Znowu umieramy na Covid-19

Od kilku dni powiat włodawski jest na drugim miejscu pod względem zachorowalności na koronawirusa w województwie. Gorzej jest tylko w powiecie lubartowskim. W związku z wirusem zmarło jesienią kilka osób. Ostatnia ofiara pandemii w powiecie włodawskim nie miała innych chorób.

Jest źle. W powiecie włodawskim codziennie wykrywa się ok. 20 osób chorych na Covid-19. Większość z nich to osoby niezaszczepione. W piątek (15 października) służby podały, że na koronawirusa zmarła osoba, która nie miała żadnych chorób towarzyszących. – To najlepiej pokazuje jak ważne są szczepienia – mówi Mariusz Januszko, szef włodawskiego sanepidu. – A tych niestety, jest u nas dramatycznie mało, bo zaledwie czterdzieści kilka procent w skali całego powiatu.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Nowego Tygodnia.

1 Komentarz do "Znowu umieramy na Covid-19"

 1. W latach sześćdziesiątych ubiegłego wieku moja babcia próbowała mnie leczyć rozbitym jajkiem i łapką kury oraz słowami: ja ni likarz, Pan Bóg likarz, Ciebie boli Ty narzykarz. Jak widzę ponad połowa społeczeństwa powiatu, pomimo upływu prawie lat 60 dalej tkwi w średniowieczu. Skąd to się bierze pozostaje dla mnie zagadką.

  • Poziom wykształcenia, frustracja ekonomiczna, wysoka religijnosc, frustracja wynikajaca z braku mozliwosci rozwijania swojego potencjalu

 2. Co za ciemnogród, może najpierw niech zaszczepi się a nie będzie chorować i umierać.

 3. A starosta nie widzi problemu i dzisiaj pieniądze zapisane w budżecie na wsparcie ludzi w sytuacji kryzysowej przeznacza na inne cele. Żenada

 4. Beztroska i bezmyślność naszych samorządowców poraża, może gdyby oni dali przykład to przynajmniej do części ludzi by dotarło że coronavirus to nie żarty i nakładanie maseczki i dezynfekcja rąk to nie jest aż taka wielka niedogodność.Ich postawa mi się nie podoba.Rozliczymy przy wyborach

 5. To od kiedy Pan radny H zaczyna chodzić po domach i szczepić?

  • Najpierw pójdzie z Mariuszem na siłownię do kina i restauracji. Tylko pamiętajcie żeby z nimi nie wchodzić bo się boją wybrańcy narodu. Ostatnia sesja była poprostu żenującą.

 6. Czy Panowie radni wiedzą, że szczepieni też chorują i oczywiście roznosza wirusa? Dlaczego zaszczepieni, którzy mieli kontakt z zakażonym normalnie funkcjonują? Ciekawe?

  • Czyli co nie szczepić się? A jak boisz się wirusa siedź w domu albo… zaszczep się.

 7. Trzeba czytać że zrozumieniem!

 8. covid to straszna choroba brak jest nam odporności a maseczki, szczepienie to profilaktyka.
  jaką żywność jemy nie doceniamy miejscowych rolników z nimi trzeba dobże żyć i nie będzie covdu.

 9. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.