Znowu klęska miasta

Sztandarowy projekt Włodawy na rewitalizację starego miasta przepadł! Odpadł już na etapie formalnych kryteriów. Na pocieszenie pozostaje fakt, że wnioski powiatu, muzeum oraz Hanny przeszły tę ocenę i mają spore szanse na wielomilionowe dofinansowanie.

Urząd Marszałkowski w Lublinie ogłosił w piątek listę projektów, spełniających kryteria formalne, które zostały zakwalifikowane do oceny merytorycznej w ramach Osi priorytetowej 7 Ochrona dziedzictwa kulturowego i naturalnego, działanie 1 Dziedzictwo kulturowe i naturalne – projekty regionalne Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020. Wśród tych 16 wniosków, które przeszły pozytywnie tę ocenę, są: Nadbużańskie zabytki architektury drewnianej w gminie Hanna – ochrona i udostępnianie (koszt całości 8 mln 729 tys. zł, dofinansowanie 5 mln 887 tys. zł), Zagospodarowanie budynków publicznych obszaru Powiatu Włodawskiego na potrzeby ochrony dziedzictwa kultury (6 mln 732 tys. zł, dof. 5 mln 117 tys. zł) i Zwiększenie dostępności zabytkowego zespołu synagogalnego we Włodawie (5 mln 182 tys. zł, dof. 3 mln 464 tys. zł).

Pełną treść wiadomości znajdą Państwo na stronie Nowego Tygodnia.

1 Komentarz do "Znowu klęska miasta"

 1. Stracony czas dla Włodawy 🙁 Przykre to.

 2. Czy w końcu dotrze do włodawiaków co zrobili? Ważniejsza jest dobra zabawa, a nie przyszłość miasta.

 3. Rządy “fachowców” …

 4. Fachowców z Lublina od fajek i bułek.

 5. czy to prawda że w kodniu ma powstać wielkie międzynarodowe lotnisko, które jak mówi prezes ma zapewnić nam połączenie z całym światem i to bez przesiadki? podobno tamtejszy sekretarz już pozyskał środki na realizację tego przedsięwzięcia.

 6. A co, zazdrość bierze, że w Kodniu sporo kasy pozyskali dzięki Mariuszowi? Trzeba go było zrobić sekretarzem w rodzinnym mieście. Ale w sumie po co nam tu potrzebni wykształceni i obrotni młodzi ludzie?

 7. Ch..du..i kamiemi kupa w tej Włodawie,przynajmniej Kodeń się rozwija.

 8. Wyszła kompetencja muchyńskiego i jego dobór pracowników z konkursu. Jedna wielka ściema tak jak jego bezpartyjność w czasie kampanii. Ale najważniejsze, że on sam dobrze się bawi i wojażuje za pieniądze Włodawian.

 9. Procentuje strategia ” robić tak aby nic nie robić ” … Kładli projekty poprzedników a teraz kładą własne aby przypadkiem się nie przemęczyć !

 10. takiokomentarz | 17 lutego 2017 at 15:32 |

  Bardzo gorliwym proponuje skierować pisemne zapytanie do UM, na czym uchybienie formalnych kryteriów miało polegać. Być może spartolili oczywiście prostą sprawę np. brak terminowego uzupełnienia…

 11. Dokumentacja do aplikowania kosztowala okolo 100 tys. Pieniadze w bloto wyrzucone Winnych nie ma. Ale nozna wydac kolejne 100 tys zl na dni Wlodawy. Bedzie zabawa.

 12. Zamiast realnych działań mamy tylko sztuczki PR. Zamiast solarow i czworoboku obietnice bez pokrycia.

 13. Wstyd!!!

 14. Od pytań mamy radnych – może by się jaśnie państwo popytali co się dzieje, że nawet oceny formalnej nie przechodzimy?

 15. Ale pomnik pod kinem będzie jak nowy. W końcu trzeba się pokazać przy składaniu wieńców. Tak się robi kampanię we Włodawie

 16. czy to prawda, że wniosek robił wujek z ciocią?

 17. A może radni z przewodniczącym na czele wzięliby się do roboty i pogonili kota burmistrzowi a nie tylko brali diety i nic nie działali.

