Zakończył swoją jazdę uderzeniem w znak. Miał ponad 3 promile

Za jazdę w stanie nietrzeźwości odpowie 32-latek z gminy Wyryki. Mężczyzna z ponad 3 promilami kierując peugeotem na łuku jezdni wypadł z drogi i uderzył w znak. Do zdarzenia doszło we Włodawie. W podróży towarzyszyli mu jego dwaj koledzy, którzy również byli kompletnie pijani. Początkowo żaden z mężczyzn nie przyznawał się do jazdy autem. W efekcie wszyscy trafili do policyjnego aresztu.

W niedzielę po godzinie 20:00 dyżurny włodawskiej komendy otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na ul. Czerwonego Krzyża we Włodawie. Na miejscu policjanci potwierdzili zgłoszenie i zastali uszkodzone: pojazd m-ki peugeot 307 oraz znak drogowy, a obok 3 pijanych mężczyzn. Mundurowi ustalili, że kierujący autem na łuku drogi wypadł z jezdni i uderzył w  znak drogowy.

Okazało się, że żaden z będących na miejscu mężczyzn nie przyznawał się do kierowania peugotem. W efekcie mieszkańcy gminy Wyryki i Włodawa zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu.

Policjanci na podstawie przeprowadzonych czynności i zebranego materiału dowodowego ustalili, że pojazdem kierował 32-latek, który miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Mężczyzna przyznał się do przedstawionego mu zarzutu. Nieodpowiedzialnemu kierowcy za jazdę na „podwójnym gazie” grozi kara nawet do 2 lat więzienia. Mieszkaniec gminy Wyryki musi się również liczyć z surową karą finansową oraz  zakazem prowadzenia pojazdów.

Na całe szczęście w tym przypadku nie doszło do tragedii na drodze. Nieustannie apelujemy do kierujących o rozsądek, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, a przede wszystkim przestrzegamy przed jazdą na “podwójnym gazie”. Pamiętajmy, że kierujący pod działaniem  alkoholu stanowi duże zagrożenie na drodze.

sierżant sztabowy Elwira Tadyniewicz
KPP Włodawa

Komentuj jako pierwszy na "Zakończył swoją jazdę uderzeniem w znak. Miał ponad 3 promile"

Dodaj komentarzZmiana wielkości czcionki