15 lat szpitala w Łęcznej. Powiat to za mało

Szpital w Łęcznej ma piętnaście lat. Oficjalnie został otwarty 23 maja 2009 r. Z małego prowincjonalnego szpitalika wyrosła placówka o zasięgu znacznie większym niż powiat, zdobywająca wysokie noty ministerstwa i mocną pozycję w rankingach szpitali.

– Nie waham się powiedzieć, że jesteśmy najlepszym szpitalem powiatowym w kraju – stwierdził Krzysztof Bojarski, dyrektor SPZOZ w Łęcznej na jubileuszowej uroczystości zorganizowanej przez szpital dla pracowników.

To nie był typowy jubileusz. Choć nie było wielkiej gali, świętowano niemniej uroczyście w gronie pracowników i ich bliskich. Były podziękowania i jubileuszowe zdjęcia personelu  oddziałów oraz działów wręczane w czasie jubileuszowego wieczoru. Było też o osiągnięciach, których  szczególnie – ostatnio nie brakowało.

– Rok ubiegły był rokiem dwóch najważniejszych sukcesów szpitala – przypomniał dyr.  Krzysztof Bojarski. – Otrzymaliśmy akredytację z Centrum Monitorowania Jakości uzyskując trzeci wynik w kraju i pierwszy w województwie. Od 20 lat, czyli od czasu wprowadzenia certyfikacji żaden lubelski szpital nie osiągnęła takiego poziomu jakości.   

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Dziennika Wschodniego.

4 komentarzy "15 lat szpitala w Łęcznej. Powiat to za mało"

  1. A mogliśmy mieć takie efekty zarządzania i we Włodawie, kiedy P.Rybak proponował połączenie szpitala włodawskiego z łęczyńskim. Ale warunkiem był audyt i rozliczenie działań poprzedniego zarządów, na co powiat jako organ odpowiedzialny w ramach nadzoru za działania zarządu się nie zgodził. Ale czemuż to się nie zgodził, skoro dotychczas wszystko było zgodnie z regułami prawa i sztuki?

  2. Jak widać można dobrze zarządzać powiatowym szpitalem. Tylko trzeba mądrych ludzi i w powiecie i w szpitalu. PSL zrujnował nasz szpital Tego im nie zapomnimy

  3. można ? można. ale do tego trzeba madrych . czy starota wie , ze nadal zatrudniani są ludzie w administracj? Jaja sobie robicie

  4. W Łęcznej miałem okazję wizytować na sor w zeszłym tygodniu jestem pod wrażeniem podejścia , ilości badań jakie wykonano , min, ct, USG , itp wszystko w ciągu kilku godzin , szkoda włodawskiego szpitala gdzie już nie che się jeździć , czasem mam wrażenie że lekarzom we Włodawie pasuje taka sytuacja nic nie mogę u nas, u nas nie, trzeba gdzie indziej , kasa na koncie się zgadza , a roboty nie ma

  5. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content