Zatrzymani za jazdę na “podwójnym gazie”

Policjanci zatrzymali wczoraj dwóch kierujących, którzy zdecydowali się na jazdę autem mimo wcześniej spożytego alkoholu. 44-letni włodawianin miał 1,7 promila alkoholu, a wpadł w ręce stróżów prawa za zbyt szybką jazdę w terenie zabudowanym. Z kolei kierujący seatem, który jechał „slalomem”, został zatrzymany po obywatelskim zgłoszeniu i krótkim pościgu. Miał prawie 2 promile.

Wczoraj około godziny 19 policjanci włodawskiej drogówki zatrzymali na ulicy Kraszewskiego we Włodawie kierowcę volkswagena. Powodem kontroli była zbyt duża prędkość w obszarze zabudowanym. Badanie alkomatem wykazało, że 44-letni mieszkaniec Włodawy ma w organizmie ponad 1,7 promila alkoholu.

Dwie godziny później dyżurny włodawskiej komendy otrzymał obywatelskie zgłoszenie od innego uczestnika ruchu o tym, że w pobliżu miejscowości Dołhobrody kierowca seata nie trzyma prostego toru jazdy, jedzie tak zwanym slalomem. Na miejsce skierowano patrole Straży Granicznej  oraz włodawskich patrolowców. Funkcjonariusze SG w Dołhobrodach po krótkim pościgu udaremnili dalszą jazdę uciekinierowi i przekazali go policjantom, którzy dojechali na miejsce. Badanie alkomatem wykazało, że 39-letni mieszkaniec Włodawy ma w organizmie prawie 2 promile.

Obydwaj kierujący odpowiedzą za kierowanie w stanie nietrzeźwości, za co grozi im do 2 lat więzienia, konsekwencje finansowe oraz zakaz kierowania pojazdami. Przypominamy, że jazda pod działaniem alkoholu stanowi poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa na drodze. Alkohol zmienia postrzeganie rzeczywistości, zaburza koordynację ruchów, osłabia widzenie. Apelujemy zatem do kierowców, aby stosowali się do hasła jednej z kampanii informacyjnych: „Piłeś-nie jedź”.

Sierżant sztabowy Elwira Tadyniewicz
KPP Włodawa

Zmiana wielkości czcionki