 18. My [włodawianie]to mamy szczęście do pryncypałów rządzącym naszym miasteczkiem.Od zmian ustrojowych mija 28 lat i niestety w tym okresie nie było burmistrza z krwi i kości dbającego o naszą małą ojczyznę .Z perspektywy czasu patrząc to żaden z burmistrzów po objęciu rządów nie miał pojęcia o samorządności.Przez pierwsze 2 lata wraz z partią było fetowanie zwycięstwa, a następnie nieustająca konsumpcja kolesiostwa. Orgazmiczna ekstaza tez wiecznie nie trwała i był już koniec kadencji. Obietnic wyborczych cała masa i jak mawiał klasyk “ciemny lud to kupi’.I kupuje co cztery lata -bo jakie ma wyjście? Najgorsze w tym wszystkim jest to , że ci ludzie, którzy z mandatu wyborczego otrzymują to stanowisko za nic maja mieszkańców. Najważniejsze to przetrwać na dobrej kasie 4 lata, pourządzać swoich i mieć jak zwykle wszystko w d-pie.Nieróbstwo, brak kompetencji, brak odpowiedzialności , brak ambicji tak można określić naszych wszystkich ostatnich włodarzy.”Włodawę widzą ogromną zza szyb samochodów (podziwiając odrestaurowane centrum,dumni z czystego powietrza,zaistalowanych na dachach solarów i energooszczędnej fotowoltaiki”.Siedzieli i siedzą na 4 literach i chyba nie widzą jak wyglądają inne miasta.Balety i konsumpcja szeroko pojęta to były i są cechy naszych włodarzy.I z tego powodu wyodrębniła się nowa jednostka chorobowa.Była pomroczność jasna, syndrom filipiński ,choroba charkowska ,a u nas króluje burmistrzowska impotencja po włodawsku.A zatem tylko można życzyć nowego burmistrza z jajami ,bo obecnemu niemoc weszła już w stan przewlekły.

 19. Większość radnych to bezmyślne maszynki do głosowania nad wszystkim co zgodne z wolą burmistrza i jego sterowników: Edzia I Frania. Do nowych wyborów samorządowych niestety musimy ich znosić. Szkoda tylko że mieszkańcy i nasze miasto straciło kolejne 4 lata.

 20. obserwator | 18 lutego 2017 at 10:50 |

  Tak to jest, gdy miastem zarządzają ludzie z nadania partyjnego, których jedynym zadaniem jest zatrudnianie swoich towarzyszy partyjnych (zatrudnienia w UM, MPGK, MOSiRze, WDK-u i innych jednostkach samorządowych). Ci ludzie nie przejmują się interesem mieszkańców, tylko interesem partyjnym, gdyż dzięki partii mają profity (widać to w Urzędzie Miasta – SLD i Starostwie – PSL i PO). Niestety mieszkańcy dają się nabierać na zagrywki pijarowskie i wybierają “młodych, bezpartyjnych i kompetentnych”, a potem dociera do nich rzeczywistość, że “Król jest nagi”. Niestety zmarnowane następne 4 lata,które są już nie do odrobienia, gdyż wraz z odejściem przewodniczącego i nastaniem nowej kadencji kończą się środki unijne, bez których Włodawa nigdy nie odnotuje wzrostu gospodarczego. Cóż, ale partia i przewodniczący mają się dobrze, a Włodawiacy dadzą sobie radę na obczyźnie.

 21. do obserwator | 18 lutego 2017 at 13:20 |

  zapomniałeś o misiewiczach. ale to oczywiście tylko medialna nagonka

 22. Wszyscy radni do dymisji! Jak sobie przypomnę to w kampanii każdy obiecywał górę pieniędzy z unijnych dotacji i to znacznie lepiej wydawanych w porównaniu do poprzedniej ekipy. Tym czasem nawet wniosku złożyć nie potrafią. To jakiś koszmar!!!

 23. KLĘSKA to ta kadencja | 18 lutego 2017 at 19:15 |

  Jak słucham jakie problemy mają radni na sesjach oraz ich guru wiesław m, to nie dziwię się, że miasto nie pozyskuje środków unijnych, gdyż ich poziom myślenia o mieście kończy się na gawronach w parku. Jedynie co im wspólnie wyszło, to uwalenie kilku milionów złotych na rewitalizację Włodawy. Wiesław M do dzisiaj nie może uwierzyć, że Edward załatwił mu takie stanowisko,a że za tym nie idzie sprawne włodarzowanie miastem, to nie szkodzi, ważne by na konto co miesiąc wpadało kilkanaście tysi i co jakiś czas wyjechać do przyjaciół ukraińców oraz do Izraela. I w tym miejscu należy stwierdzić, że Wiesław i jego cała rada miejska to jedna wielka KLĘESKA!!!!

 24. Ponoc nawet Edward nie zadiwolono z Wodzireja.

 25. Nie podniecajmy się za mocno bo elbi zaraz wyłączy komentarze jak Eduardo karze

 26. Włodawiak z krwi i kości | 18 lutego 2017 at 21:00 |

  A nie pomyśleliście że nasz projekt z Włodawy przepadł właśnie dlatego że mamy ” inne władze ” czyli nie te z ” dobrej zmiany “…przykładem właśnie są mniejsze miejscowości gdzie rządzą ludzie pokroju Jarka,Mariuszka itd. i tam dotacje przeszły. Reasumując jeśli nie należysz do ” dobrej zmiany ” to nie jesteś dobry i nic nie dostaniesz !

 27. “Włodawiak” Hanna i Starostwo też nie są z dobrej zmiany, a dostali dofinansowanie. Może komiwojażer powinien zrobić jakąś imprezkę komisji, a na niej przedstawić swoje walory artystyczne tańcząc i śpiewając, to wówczas by dostał tą kaskę.

