Andrzej Duda odmówił, ale starosta z Włodawy pisze do Niemców o pomoc w walce z Covid-19

Starosta włodawski prosi ambasadora Niemiec o pomoc w walce z Covid-19. – Pomimo zapewnień naszego rządu – polska służba zdrowia w walce z wirusem boryka się z ogromnymi brakami, a w związku z tym również z wieloma potrzebami – podkreśla Andrzej Romańczuk (PSL), starosta włodawski w piśmie do ambasadora Republiki Federalnej Niemiec w Polsce.

To reakcja na propozycję Niemiec pomocy inny państwom członkowskim UE, w tym Polski. Nasz rząd z tej oferty na razie nie skorzystał.

Tymczasem w rozmowie z Dziennikiem starosta włodawski przyznaje, że sytuacja w miejscowym szpitalu, który ma 75 łóżek przeznaczonych wyłącznie dla pacjentów z koronawirusem, jest dramatyczna.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Dziennika Wschodniego.

1 Komentarz do "Andrzej Duda odmówił, ale starosta z Włodawy pisze do Niemców o pomoc w walce z Covid-19"

 1. Niemcy już pierwszego dnia wojny zrzucały bomby na polskie szpitale.

 2. Antek z ciemnokatopisu. | 10 listopada 2020 at 11:36 |

  TY anonim weż koło i się puknij w czoło delikatnie.

 3. Mateusz z Włodawy | 10 listopada 2020 at 11:52 |

  Jakiś komentarz lokalnych działaczy PiS?

  • mamy Ci brawo bić?

   • Pomogą nam? Przyślą lekarzy, których całe mrowie przypłynęło pontonami do Europy? Reparacje za zburzone szpitale we wrześniu 39 i za zamordowanych lekarzy. Za rabunki i rujnowanie Polski, za rozbiór wspólnie ze Stalinem w 39. I bez łaski. Jest za co. Pierwsze pięć rat to mogą płacić w ciemno, bez wyliczania. W czasie trwania rozliczania można będzie wystawić wyliczenie. W załączeniu fotografie z muzeum w Sobiborze, w Majdanku, w Bełżcu.

 4. już widzę jak starosta będzie się chwalił używaną karetką z NRD. Niemiec płakał jak sprzedawał

 5. …a jaki urzędas, przemęczony, poprosi Putina o ratunek?????? ale zsl zawsze zapominal o BÓG HONOR OJCZYZNA …..

 6. Najgorszy starosta w historii powiatu. Oddział dziecięcy? NIECZYNNY! Pacjenci z wypadku ODESLANI!Dni Dobrosąsiedztwa upadły. Tylko marny lans na list do Niemców się teraz liczy w czasie pandemii! Weź się chłopie do roboty a nie pajacujesz!!!!

  • To jest efekt braku porozumienia pomiędzy Wiesławem a Wiesławem, towarzysze woleli pójść na układy z zielonymi, niż racjonalnie podejść do koalicji SLD-PIS we Włodawie !
   A Chełm dobrze “zainwestował w Prezydenta” i teraz nie wie co rozbić z kasą, która płynie dzięki Beacie w ich stronę, a pajac z PSL z Włodawy skomle o pomoc do Niemców.
   Żenada.

   • Haha. Mariusz I tak was nikt nie wybierze. Sami laske raz pslowi raz SLD robiliście za stołki ale to se ne wrati. ***** ***

   • a Włodawa głosowała na Beatę i dzięki Włodawie wygrała i co z tego mamy tylko biuro i tyle a pomocy żadnej Mariuszku

  • a kto to przed nim był taki świetny że doprowadził szpital do tragedii może przypomnisz

 7. Piszę z Cieszyna gdzie jest ponad 2tys aktywnych ponad 100 osób zmarłych prawie 100 hospitalizowanych kilka Dps- ,takiego nieroba wybrać na Starostę karierowicz pełną gębą zaistniał w mediach ogólnopolskich wstyd

  • Najlepsze bylo jak starosta pozował do zdjęć z łopatą propaganda najniższych lotów a teraz chłop próbuje zaistnieć medialnie może uda mu się wyrwać ciut więcej kasy to jeszcze parking przy starostwie powiększy żeby się jego ego zmieściło

  • jak nierób to sie za niego weźcie i nie wtrącaj sie do nas

 8. Zaopatrzeniem szpitala i DPS-u należało zjmować sie do IV.2020, wladze powiatu tak samo jak wielkorządcy z W-wy problem zignorowali, teraz obudzili się z reka w nocniku. Kto poniesie konsekwencje nie przyjęcia do szpitala chlopaka po wypadku, w efekcie chlopak zmarl. Ludzie liczą, że zajmie się tym prokurator. Pan Starosta ma parcie na szkło i przy pomocy swego “rzecznika prasowego” na inne media, ale to lekko za mało na zamaskowanie niedoróbek.

