83-letnia kobieta żyje gorzej niż zwierzęta

Przyjechali ratować zwierzęta, okazało się, że najbardziej pomocy potrzebuje ich właścicielka. Starsza samotna kobieta z gminy Wola Uhruska żyje w skrajnych warunkach. Wraz z nią w domu mieszkało ok. 20 psów, a w oborze znajdowały się dwie zapuszczone krowy, jedna martwa i młodziutki cielak.

Kobieta w wieku 83 lat od lat mieszka sama w domu bez bieżącej wody, ogrzewanym piecem kaflowym, a za materac w skleconym z desek łóżku służy jej wyściółka ze słomy. Wszędzie panuje nieopisany bałagan, pachnie nieprzyjemnie. W każdym kącie, na łóżku, parapecie, pod szafą można dostrzec jakiegoś psa. W sumie było ich ok. 20. Było, bo w ubiegłym tygodniu kilka z nich zostało zabranych przez Chełmską Straż Ochrony Zwierząt oraz wolontariuszy dbających o prawa zwierząt.

To właśnie ci ostatni przyjechali do gospodarstwa kobiety zaalarmowani, że jej zwierzęta wymagają natychmiastowej pomocy. O ile stan psów nie był dramatyczny, to w oborze znaleziono martwą krowę i głodnego młodego cielaka. Dalej, na górze odchodów, stały dwie inne krowy. Wolontariusze zabrali od kobiety kilka najbardziej zaniedbanych psów. Kolejnego dnia u kobiety pojawili się inspektorzy z ChSOZ, gminni urzędnicy, pani sołtys, miejscowy radny.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Nowego Tygodnia.

1 Komentarz do "83-letnia kobieta żyje gorzej niż zwierzęta"

 1. Psycholog | 21 marca 2021 at 16:49 |

  Pan wójt sugeruje rozwiązanie siłowe tj. “odebranie zwierząt bez jej zgody” Panie wójcie proponuję inne rozwiązania, wyniesienie z domu pryczy na której śpi i wstawienie łóżka, wstawienie jakichś jeśli nie nowych to starych mebli, założenie w domu wody. Jeśli chodzi o zwierzęta to może dostarczenie karmy. Te krowy to wszystko co ta pani ma co dla niej jest wartością nadrzędną, pozwólmy jej dożyć tak jak ona chce i potrafi żyć.
  Z wielkim smutkiem odczytuję Pana priorytety dotyczące zwierząt, człowiek powinien być na pierwszym miejscu, nie odwrotnie.

  • Taki mądry, a doczytać nie potrafił, więc cytuje początek ostatniego akapitu:
   “Wszystko jednak wskazuje na to, że ona sama wybrała takie życie. Od trzech lat bowiem miejscowy GOPS, gminne władze, pani sołtys i sąsiedzi próbowali pomóc kobiecie. Nie chciała ona jednak nawet o tym słyszeć.”

   • “próbowali pomóc kobiecie” Nie trzeba próbować trzeba pomagać. Zaangażować psychologa mówiącego jej językiem i rozumiejącego jej problemy. Sama wybrała takie życie? a jakie ma ono być skoro ona innego nie zna. Znam tą sprawę z autopsji prawda jest taka, że “miejscowy GOPS, gminne władze, pani sołtys i sąsiedzi” zrobili wszystko co do nich należało ze strony służbowej, zabrakło zwykłego ludzkiego zaangażowania, wcielenia się w otaczające tą kobietę dylematy. Wszyscy zgodzili się ze stwierdzeniem, że “Baba jest nawiedzona i zbzikowała”. OK wydaje się Wam, że macie czyste sumienia bo coś tam udawaliście że robicie, Wasz problem polega na tym, że w ogóle sumień nie macie. Czy sprawę zostawilibyście gdyby to była Wasza matka? Z pewnością nie, podjęlibyście Państwo skonkretyzowane działania mające na celu znalezienie rozwiązania zabezpieczającego jej podstawowy byt.

 2. sprawę złościć do sprawy dla reportera Elżbiety Jaworowicz a Wójt i całą świtę do dymisji.
  To co przed wyborami nie byli u tej kobiety i nie chcieli głosu to skandal na cały powiat czy województwo że głosu nie chcieli.

 3. Oto skuteczność walki rządu PiS z bieda wśród seniorów. Poczekajcie chwilę. Uporają się z 59 fala wirusa którego pokonają poraz 591. Potem podniosą jedź kolejne 30 podatków żeby obajtka i inne brudne śmierdzące pały zarobiły i wtedy na pewno jakiś lokalny działaczy na pojawi się z pomocą u tej pani. Może weźmie jeszcze księdza że sobą i obaj jej wytłumaczą że Bug tak chciał. Że musi dźwigać swój krzyż….a przy okazji może dać swój ostatni wdowi grosz na kościół bo trwa właśnie zbiórka na rynny dachowe czy inne ogrodzenie

 4. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content