 28. Akwizytor niech juz lepiej nie spiewa, jest zenujacy.

 29. takiokomentarz | 18 lutego 2017 at 23:15 |

  “Włodawiak z krwi i kości” – wniosek odpadł z uchybień formalnych. Oznacza to, że Oni nawet nie dali osobom weryfikującym wniosek pod kątem merytorycznym odrzucić go z powodów jak to powiedziałeś władzy nie reprezentującej “dobrej zmiany”. Dodam, że w przypadku chybień formalnych przeważnie wzywa się do ich uzupełnienia – Tak więc być może nie został uzupełniony bądź uzupełniony w terminie wyznaczonym.

 30. Wodzirej rządzi!

 31. Agat zakrzewska | 19 lutego 2017 at 10:59 |

  Niekompetencji muszynskiego ciąg dalszy. Co.za.patalach!

 32. W poniedziałek wyłączą komentarze i możecie sobie wyć do woli

 33. black cat karakana | 19 lutego 2017 at 13:53 |

  Państwo należy do Pis-u a nie do SLD- więc można dalej drzeć koty

 34. Bardzo dużo samorządów nie należy do PiS-u, a podostawały dofinansowania, gdyż miały prawidłowo wypełnione wnioski, czego nie można powiedzieć o wniosku Muszyńskiego i jego ekipy. Ta kolejna klęska ekipy SLD pokazuje, że łatwo jest zwrócić pieniądze pozyskane przez innych, ale samemu stworzyć dobry wniosek to już jest wielki problem.

 35. Obserwator | 19 lutego 2017 at 16:29 |

  Witam!
  Wniosek uwalil Urzad Marszalkowski,wydaje mi sie ze tam wladza “dobrej zmiany” nie siega, wiec odrzucono go pod wzledem formalnym wiec musial byc faktycznie do kitu

 36. Domagam się aby radni zbadali przyczyny źle sporządzonych wniosków i podali to do publicznej wiadomości. To są olbrzymie pieniądze jakie utraciła Włodawa i jej mieszkańcy. Są nam to winni po tym jak położyli wcześniejszy projekt “kaflarni” który uzyskał dofinansowanie lecz sami jako grono “eksertow” uznali że jest źle przygotowany.

 37. …i podali też jakie były wszystkie koszty przygotowania wniosków! I kaflarni z której zrezygnowali też!

 38. Radni, to wiedzą kiedy jest dieta, a nie jak sie pisze wnioski. Gdy czyta się relacje z sesji, to dochodzi sie do wniosku, ze oni nie wiedzą o czym mówią i po co są na tej sali. Muszyński i radni to jedna wielka klęska

 39. DLA PRZYPOMNIENIA : “Radny Mariusz Zańko przesłał nam w środę oświadczenie w tej sprawie: My, radni Włodawy, głosując za odrzuceniem projektu budowy amfiteatru na terenie starej kaflarni wraz z infrastrukturą towarzyszącą podjęliśmy tę decyzje mając na uwadze dobro Miasta oraz obawiając się negatywnych skutków tej inwestycji: 1. Budowa kompleksu z amfiteatrem spowoduje kolejne zadłużenie budżetu miasta. Już teraz dług wynosi ponad 22 mln zł i jest on konsekwencją błędnie realizowanych inwestycji ze zbyt małym dofinansowaniem. Przy budowie basenu i biblioteki otrzymaliśmy około 50% dofinansowania, a mogliśmy dostać znacznie więcej. Obiekty te już teraz generują straty, i z każdym rokiem będą wzrastać koszty ich utrzymania. 2. Realizacja przebudowy starej kaflarni i wzrost zadłużenia z nią związany, mogą zablokować możliwość pozyskiwania środków zewnętrznych w kolejnym okresie programowania 2014 – 2020, ze względu na brak środków potrzebnych na wkład własny. We Włodawie jest wiele potrzebniejszych inwestycji do wykonania. ” – artykuł z Dziennika Wschodniego

 40. Po pierwsze, dobra zmiana nie dotarła do Urzędu Marszałkowskiego, tam dalej peło i psl 🙂 po drugie, czy ktoś z komentujących się pofatygował i przeczytał na co był konkurs? Przeczytałem regulamin konkursu i dokumenty konkursowe. Ja bym dofinansowania też nie dał, bo to nie był konkurs na drogi, a głównie tego dotyczył złożony projekt jak widziałem na stronie Urzędu. Gdyby czworobok był Miejski i był remontowany to wtedy może by miastu dali na otoczenie budynku, na drogi i parkingi. Pewnie złożyli i zaryzykowali, uda się lub nie. Widać, że kampania się zaczyna, nie ważne kto i co, ważne żeby opluć i obrazić. Naprawdę zachęcam do kulturalniejszego komentowania bieżących spraw.

