Zbereże. Przemytnicy zatrzymani na gorącym uczynku

Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej z placówek w Zbereżu oraz Woli Uhruskiej, nie dopuścili do przemytu papierosów o wartości prawie 60 tys. zł. Na miejscu zatrzymano również dwie osoby uczestniczące w transporcie nielegalnego towaru z Ukrainy do Polski.

Do zdarzenia doszło wczoraj (1 lipca b.), kiedy to funkcjonariusze Straży Granicznej prowadząc obserwację granicy państwowej, dostrzegli dwie osoby poruszające się w pobliżu rzeki granicznej Bug. Wysłany na miejsce patrol SG, ujawnił i zabezpieczył w kompleksie leśnym położonym blisko granicy państwowej, wyroby tytoniowe bez polskich znaków akcyzy. Papierosy spakowane w pakiety i owinięte folią w ilości prawie 80 tys. szt., zostały przemycone z Ukrainy do Polski przez rzekę graniczną Bug i czekały na wywiezienie ich w głąb kraju.

W toku podjętych działań, na miejscu zatrzymano kobietę oraz mężczyznę (obywateli Polski w wieku 18 i 24 lat), którzy odnosili od rzeki granicznej w głąb lasu, przemycone wcześniej papierosy. Wartość nielegalnego towaru oszacowano wstępnie na kwotę blisko 60 tys. zł. W sprawie wszczęto postępowanie przygotowawcze, zatrzymane osoby odpowiedzą teraz za przestępstwo skarbowe, które zagrożone jest karą grzywny.

Od początku roku funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału SG ujawnili i zabezpieczyli nielegalne wyroby akcyzowe o wartości ponad 17 mln zł.