Zakończyła się budowa parkingu przy ulicy 11 Listopada

Dobra wiadomość dla zmotoryzowanych mieszkańców Włodawy. Po ponad siedmiu latach zakończyła się budowa parkingu przy ulicy 11 Listopada.Historia parkingu w tym miejscu sięga jeszcze 2009 roku. Wtedy to planowana była kompleksowa przebudowa ulic w tej części miasta. Ze względu na nieuregulowany stan prawny jednej z działek inwestycja nie mogła być dokończona. Dlatego też Gmina Miejska Włodawa postanowiła porozumieć się z Parafią pw. Św. Ludwika we Włodawie w sprawie zamiany działek. Nastąpiła ona w grudniu 2013 roku. Wtedy jednak okazało się że w miejskiej kasie brakuje pieniędzy i dokończenie inwestycji odłożono na kolejne lata. Do sprawy postanowił wrócić burmistrz Wiesław Muszyński.


– Zakończenie budowy parkingu przy ulicy 11 Listopada z pewnością ucieszy zarówno mieszkańców jak i turystów odwiedzających Włodawę. Każde miejsce parkingowe w mieście jest bardzo cenne, szczególnie w tym miejscu. Chcę również podziękować wykonawcy tej inwestycji firmie WZURiB za zakończenie prac jeszcze przed rozpoczęciem tegorocznej edycji Festiwalu Trzech Kultur. – wyjaśnia W. Muszyński.
O tym jak potrzebny jest parking przy ulicy 11 Listopada wie każdy zmotoryzowany mieszkaniec Włodawy. Znajdę się tu bowiem placówka Poczty Polskiej, zabytkowy kościół, przedszkole i obiekty użytkowe. Osoby chcące z nich skorzystać często pozostawiały samochody na ulicy co z kolei groziło mandatami.

Źródło – UM Włodawa

1 komentarz "Zakończyła się budowa parkingu przy ulicy 11 Listopada"

  1. Brawo Burmistrz! brawo Budyń!

  2. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zmiana wielkości czcionki