Absolutorium dla burmistrza Włodawy. Niespodzianek na sesji rady miasta nie było

W czwartek (22 czerwca) we Włodawie odbyła się kolejna w tym roku sesja rady miasta. Ważna, bo podczas posiedzenia radni debatowali nad raportem o stanie miasta za ubiegły rok. Debata poprzedziła ważne głosowania: o wotum zaufania i absolutorium dla burmistrza miasta Wiesława Muszyńskiego.

Ani do raportu, ani do pracy burmistrza większych uwag nie było. Radni pytali m.in. o plany i prognozy na przyszłość, szczególnie jeśli chodzi o gospodarkę. W mieście przybywa seniorów, młodzi z miasta wyjeżdżają, bo trudno tu o pracę, bezrobocie w powiecie włodawskim jest jednym z największych na Lubelszczyźnie.

– 5 lat temu powstała w mieście podstrefa ekonomiczna, która miała do Włodawy przyciągnąć inwestorów. Nic się jednak w tej kwestii nie dzieje – zauważył radny Mariusz Czuj.

Burmistrz przypomniał, że 2022 nie był dla Włodawy rokiem najłatwiejszym. W mieście obowiązywał stan wyjątkowy, wybuchła wojna na Ukrainie. – To nie zachęca inwestorów do rozkręcania interesów w tym rejonie Polski, ale cały czas działamy, prowadzimy rozmowy, wprowadziliśmy ulgi dla przedsiębiorców, robimy, co możemy – przekonywał Wiesław Muszyński. I przypomniał, że kilka dni temu włodawski ratusz uzyskał certyfikat świadczący o wysokiej jakości obsługi inwestora.

– Byliśmy przez specjalistów sprawdzani z jakości obsługi potencjalnych inwestorów, nawet pod kątem tzw. tajemniczego klienta. Odbyliśmy też odpowiednie szkolenie. Wszystko po to, aby mimo niełatwych czasów udało się realizować inwestycje m.in. w naszej podstrefie ekonomicznej – tłumaczył burmistrz.

Wspomniał też, że jak wynika z rankingu pisma samorządowego “Wspólnota”, Włodawa jest na trzecim miejscu wśród miast  powiatowych, które wydają najmniej pieniędzy na administrację.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Super Tygodnia.

Skip to content