Alarmistyczne dane dla lubelskiego. „Na ulicach praktycznie nie widzi się młodych ludzi”

Nasze województwo ma coraz mniej mieszkańców. W ubiegłym roku liczba ludności zmniejszyła się o kilkanaście tysięcy. Ale to tylko statystyki, bo problem jest jeszcze poważniejszy. – Po analizie deklaracji śmieciowych okazało się, że brakuje nam około 900 mieszkańców – mówi wójt jednej z lubelskich gmin.

Takie wyniki przynosi najnowszy raport Głównego Urzędu Statystycznego, dotyczący demografii w Lubelskiem. Na koniec ubiegłego roku w naszym regionie mieszkało już niespełna 2,1 mln ludzi. Pod tym względem jesteśmy na dziewiątym miejscu w kraju. W porównaniu z 2019 rokiem liczba ludności w województwie spadła o 13 tys.

“Brakuje” prawie tysiąca mieszkańców

Gmina Hańsk koło Włodawy na początku lat 90. ubiegłego stulecia liczyła około 4 tys. mieszkańców. Obecnie zameldowanych tu jest 3870 osób. Problem w tym, że znaczna część tej populacji praktycznie w gminie nie funkcjonuje.

– Po analizie deklaracji śmieciowych okazało się, że brakuje nam około 900 mieszkańców. Gdzieś wyjechali i najwyraźniej nie mają zamiaru wracać  – mówi Marek Kopieniak, wójt gminy Hańsk.  

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Dziennika Wschodniego.