Akcja PRĘDKOŚĆ na włodawskich drogach

Policjanci z włodawskiej drogówki prowadzili wczoraj działania “Prędkość”. Nadmierna prędkość jest nadal jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych, dlatego też w miniony weekend policjanci w ramach działań „Prędkość” egzekwowali od kierujących pojazdami przede wszystkim przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości. W tym czasie funkcjonariusze ujawnili ponad 50 wykroczeń polegających na przekroczeniu dozwolonej prędkości, z czego ponad 20 zostało popełnionych w rejonie przejść dla pieszych.

Niedostosowanie prędkości do panujących warunków na drodze, to jedna z najczęstszych przyczyn zdarzeń drogowych na terenie dróg w powiecie włodawskim. Zmniejszenie zagrożenia wypadkami spowodowanymi przez nadmierną prędkość kierujących jest jednym z naszych priorytetowych zadań.

Akcja “Prędkość”, to jedno z cyklicznie prowadzonych działań, których celem jest właśnie walka z piratami drogowymi. Po raz kolejny włodawska „drogówka” prowadziła działania na terenie miasta i powiatu włodawskiego zmierzające do wyeliminowania uczestników ruchu drogowego zagrażających bezpieczeństwu.

Akcja ta ma na celu ograniczenie zdarzeń drogowych ze skutkiem śmiertelnym oraz ujawnianie sprawców wykroczeń, którzy nagminnie łamią przepisy drogowe.

Kontrole prędkości prowadzone były z użyciem laserowych mierników prędkości. Łącznie ujawniliśmy blisko 50 przypadków łamania przepisów w zakresie przekraczania dozwolonej prędkości, z czego aż ponad 20 zostało popełnionych w rejonie przejść dla pieszych.

Już o godzinie 12:00 podczas pomiaru w miejscowości Uhrusk w gminie Wola Uhruska 35-latek z powiatu hrubieszowiego poruszał się hondą z prędkością o 54 km/h za dużą, w miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. Mężczyzna kolejny raz popełnił te same wykroczenie i musiał liczyć się z karą dwa razy wyższą niż w przypadku pierwszego przekroczenia prędkości.Podwójna kara jest naliczana, jeśli recydywa nastąpi w ciągu dwóch lat od poprzedniego złamania przepisów. 35-latek został ukarany mandatem karnym w wysokości 3000 złotych oraz 13 punktami karnymi.

Kolejną piratkę drogową policjanci ujawnili w Hannie przed godziną 17:00. 34-letnia mieszkanka powiatu bialskiego pędziła Audi z prędkością 104 km/h w obszarze zabudowanym. Posiadanie uprawnienia w postaci prawa jazdy straciła na 3 miesiące. Za wykroczenie została ukarana mandatem karnym w wysokości 1500 złotych a jej konto zasiliło 14 punktów karnych.

Apelujemy do kierowców o zachowanie ostrożności i dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze!

aspirant sztabowy Kinga Zamojska-Prystupa

Skip to content