 9. Chyba list przyniósł efekt bo przy szpitalu zaczęli latać dziury na wewnętrznej drodze która przez lata wygląda jak ser szwajcarski. Pewnie remontują żeby wstydu nie było przed Niemcami. Tylko dlaczego robią to teraz a nie kilka lat temu? Te pieniądze można było wykorzystać na potrzebę szpitala skoro jest tam tak źle. Życie ludzkie jest ważniejsze niż łatanie dziur zwłaszcza w czasie epidemii. Ale co tam fejm musi się zgadzać!

  • Jakimi Niemcami :)Remontują bo artykuł na Interii o odmowie przyjęcia rannych motocyklistów.Zaraz dziennikarze się zlecą i będą pokazywać.Więc i taczka ze żwirem się znalazła.

 10. Mam nadzieje, że Pan starosta pokryje koszty ewentualnej pomocy. Pomoc z której póki co nie skorzystała Polska jest niestety pomocą płatną, np: zakup lub wypożyczenie respiratorów.Natomiast braki w wyposażeniu to w większości przypadków żle zarządzanie właściciela czyli starostwa , własną nieudolnośc najlepiej zwalić na rząd.

  • Jasne, że wina samorządu. Rząd jest najwspanialszy! Respiratory od handlarzy bronią wręcz zalegają na korytarzach szpitali. Dofinansowanie służby zdrowia jest tak wielkie, że te 2 miliardy wydane na toporną propagandę Kurskiego i Danusi nawet by nie zostały zauważone. Tyle kasay mamy. Morawiecki całe lato jeździł i mówił ludziom, że trzeba być ostrożnym i nosić maseczki a wirus nadal jest zagrożeniem. Wcale sie nie zajmował szczuciem na gejów i utrzymaniem Budynia na stołku.Rząd działa jak może, zamyka lasy, Romana Giertycha i każdy inny biznes oprócz kościołów bo wiadomo sakrowane rączki nie roznoszą wirusa. No może w drodze wyjątku w DPSie w Różance pleban latał i rozdawał święte ciasteczka z niespodzianką. Generallssimo z Żoliborza ze swoją kumpelą Wolfganową wcale nie postanowili odebrać resztki podstawowych praw kobietom i wykorzystać sytuację pandemiczną do przepchania okrutnej ustwy. A Papa od kremówek nic nie wiedział, że jego najbliżsi kumple od dekad gwałcą dzieci bo mu Don Stasio nic nie powiedział. Jaka piękna jest Ojczyzna nasza z lotu ptaka. Aż chce się płakać

 11. krytykujecie Starostę że wystąpił o pomoc bo jest potrzebna za to mamy świetne władze Premiera i Prezydenta którzy uważają że jest fenomenalnie i świetnie sobie radzą i odmówili tylko nawet ostatnio dlaczego pacjent umiera w karetce bo w szpitalu w Kraśniku brakowało tlenu tak jest bardzo dobrze

 12. Ach jak jest wspaniały ten nasz starosta.
  Wszystkim problemom bohatersko sprosta.
  I list napisze i tlenu poda.
  Kowid dla Jego żadna przeszkoda.
  Bądź nam blogoslawion dobrotliwy Panie.
  Na Twój rozkaz staniemy za Tobą! Andrzeju! Hetmanie!

 13. A Tomcio z Andrzejkiem z dzióbków sobie spijają słodycz samozadowolenia, że tacy z nich zaradni starostowie.

 14. Dostał powiat włodawski w lipcu od Morawieckiego 2 mln złotych a ta kasa wystarczy na 3 super Ambulanse ………. a ten o pomoc Niemców prosi ..żenada

 15. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content