 41. gratuluje powiatowi/muzeum otrzymania dofinansowania. Gdyby miasto dostało dofinansowanie w takim % to by była lipa, bo tylko 67 % dofinansowania i szukano by autora tej “klęski”. Nasza mała kochana ojczyzna, ludzie mówią sobie codziennie cześć i wymieniają uśmiechy ale wieczorami wychodzi hejt 🙁 Ale może lepiej by dawali upust złości w necie a nie np na bliskich…

 42. do Anonim | 19 lutego 2017 at 20:26 | 19 lutego 2017 at 20:41 |

  To żeś dowalił Muszyńskiemu! Czyli on nawet nie wie na co składa wnioski. Wyjmuje stare wnioski przerabia je i składa gdzie popadnie, to rzeczywiście inteligentny sposób zarządzania. Oczywiście ktoś te wnioski przerabia i komuś Muszyński płaci za ich obróbkę. Niestety potwierdziłeś tylko, że bezpartyjny i jego radni są bardzo słabi.

 43. nie napisałem, że nie wiedział, napisałem, że zaryzykowali. Czytanie ze zrozumieniem to podstawa 🙂 Polecam

 44. Ryzykować to można za własne pieniądze, a nie pieniądze Mieszkańców Włodawy, wystarczy że bawi się i wojażuje za pieniądze Włodawiaków. Tak na marginesie, to on jest tak głupi, że myśli iż Urząd Marszałkowski zmieni kryteria konkursu, to już są jakieś jaja.

 45. Chodzi o interpretacje zapisów ale co tam, lepiej wyzywać. Różnica między nami jest taka, że ja głupim nawet bym nie nazwał człowieka, który twierdzi że nic i nikt go nie przekona że białe jest białe a czarne jest czarne. Pamiętać należy, że brak kultury wraca.

 46. Czyli, że Muszyński to bohater bo chciał przechytrzyć Urząd Marszałkowski? Dobrymi intencjami jest piekło wybrukowane… Coś tu się komuś mocno miesza!!!

 47. Czytając komentarze powyżej można dojść do wniosku że Zańko to jakaś wyrocznia a jego duch jest w radzie wiecznie żywy , a pozostali radni, zwłaszcza ci co dalej rządzą miastem, to jakieś stado baranów. Zawsze umywają ręce. Zawsze coś, zawsze ktoś…. Jasne ! Winni są mieszkańcy bo sami takich radnych wybrali? Nie dajmy się wodzić za nos. Za wiele to nas kosztuje pieniędzy, czasu i nerwów bo jak zwykle stanowisko urzędu jest takie, że wszystko jest w porządku i tak miało być.

 48. Pijarowcy sld-owscy otaczający swojego chlebodawcę, dość często wrzucają wydmuszkę do komentarzy by odwrócić uwagę od Muszyńskiego. Jednak tym razem nie udaje im się to, gdyż czara goryczy już została przepełniona, mieszkańcy mają już dość ciągłych jego imprezek, zagranicznych wyjazdów i zrzucanie swoich niepowodzeń na innych. Wspólnie ze swoimi radnymi odrzucił miliony złotych, które dostał poprzedni włodarz, a dzisiaj sam nie potrafi złożyć dobrego wniosku, nawet wujek z ciocią nie są w stanie mu pomóc. Najbardziej żałosne w tym wszystkim jest to, że teraz swoją miernotę zwala na pracownicę, którą zwolnił bo mówiła mu, że nie podoba się jej, iż wnioski są pisane przez firmę zewnętrzną.

 49. Jan | 20 lutego 2017 at 10:03 – Anka mamę oszukasz, tatę oszukasz, wujka i ciocię oszukasz, ale swojego stylu pisania nigdy nie oszukasz 🙂

 50. Prawda czerwonych w oczy kole. Mieszkańcy ich rozliczą.

 51. O proszę! są też inni winowajcy.Zańko, Anka, Wrzesień, Pałka …i jeszcze może kto ? A zapomniałem bo cały PiS i PSL. No tak, teraz wiadomo że nie ma szans na cokolwiek. Dobrze, że przyspieszone wybory na jesień! 😉

 52. Składają wnioski źle, nieskładają też źle. Weźcie się do roboty lepiej zamiast smarować tu na elbi. Dobrze, że miasto próbowało chociaż z góry było wiadomo, że może być ciężko, ze względów na kryteria. Ale próbować trzeba. Ale gdyby nie próbowało to pisalibyście, że nic nie robią.

 53. Dokładnie, a najgorsze jest to, że tutaj kilka osób nakręca sprawę z Mariuszem na czele, którzy dokładnie wiedzą, że pozyskanie środków na czworobok z tego konkursu, było trudne. Ale jak ktoś wcześniej napisał ruszyła kampania. A tak do wiadomości tych normalnych, którym naprawdę na Włodawie zależy, właściwy konkurs na rewitalizacje dopiero będzie jesienią tego roku. Trzymajmy kciuki.

 54. Kampania, zwłaszcza dla aktualnej władzy, ma trwać przez całą kadencję, czyż nie tak ? Co do rewitalizacji to może jeszcze szansa się pojawi ale nie zapominajmy o tym, że OZE już jest pozamiatane. Podziwiam dobre samopoczucie tych co udają, że “nic się nie stało”. Tak naprawdę nie ma w ogóle czym się pochwalić a to bardzo niedobrze dla miasta.

