465 mln zł zasiliło portfele emerytów i rencistów

Tzw. czternastki na łączną kwotę 465 mln zł trafiły do 393 tysięcy emerytów i rencistów z województwa lubelskiego. 1 grudnia Zakład Ubezpieczeń Społecznych zakończył wypłaty.

Tzw. czternastka to dodatkowe roczne świadczenie pieniężne. ZUS wypłacał je w listopadzie, razem z comiesięcznymi emeryturami i rentami. Prawo do czternastki dostały osoby, które na 31 października miały wypłacane jedno z długoterminowych świadczeń z ZUS.

Czternastkę w pełnej wysokości (1250,88 zł brutto) otrzymały osoby, których świadczenie nie przekraczało 2900 zł brutto. Klientom z wyższymi dochodami przysługiwały czternastki pomniejszone zgodnie z zasadą „złotówka za złotówkę”.

Na kolejne bonusowe świadczenie emeryci i renciści mogą liczyć w kwietniu przyszłego roku. Wtedy w planie jest wypłata tzw. trzynastek.

Małgorzata Korba

rzecznik ZUS w województwie lubelskim

1 Komentarz do "465 mln zł zasiliło portfele emerytów i rencistów"

  1. Rozdawajcie dalej pieniądze za nic i podwyższajcie podatki. A potem wmawiajcie ludziom że inflacja przyszła z zachodu. Pocieszające jest tylko to że to już długo nie potrwa i w końcu pęknie. Szkoda tylko ludzi.

  2. …BRAWO …wreszcie pieniądze mafii ,,pełowskich” odnalezione !!! i wnuczki mają rarość …

  3. Uważam że rząd powinien dodrukować pieniądze i dać je na podwyżkę zasiłków i 500+. Przed świętami ceny rosną a dzieciom trzeba kupić ładne prezenty a to kosztuje.

  4. Anonim weź nie wkurw…..

  5. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content