo"

 1. Dwóch kupli dogadało się i tyle. Większość ludzi tankuje poza Włodawą. Wiocha była i będzie.

 2. Tak dzieje się od wielu lat. Typowa zmowa cenowa.

 3. przedsiebiorca | 2 marca 2016 at 15:36 |

  Dzisiejsze ceny z Lublina Auchan (FELICITY)- ON- 3,40 zł, Pb 95- 3,69 zł, LPG- 1,51 zł.
  Pazerni włodawscy biznesmeny.

 4. Analityk FM | 3 marca 2016 at 00:01 |

  W stacjach Auchan i Leclerc paliwo zawsze jest tańsze. Oni mają i tak zysk w sklepie. Paliwo ma za zadanie ściągać klientów tak jak pieczywo. Podwyżki są naturalną koleją rzeczy, w całej Polsce wczoraj miały one miejsce. Dopóki nie zakończy się budowa mostu łączącego Polskę z Białorusią, strategicznym będzie wyższa cena w tym rejonie.

 5. Przy hipermarketach paliwa są złej jakości.

 6. Obojętne czy stacje są przy hipermarketach, czy też nie, paliwo musi spełniać swoje normy. Niedługo trzeba będzie rozważać możliwość (konieczność) wyjazdu poza Włodawę by tankować paliwo :/

 7. tankuję się zawsze w lublinie na auchanie i wszystko ok. i paliwko o wiele tańsze dzisiejsza różnica cenowa miedzy włodawa a lublinem to 0,69 gr/l tak tak możliwe!!!!!!!

 8. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zmiana wielkości czcionki