Akcja „Bezpieczny motocyklista” we Włodawie

Na terenie powiatu włodawskiego trwała akcja „Bezpieczny motocyklista”, której celem było propagowanie bezpiecznych zachowań na drodze, ale też zdecydowane reagowanie na wszelkie naruszenia popełniane zarówno przez motocyklistów, jak również przez innych użytkowników dróg. Dwóch kierujących straciło prawo jazdy, a ponad 80 naruszyło przepisy ruchu drogowego. Policjanci apelują o ostrożną i rozważną jazdę!

Od piątku na terenie powiatu włodawskiego policjanci prowadzili działania pod hasłem „Bezpieczny motocyklista”. Ich celem było propagowanie bezpiecznych zachowań na drodze, ale też zdecydowane reagowanie na wszelkie naruszenia popełniane zarówno przez motocyklistów, jak również przez innych użytkowników dróg wobec motocyklistów, bowiem jak wskazują statystyki bardzo często to motocykliści są poszkodowani w wypadkach drogowych powodowanych przez innych kierujących. W takich zdarzeniach bardzo często motocykliści ponoszą rozległe obrażenia, często też takie wypadki kończą się dla nich śmiertelnie. Podczas akcji policjanci skontrolowali ponad 170 kierujących, zatrzymali uprawnienia do kierowania dwóm kierującym samochodami osobowymi, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 kilometrów na godzinę na ulicę Korolowskiej we Włodawie – jeden z nich 36-latek z województwa mazowieckiego jadąc fordem przekroczył prędkość o 60 kilometrów na godzinę, zaś 23-letni kierujący Audi z województwa lubelskiego o 59 kilometrów na godzinę. Na ulicy Chełmskiej we Włodawie policjanci zatrzymali kierującego motorowerem 57-letniego mieszkańca Włodawy, który pomimo zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych kierował hondą. Podczas działań ujawniono ponad 80 naruszeń – w tym  16 popełnionych przez kierujących jednośladami, zatrzymano 10 dowodów rejestracyjnych  w związku ze stanem technicznym pojazdów oraz brakiem badań technicznych  oraz zatrzymano jednego kierującego samochodem po użyciu alkoholu.

Policjanci apelują o ostrożną i rozważną jazdę. Pamiętajmy, że tylko stosując się do przepisów ruchu drogowego oraz zachowując szczególną uwagę można uniknąć wypadków i kolizji. Pamiętajmy również by nigdy nie  wsiadać za kierownicę po alkoholu. Nawet minimalna jego ilość spowalnia reakcje na zdarzenia na drodze. Wsiadając za kierownicę respektujmy znaki drogowe i kierujmy się zasadą ograniczonego zaufania względem innych uczestników ruchu drogowego oraz pamiętajmy, żeby dokładnie patrzeć w lusterka! Bezpieczeństwo wszystkich zależy od bardzo wielu czynników a nieostrożność, brak rozwagi, brawura i alkohol to najczęstsze przyczyny wielu tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych.

podinspektor Bożena Szymańska
KPP Włodawa

1 komentarz "Akcja „Bezpieczny motocyklista” we Włodawie"

  1. Złapcie jeszcze tego typa co starym rzęchem alfą zasuwa ponad setkę Jana Pawła ,dostawca ,kmiot jeden co życia ludzkiego nie szanuję.

  2. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content