 55. Przeczytajcie tytuł artykułu. Jeśli to nakręcaie tematu to podajcie redakcję do sądu. Trudno się nie zgodzić z taką oceną sytuacji.

 56. Komuchy się obruszyły, że ludzie zaczęli komentować “osiągnięcia” ich “kompetentnego” przewodniczącego. Nie dawno przepadł wniosek na solary i fotovoltaikę, teraz na rewitalizację Czworoboku, pasmo sukcesów tow. Wiesława i jego dobranego grona doradców począwszy od Edzia, Frania i Andrzeja, a skończywszy na Krzysiu zatrudnionym w UM i koleżanki, której miejsce pracy Wiesio stworzył w Zakładzie Zagospodarowania Odpadów.

  • Kuropatwa | 21 lutego 2017 at 06:57 |

   chyba pomyliłeś partie polityczne – wspłóczesnymi reprezentatami komuny i PZPR jest obecnie PIS. 0 19:00 jest regularnie puszczany dziennik telewizyjny.

 57. Kuropatwa | 21 lutego 2017 at 07:07 |

  My, niżej podpisani byli działacze NSZZ „Solidarność” z lat 1980-81 i Solidarności w podziemiu, zwracamy się do wszystkich uczciwych ludzi, do wszystkich środowisk, partii politycznych i organizacji społecznych, o jak najbardziej stanowcze przeciwstawienie się próbie likwidacji niezawisłości sądów. Trzeba powiedzieć w bardzo stanowczy sposób, że nie zgadzamy się na pomysły Zbigniewa Ziobry i innych polityków PiS, by to Sejm, a w praktyce politycy tej partii, wybierał większość członków Krajowej Rady Sądownictwa. Takie rozwiązanie stanowi ostateczny koniec praworządności w naszym kraju i jest narzędziem do tego, by o orzeczeniach sądów nie decydowało prawo, lecz samowola liderów partii rządzącej.

  Nie zgadzamy się na powrót praktyk z czasów PRL. Polityczna dyspozycyjność sądów oznacza w praktyce koniec praw obywatelskich i praw człowieka dla wszystkich, dla opozycji politycznej, dla mniejszości, dla wolnych mediów, dla kobiet, a nawet dla każdego z obywateli, który podpadnie jakiemuś lokalnemu urzędnikowi. Nie chcemy powrotu czasów, w których ludzi pobitych przez milicję skazywano na więzienie za „pobicie milicjanta”, w których skazywano piszących prawdę za „rozpowszechnianie nieprawdziwych wiadomości”.
  Wzywamy wszystkich obywateli Rzeczpospolitej Polskiej do jak najliczniejszego uczestniczenia we wszelkich protestach przeciw takiemu rozwiązaniu. Wzywamy partie polityczne i organizacje społeczne do zjednoczenia wysiłków w tej sprawie.

  Nie ma obecnie sprawy ważniejszej. Polityczna dyspozycyjność sądów to ostateczna likwidacja demokracji i państwa prawa.

  Ryszard Bugaj, Andrzej Celiński, Józef Duriasz, Aleksander Hall, Stanisław Handzlik, Ewa Hołuszko, Jarosław Hyk, Zbigniew Janas, Maciej Kozłowski, Halina Flis-Kuczyńska, Waldemar Kuczyński, Henryka Krzywonos-Strycharska, Bogdan Lis, Jan Lityński, Krzysztof Łoziński, Helena Łuczywo, Adam Michnik, Ewa Milewicz, Ryszard Musielak, Stefan Niesiołowski, Edward Nowak, Halina Nowak, Janusz Onyszkiewicz, Antoni Pawlak, Józef Pinior, Jan Rulewski, Joanna Szczęsna, Ernest Skalski, Grażyna Staniszewska, Antoni Stawikowski, Henryk Wujec, Ludwika Wujec

 58. Ścieżki polityków są tak kręte, że czasem rzucają ich w najdziwniejsze miejsca. Ci, którzy dziś są w partii odcinającej się od komuny, kiedyś robili kariery w PZPR… Przy Wiejskiej i w rządzie znajdzie się sporo takich, którzy dobrze pamiętają czasy słusznie minione. Sprawdziliśmy, którzy politycy PiS sprawdzili się już w dawnym ustroju.

 59. do sld-owskich miśków | 21 lutego 2017 at 07:57 |

  oooo, misiek zaczął wrzucaj wydmuszki, by odbić temat od swojego “młodego i kompetentnego” szefa, który dał mu pracę w Urzędzie Miasta. a prawda jest taka, że “młody i kompetentny” to klęska tego miasta. Inne miasta i wsie sięgają po środki unijne i inwestują je w ich rozwój, a rodzinka nie potrafi nawet napisać dobrego wniosku i złożyć go w odpowiednim konkursie. gdzie Specjalna Strefa Ekonomiczna, która miała przyciągać inwestorów, gdzie Ci inwestorzy, którzy mieli się pojawić w mieście dzięki tak szerokim kontaktom biznesowym komiwojażera. jak narazie to on więcej wyciągnął z miasta niż do niego wniósł, nie wliczając nawet milionów złotych, które odrzucił z grupą swoich radnych.

