Aplikacja „Kwarantanna domowa” jest obowiązkowa!

Zwiększa się liczba osób objętych kwarantanną domową. Przypominamy o obowiązkach związanych z tą sytuacją. Jest to nie tylko zakaz opuszczania miejsca odbywania kwarantanny ale także obowiązek zainstalowania i używania aplikacji „Kwarantanna domowa”.

W trakcie trwania pandemii koronawirusa, jednym z zadań funkcjonariuszy jest sprawdzenie, czy osoby objęte kwarantanną znajdują się pod wskazanym adresem. Każdego dnia policjanci na Lubelszczyźnie otrzymują informacje dotyczące osób, podlegających kwarantannie domowej. Umundurowani policjanci weryfikują, czy osoby te znajdują się w miejscu kwarantanny oraz, czy nie potrzebują pomocy. Zebrane informacje są na bieżąco przekazywane do służb sanitarnych i wojewodów.

Przypominamy, że z obowiązkową kwarantanną domową wiąże się od 1 kwietnia 2020r. dodatkowy obowiązek – korzystanie z aplikacji “Kwarantanna domowa”. Aplikacja dostępna jest do pobrania na telefony w sklepach Google Play oraz App Store.

Za złamanie kwarantanny może zostać nałożona grzywna do 5 tysięcy złotych.

Z obowiązku tego zwolnione są wyłącznie osoby z dysfunkcją wzroku (niewidzące lub niedowidzące), a także osoby, które właściwym służbom złożyły oświadczenie, że nie są abonentami lub użytkownikami sieci telekomunikacyjnej lub nie posiadają urządzenia mobilnego umożliwiającego zainstalowanie tego oprogramowania.

Jak złożyć oświadczenie?

 • za pośrednictwem ePUAP, przesyłając na adres skrytki: /MAiC/SkrytkaESP,
 • przesyłając na adres e-mail KPRM: Kancelaria.Krolewska@mc.gov.pl opatrzone podpisem zaufanym, podpisem osobistym lub kwalifikowanym podpisem elektronicznym,
 • do państwowego powiatowego inspektora sanitarnego właściwego dla miejsca odbywania kwarantanny,
 • lub przekazać wypełniony druk oświadczenia lokalnej jednostce Policji.

Pamiętaj! Korzystanie z aplikacji nie dotyczy osób przebywających w izolacji.

Podstawa prawna: art. 7e ust. 1 ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych (Dz. U. z 2020 poz. 1842, z późn. zm.).
Z obowiązku tego zwolnione są wyłącznie osoby z dysfunkcją wzroku (niewidzące lub niedowidzące), a także osoby, które właściwym służbom złożyły oświadczenie, że nie są abonentami lub użytkownikami sieci telekomunikacyjnej lub nie posiadają urządzenia mobilnego umożliwiającego zainstalowanie tego oprogramowania.

Osoby, które wbrew ciążącemu na nich prawnemu obowiązkowi, nie zainstalują lub nie będą używać aplikacji Kwarantanna domowa mogą zostać ukarane karą grzywny lub nagany. Podstawa prawna: art. 116 § 1 ustawy z dnia 20 maja 1971 r. Kodeks wykroczeń (Dz. U. z 2019 r. poz. 821, z późn. zm.). Korzystanie z Aplikacji nie zwalnia z konieczności przestrzegania obowiązków jakie przepisy nakładają na osoby poddane kwarantannie. W szczególności, nie opuszczania miejsca odbywania kwarantanny oraz stosowania się do poleceń służb ustawowo powołanych do niesienia pomocy. Rzecznik Prasowy KWP w Lublinie komisarz Andrzej Fijołek

1 Komentarz do "Aplikacja „Kwarantanna domowa” jest obowiązkowa!"

 1. Obowiązkowe zainstalowanie aplikacji? To Obywatele dostali od Służb telefony, na których można to zainstalować? Nie na każdym telefonie można to zrobić! Najlepiej postraszyc, bo ludzie nie mają innych problemów!!!!

  • Ciebie juz całkiem popier… Jako obywatel wolnego kraju to ja sam decyduje jakiej aplikacji używam. Macie sieczkę w głowie, zamiast mózgu

 2. Na stacjonarnym to rzeczywiście trudno zainstalować. Na dowolnej komórce z androidem czy iosem pójdzie. No chyba że używasz jeszcze Nokii 3310, wtedy mogą być problemy 😉

 3. Do admi. strony. Zastanów się jakie brednie zamieszczasz na stronie. Zadam ci pytanie?. CZY OBOWIĄZEK POSIADANIE TELEFONU JEST OBOWIĄZKOWY.

  • Bill Gates | 9 listopada 2021 at 15:09 |

   Oczywiscie, ze obowiązek jest obowiązkowy pytanie czy jest obowiązek posiadania telefonu. Często jednak obowiązek jest kontra skuteczny i nie przynosi żadnych efektów. Przykładem np. jesteś, Ty szanowny i sympatyczny Obywatelu i obowiązek szkolny. Marne skutki owego obowiązku są widoczne w każdym Twoim szurskim (nie szczurskim) poście, w którym internetowe gusła stawiasz jako nomen omen koronne kontrargumenty przeciwko nauce. Życzę miłego dnia i wygodnej maseczki.

   • Daremne te twoje szkoły, jak w twój móżdżek wciskają taki kit.

    • Oczywiscie drogi Obywatelu, Ty jako, wyrocznia wlodawsko- delficka oceniasz co jest kitem a co nie. Wole jednak zaufać lekarzom niż, internetowym frustratom. Nawet tak sympatycznym jak Ty.

     • wybiegasz poza temat, nikt mi nie wciśnie aplikacji na tel . którego ja nie zaakceptuje, żadne prawo mi do tego nie zmusi, i twoje nauki akademickie, staram być się wolnym człowiekiem i nikt nie wciśnie mi żeby coś mnie śledziło, niby dla dobra tylko nie wiem kogo. PRĘDZEJ POZBĘDE SIĘ TEL.A co do dych lekarzy specjalistów, ja to ich nazywam Pachołkami na usługach koncernów farmakologicznych.

 4. Wygląda, że teraz w Naszym państwie to już obowiązek posiadania telefonu, nawet modelu, na którym można zainstalować aplikację, jaką w danym momencie Nasze Służby,,wymyslą”.

 5. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content