Areszt za znęcanie się nad żoną

Wszczynał awantury domowe, wyzywał i groził zabójstwem. 51-latek za znęcanie nad żoną został zatrzymany przez włodawskich policjantów a tymczasowo aresztowany przez Sąd. Za znęcanie się nad rodziną kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 5. Przypominamy – znęcanie się nad osobami najbliższymi to przestępstwo. Jeśli jesteś świadkiem lub ofiarą przemocy nie wahaj się, reaguj i powiadom – policję, prokuraturę, lub pomoc społeczną.

Aresztowany 51-latek to kolejna w naszym powiecie osoba, wobec której sąd zastosował najsurowszy ze środków izolacyjnych. W ubiegły czwartek do włodawskiej komendy dodzwoniła się kobieta, która poinformowała o awanturującym się mężu. Tego wieczoru mężczyzna miał stawać się coraz bardziej nieobliczalny. Przybyli niezwłocznie na miejsce policjanci ustalili, że mieszkaniec gminy Hańsk znajdując się pod działaniem alkoholu wszczął awanturę ze swoją 46-letnią żoną. Mężczyzna wyzywał ją słowmi wulgarnymi, popychał oraz próbował uderzyć.

W związku z tym, 51-latek został zatrzymany przez policjantów i doprowadzony do Prokuratury Rejonowej we Włodawie. Po przesłuchaniu, prokurator wystosował do sądu wniosek o zastosowanie wobec niego tymczasowego aresztowania.

Z materiałów sprawy wynika, ze agresor miał zachowywać się tak od kilkunastu lat. Przez ten czas znajdując się pod działaniem alkoholu wszczynał awantury, wyzywał żonę słowami wulgarnymi, groził zabójstwem, a ponadto ją szarpał i popychał.

Sąd przychylił się do wniosku i zastosował wobec podejrzanego środek izolacyjny w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Wczoraj mężczyzna został przewieziony do zakładu karnego. Za znęcanie się nad rodziną kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 5. 

Przypominamy – znęcanie się nad osobami najbliższymi to przestępstwo. Dlatego nie wahaj się, reaguj, powiadom – prokuraturę, policję, pomoc społeczną.

aspirant sztabowy Kinga Zamojska-Prystupa