 60. Powiało światową polityką Panie 😉 ale ktoś tu próbuje rozmyślać temat z nagłówka!

 61. 21 lutego 2017 at 07:57 a ty co masz do zaoferowania miastu ? Masz jakieś osiągnięcia, które zyskały poklask Włodawskiej publiczności ? Szczekać w komentarzach, to każdy głupi potrafi.

 62. We Włodawie ze wszystkim ciężko i nic nie można. Nie można wyremontować mieszkań socjalnych, zrobić solarów, odnowić SP nr 3, zrewitalizować Czworoboku. Jak tak ciężko to fora ze dwora. To nie jest zabawa i piaskownica. Tu trzeba mieć wiedzę, doświadczenie i ciężko pracować. Znasz się na sprzedaży kosmetyków to tym się zajmuj.

 63. 4 lata jak psu w d..pe

 64. A co było nie tak z wnioskiem na solary, że też przepadł. Wiochy dostały, a miasto nie. O co chodzi, bo nic nie wiadomo?

 65. O czym wy mowicie!!!??? Jaki czworobok, jakie solary, jaka strefa?!!! Wodzirej znany jest z tego ze nie potrafi podjac zadnej decyzji!!! Oczekujecie spelnienia obietnic?!! Przecież to byly czcze obietnice polityka, z ktorych on nie musi sie wywiazac, a ciemny lud w czasie kampanii wszystko kupi. Najwazniejsze ze kasa sie zgadza co miesiac na koncie, a mieszkancom zrobi się igrzyska i po krzyku!!!

 66. o kurde, ale się znawcy z obu stron odezwali hahahahah gównoburza na całego.zbastujcie ludzie bo polityka wyżera wam mózgi 😀

 67. Mnie nie interesuje polityka tylko to czy dostanę dotowane solary. Byłem na spotkaniach, przygotowałem dokumenty i oczekuję pozytywnych efektów.

 68. Ponoć Sekretarz traktuję Włodawę jak wiochę???

 69. mieszkaniec | 21 lutego 2017 at 19:02 |

  To nie polityka tylko moje miasteczko, ktore rzadzacy maja gleboko gdzies! A wujek jest z wielkiego miasta, wiec pracownikow i mieszkancow ma w glebokim powazaniu

 70. Polityka nie miała okazji tu się wykazać bo nawet takiej szansy nie dostała. Wyraźnie jest powiedziane, że wnioski nie przeszły oceny formalnej. Znaczy to oczywiście, że były źle przygotowane i nie zostały dopuszczone do konkursu. To nie polityka zawiniła a czyjaś niekompetencja i to trzeba jasno i wyraźnie powiedzieć. Tak, jest to klęska bo oznacza, że nie ma nawet podstaw do tego by w ogóle marzyć o jakiej kolwiek dotatacji. By wystartować w zawodach trzeba na poczatek rozumieć na czym polega konkurencja. Zabrakło rozumu i kompetencji a w konsekwencje dotkną nas wszystkich bo więcej trzeba wydawać z własnej kieszeni… o wstydzie nie wspominając. Sporo mniejsze gminy poradziły sobie ze zrozumieniem instrukcji i napewno też znacznie lepiej potrafią zarządzać swoimi inwestycjami.

 71. zarządzanie miastem to nie sprzedaż choinek zapachowych. niestety lokalnym politykom z sld nie zależało na dobru miasta tylko na przejęciu władzy, by poumieszczać swoich towarzyszy na dobrze płatnych posadkach samorządowych. młody, kompetentny, bezpartyjny pokazał kogo nie należy wybierać jeżeli się chce, by samorząd się rozwijał.

 72. Sra,li muchy będzie wiosna, będzie lepiej trawa rosła ,,,, stado cym,bałów napalonych na stołek się odezwało jeden od Jarka, drugi od Janiny, trzecia zza Wisły, czarty co siedzi na łączach, piąty co miesza paliwo, szósty co mieszkanie maluje, siódmy co na gazie oraz ósma i dziewiąta co rzekomo z gazety polskiej ….. aha i jeszcze 10-ty, któremu rzekomo stadion zamkneli PSEUDO WŁODAWIAKI NAD BUGIEM, którz potrafią tylko nasrać do własnego gniazda. Mam w du,pie lewo i prawo. IDĘ PROSTO !!! A wyrykowcy, suszerniaki, dołhobrody, korolówki i inne gumofilcowe łajzepy łapy precz od Włodawy, bierzta się za wójta i tam sobie radzić i rządzić.

 73. PRowiec Wiesława się odezwał, ale wiedz, że wszyscy wymienieni przez Ciebie i nie wymienieni są lepsi od twojego pseudoburmistrza, który sam nawet decyzji nie potrafi podjąć, nie wspominając już o pozyskiwaniu środków zewnętrznych.

