Zaciskanie pasa, ale coś się zrobi

Skarbnik miasta Włodawa Elżbieta Torbicz dopięła projekt budżetu na 2016 rok. Burmistrz Wiesław Muszyński jest generalnie mało zadowolony z niego, ale: – Tak krawiec kraje, jak mu materii staje – mówi. – Wszystko, na co miasto dzisiaj stać, mamy w tym budżecie zapisane.

Budżet miasta na przyszły rok zawiera nieco mniej środków na inwestycje niż w tym roku. Jednak co nieco będzie robione. Przede wszystkim doposażony ma być Włodawski Dom Kultury. Wreszcie włodawianie doczekają się projektora cyfrowego i kino zacznie działać. Na „inwestycję kinową” w WDK miasto planuje otrzymać dotację z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w kwocie 300 tys. zł, z czego wkład własny to tylko 50 tys. zł. Uroczyste otwarcie kina może nastąpić już z rozpoczęciem przyszłego roku szkolnego. Przy okazji WDK doczeka się nowego sprzętu nagłaśniającego oraz – jeśli się uda – to w przyszłym roku również wymieniony zostanie dach.
Miasto planuje także remont boiska przy Szkole Podstawowej nr 2 wraz z bieżnią lekkoatletyczną – przy kwocie 600 tys. zł wkładu własnego. Znajdą się też pieniądze na opracowanie dokumentacji technicznej „schetynówek” – tych, których nie objął tegoroczny remont oraz na oświetlenie kilku ulic i budowę parkingu przy ul. 11 Listopada.

Dalsza część wiadomości znajduje się na stronie NowyTydzień

1 Komentarz do "Zaciskanie pasa, ale coś się zrobi"

 1. Jednak prawdziwym okazał się przydomek Wodzirej, bo czytając okazuje się, że największym osiągnięciem Muszyńskiego będą nowe imprezy w mieście, a nie działania mające na celu stworzenie nowych miejsc pracy. Jezeli głoszone w czasie wyborów zapewnienia o kompetencji odnosiły się do robienia imprez, to może należało założyć agencję artystyczną, a nie robić ją z urzędu miejskiego, a z siebie wodzireja.

 2. mieszkaniec | 30 listopada 2015 at 21:49 |

  Jak można mówić takie głupoty “Burmistrz liczy również na jeszcze lepsze wyniki w bilansie miejskiej spółki MPGK”, przewodniczący Muszyński MPGK nie jest Spółką prowadzącą działalność gospodarczą, tylko komunalną i jej zysk netto powinien być zbliżony do zera, gdyż duży zysk mówi o zbyt wysokich stawkach, które obciążają mieszkańców i drenują ich kieszenie. Ta Spółka nie ma generować zysków, które będzie pan rozdzielał na szkoły muzyczne i inne swoje pomysły, tylko ma oferować usługi wysokiej jakości swoim mieszkańcom za cene prawidłowo skalkulowaną.

 3. Masz rację w 100%. Czy drodzy Włodawiacy nie ogarniają, że to ONI płacą na ten cały cyrk wędrowny. Ciepła woda za kadencji w MPGK p. Kota stała się dobrem luksusowym. Czynsze w SM i wspólnotach są ekstremalnie wysokie, ale co ich to obchodzi. Panowie prezesi i kierownicyz MPGK domy budują i nie muszą bulić co miesiąc dla firmy, jak reszta …

 4. Wodzirej się gubi

 5. ale rządzi | 1 grudnia 2015 at 11:48 |

  Wodzirej myśli, że Włodawiacy są tak głupi, że da się im wcisnąć, że on nic nie wiedział o podwyżkach, gdy potem pisze, że liczy na lepsze wyniki finansowe MPGK?A skad maja się wziąść te wyniki jak nie z podwyżek kosztem włodawiaków? Zamiast myśleć jak ulżyc mieszkańcom, w tak biednym mieście to nazatrudniał swoich działaczy w MPGK zacząwszy od z-cy prezesa i podnosi opłaty za media, by mieć na realizację swoich artystycznych pomysłów pod nazwą “Igrzyska dla ciemnego ludu”.

 6. Parking przy 11 listopada to niech budują ci co dostali ulicę na własność. Tą kasę przeznaczyć na remont muszli.Zysk gospodarki komun.? o zgrozo!!!!!!!!!!

 7. Jaka szkoda, że już nie pracuje Pani Ela w szpitalu. Dopieła by budzet i napewno szpital nie byłby w takiej sytuacji w jakiej jest. Jest mistrzem w tym co robi. Burmistrz, zaś kieruje się finansami i jest dla ludzi. Szanuje mieszkańców, spotyka się z nimi. Stwarza możliwości spotkania i integrowania środowiska, po to są “igryska” jak twierdzą inni. Jaka szkoda, że nie biorą przykładu z nich inni, tylko “plują”, przez co pokazują jaką solą w oku jest Pan Muszyński. Przez to notowania jego rosną, mieszkańcy się cieszą a negatywne komentarze pokazują, że to jest twardy zawodnik. Pozdrawiam niezadowolonych.

 8. a smieciuwki mosir to co

 9. Widać po budżecie, że hasła wyborcze z okresu kampanii wyborczej bezpartyjnego kandydata, tak samo były kłamstwem jak bezpartyjność przewodniczącego sld. Szkoda miasta, gdyż pod takimi rządami sukcesu miasto nie odniesie.

 10. Trzeba było sie uczyć i zostać dyrektorem, ale to nie takie proste jak się pisać po polsku nawet nie umie…

 11. Włodawianie | 5 grudnia 2015 at 18:25 |

  Kto się zajmuje świąteczną dekoracją miasta?Jest coraz ładniej i przyjemniej chociaż jeszcze skromnie w porównaniu z innymi miastami. Mamy pytanie dlaczego brakuje neonów świetlnych i choinek przy dwóch latarniach na deptaku od strony hali Sango wygląda to trochę na nie wykończone.Może na przyszły rok ktoś pomyśli o tym. A może jeszcze dalej przesunąć dekorację na ul. Cz.Krzyża byłby taki jeden ciąg z deptakiem.

 12. do Ja czego sie czepiasz pisowni .

 13. Osiedle Prusa | 6 grudnia 2015 at 22:20 |

  A jakie plany dla ulic: Wokulskiego i Łęckiej? Czy Komisja lustracyjna, działająca z ramienia Rady Miasta, odwiedziła ten zapomniany włodawski zakątek? Stan nawierzchni tych ulic zagraża bezpieczeństwu!!! Jeżeli Komisja nie dotarła do tego miejsca, to uprzejmie zapraszamy. Panie Burmistrzu, słowo się rzekło…

 14. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zmiana wielkości czcionki