 74. “Jurek” ogarnij się! Twoja wypowiedź jest niespójną, nie na temat i nie po polsku… nic nie wnosisz do dyskusji. Nie rozumiem Twojej paniki i rozchwiania emocjonalnego. Chyba że włożyłeś swoje palce w naoliwione tryby sprawnie działającego aparatu obecnej władzy i boisz się, że Ci teraz łapki przy samej d…ie urwie 😉

 75. obsERwaTOR | 22 lutego 2017 at 08:11 |

  Kolejna Klęska Wiesława. Miało być tak pięknie, a okazało się, że Wiesław M, który mówił o sobie, że bije z niego “Energia Młodości – Siła Kompetencji” tak samo minął się z prawdą jak prawidłowo napisaniem wniosku. Dzięki Kolejnej Klęsce Wiesława, Włodawa straciła możliwość pozyskania pieniędzy, a należy brać pod uwagę że taka szansa może się już nie powtórzyć.

 76. Wodzirej sie zaplakal! A taki byl oddany sprawie, jezdzi, gosci sie, na prace nie ma czasu a tu taka niewdziecznosc, tak zle pisza! Dlaczego??????

 77. Prawda jest taka, jak zawsze. Obiecanki – cacanki. Zyskał pan Edward posadę wiceprezesa MPGK oraz jego kilku młodszych ulubieńców. Mieli pozyskać pieniądze unijne dla miasta jako młodzi fachowcy, wyszły z tego nici 😉 Na drugi raz może ludzie wybiorą gospodarza z prawdziwego zdarzenia, który docenia wiedzę i fachowość, a nie promuje miernych ale wiernych…

 78. I co z tego, że nie pozyskuje pieniędzy tak jak inne samorządy, zrobi Festiwal Poleskie Lato z Folklorem, Dni Włodawy, pojedzie na spotkanie z działkowiczami itp. organizacjami, wymyśli nowe hasło wyborcze typu: doświadczony w samorządzie, młody z energią, bezpartyjny, Serce masz po lewej stronie i inne takie kłamstwa, i ludzie znów go wybiorą. A on będzie dalej brał kasę za kręcenie się na krześle i dłubanie w nosie, wyjeżdżał za granicę na nic nie wnoszące wycieczki, podpisywał umowy z miastami czczącymi morderców Polaków i śmiał się Włodawiakom w twarz.

  • co Mariuszku zazdrościsz że nie udało ci się wkręcić na krzywy ryj na święto “DZIAŁKOWICZÓW”?

 79. tow.wiesław ps karakan | 23 lutego 2017 at 23:26 |

  P. Burmistrzu jak wystąpiła awaria ogrzewania w styczniu 2017 był Pan na pierwszym froncie przy usuwaniu awarii .Na bieżąco na FB informował Pan mieszkańców o postępach prac remontowych przy -18 mrozie. Stanął Pan twarzą w twarz w z siłami natury z komórą w dłoni odbierając meldunki od ekip remontowych. Dzisiaj w obliczu porażki złożonych przez Pana wniosków, może jakieś wyjaśnienia raczyłby Pan przedstawić –PONAD 80 KOMENTARZY NA FORUM. A ILE NA MIEŚCIE!!!! Pan niestety milczy. [ gdyby to dotyczyło to Pana działalności gospodarczej , to Pan by ponosił konsekwencje swoich decyzji] . Ale niestety dotyczy to naszego miasteczka i mieszkańców . FB jako ulubiony przez Pana kanał kontaktu z mieszkańcami oczekuje na Pana wyjaśnienia. Wierzę , że jest Pan gościem , który nie ma wydmuszek między nogami .

 80. W obliczu zbliżającej się klęski pod tytułem “nieuzyskanie dofinansowania do promenady” wiesław trzyma się kurczowo myśli SCHETYNÓWKI!!!!! Jego skołatany mózg wysyła jeden sygnał “Może tam uzyskam dofinansowanie?”. Co prawda i tak większe środki na to zadanie musi wyłożyć miasto, ale to nic znów będzie można na FB ogłosić wielki “sukces” i wspólnie z klakierami napawać się “SUKCESEM”. “Ale czy na pewno dadzą?”, wciąż powraca myśl i druga półkula podpowiada, dadzą, napewno dadzą, gdyż na schetynówki dają wszystkim, którzy złożą wnioski nawet źle wypełnione, “no tak, oby tylko trafiły do odpowiedniego referatu, bo nie ma pani na którą będzie można zwalić, że źle złożyła, a na wujkowi nie można zwrócić uwagi, bo się pogniewa” i z tymi myślami wiesław rozpoczyna tworzyć swą przyszłą kampanię wyborczą.

 81. Co mają robić mieszkańcy czekający na solary i ogniwa fotowoltaiczne???

 82. Naprawdę nie będzie pieniędzy na PROMENADĘ SPACEROWĄ? Przecież przewodniczący tak zachwalał ten projekt, że ja już widziałam jak on nią spaceruje na czele pochodu, a to znowu klęska. Solarów i fotowoltaiki oczywiście też nie będzie.

 83. maniek nie siej paniki na forum “Włodawski projekt budowy promenady znalazł się na pierwszym miejscu listy przedsięwzięć zakwalifikowanych do dofinansowania w ramach Działania 7.1 Dziedzictwo kulturowe i naturalne – projekty lokalne, otrzymując 88 punktów.” źródło elbi.pl 14 GRUDNIA 2016. przyznaj się że już kombinujesz jak się wkręcić na otwarcie krzyworyjcu! oddałeś już kasę za ostatnią imprezę?

 84. misiek nie pisz bajeczek, Rewitalizacja starego miasta też już była pewniakiem, a wyszło jak zawsze JEDNA WIELKA KLĘSKA!!!! Rzeczywiście wodzirejowi wychodzi “najlepiej” śpiewanie, szczególnie na działkach, jego popisowego numeru – czerwony jak cegła – jego partyjnego hymnu, bo przewodniczący wiesław jest takim cool sld-owcem. Cóż, niebawem pojawi się nowy przydomek WIESŁAW KOLEJNA PORAŻKA!!!

 85. Jarosław | 25 lutego 2017 at 07:59 |

  Jego zasług nie można policzyć
  bo we wszystkim w czym mógł uczestniczył
  już od dziecka do chłopców się garnął
  nazywając ten ruch Solidarność

  aaaaaaaaaa
  Mariusz Za.
  Ajajajajajajaj
  Mariusz Za.

  pod Grunwaldem sam dowodził wojskiem
  rad udzielał Curie-Skłodowskiej
  strzelił bramkę na Wembley Anglikom
  Dzięki niemu się zrodził Palikot

  aaaaaaaaaa
  Mariusz Za.
  Ajajajajajajaj
  Mariusz Za.

  Sam usypał kopiec Kościuszki
  i przepędził znad Wisły w dal Ruskich
  on Szymborskiej wiersze dyktował
  „Wszystko płynie”to jego są słowa
  Bo to on! Bo to on!

  aaaaaaaaaa
  Mariusz Za.
  Ajajajajajajaj
  Mariusz Za.

  Wstrzymał Słońce by Ziemię poruszyć
  to on w raju Adama miał kusić
  Do powstania się właśnie gotował
  gdy na oddział weszła salowa
  salowa, salowa

  aaaaaaaaaa
  Mariusz Za.
  Ajajajajajajaj
  Mariusz Za. (x2)

 86. Słabe….

 87. Słabe jak słaby jest ich przewodniczący popularnie zwanym wodzirejem lub komiwojażerem, a niedługo zgodnie z sugestią poprzedniego komentatora może otrzymać tytuł “WIESŁAW KOLEJNA PORAŻKA”.Najgorszym w tym wszystkim jest to, że wodzirej zalicza kolejną porażką, ale nijak nie odbija się to na jego pensji, natomiast traci w tym wszystkim miasto i jego mieszkańcy. Co do schetynówek, o których jest tu mowa to jest to zwykła dotacja, którą otrzyma każdy samorząd, a “Dotacja udzielana będzie w wysokości nieprzekraczającej 50% kosztów kwalifikowanych jego realizacji, zaś wkład własny będzie stanowił nie mniej niż 50% kosztów kwalifikowanych zadania”, więc nie jest to, to samo co uzyskać środki unijne w wysokości min.75%!

 88. … ze schetynowek możnaby zrobić drogi w każdej innej części miasta a takich nie brakuje. Z rewitalizacji tylko te co się kwalifikują do konkursu, więc jakby nie patrzeć to wielka strata.

 89. O widzę, że marny przedsiębiorca i jeszcze marniejszy były wicestarosta Andrzej się odezwał. Trzy razy startował na burmistrza z wielką klęską i myśli że mu się teraz uda. Twoje i twoich kolegów pisanie rozpoznaje na odległość, nasłuchałem się kiedyś tego. Szkoda twojego i twoich kumpli zapaśniczo przedsiębiorczych zachodu. Nie masz szans nigdy nie zostaniesz burmistrzem.

 90. Wiesław kolejna porażka znowu odniósł sukces!!!! Już w dzisiejszej gazecie napisali, ze promenady nie będzie, a Krzysio z Tomciem i innym misiem jeszcze wypisują broniąc swojego chlebodawcę, że promenada będzie, że przeszła weryfikację bardzo pozytywnie, a tu znowu porażka. Brawo Wiesławowi i współtwórcom jego “sukcesów”, z takimi osiągnięciami, to gmina wchłonie miasto, a nie odwrotnie.

 91. hahahaha, to już zmieniono wiesławowi ksywkę z wodzireja na p o r a ż k a!!! Ale trzeba przyznać, że swoimi poczynaniami zasłużył na nią.

 92. A taka miała być piękna, najlepsza, amerykańska! Już wodzirej wstęgę przecinał, krzyś fotki strzelał i się obudzili, z niczym!

 93. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zmiana wielkości czcionki