Wypadek z udziałem rowerzysty

Do szpitala z obrażeniami ciała trafił 62-letni rowerzysta po zderzeniu z suzuki kierowanym przez 68-latka z gminy Włodawa. Policjanci ustalili, że do wypadku doszło podczas wykonywania manewru skrętu w lewo przez cyklistę. Mundurowi ustalają dokładny przebieg zdarzenia oraz przypominają zasady postępowania świadka zdarzenia drogowego.

Wczoraj około 6:30 doszło do zdarzenia drogowego we Włodawie na ulicy Żołnierzy WiN we Włodawie. Wstępne ustalenia policjantów wskazują, że podczas wykonywania manewru skrętu w lewo 62-letni rowerzysta  z Włodawy zderzył się z 68-latkiem kierującym suzuki. W wyniku zderzenia rowerzysta został zabrany do szpitala z obrażeniami ciała.

Bezpośrednim świadkiem wypadku był jadący do służby dzielnicowy włodawskiej komendy, który wspólnie z innymi uczestnikami ruchu zaangażował się w pomoc osobie poszkodowanej. Policjant powiadomił służby o zdarzeniu, wstępnie ocenił stan osoby poszkodowanej oraz wraz z innymi zabezpieczał miejsce zdarzenia.

Policjant swoim zachowaniem dał przykład jak prawidłowo zachować się na miejscu zdarzenia.  Poniżej prezentujemy zasady postępowania świadka zdarzenia drogowego:

 • zabezpiecz miejsce zdarzenia (zaparkuj swój pojazd tak, aby osłonić miejsce wypadku i zabezpieczyć przed najechaniem przez inne pojazdy, nałóż kamizelkę odblaskową, włącz światła awaryjne, wystaw trójkąt  ostrzegawczy – własny i z pojazdów uczestniczących w wypadku);
 • oceń liczbę rannych i ich obrażenia  (to istotna informacja w momencie wzywania służb ratowniczych);
 • oceń środki techniczne niezbędne do udzielenia pomocy poszkodowanym (np. czy zachodzi konieczność skierowania na miejsce wypadku pojazdu ratownictwa drogowego Państwowej Straży Pożarnej);
 •  wezwij służby ratownicze  (wystarczy wybrać połączenie telefoniczne pod numer alarmowy 112
 • Twój komunikat powinien zawierać takie  informacje jak: dane zgłaszającego i numer telefonu kontaktowego, miejsce zdarzenia – możliwa trasa dojazdu, liczba rannych i obrażenia, potrzeby dotyczące środków technicznych.
 • udziel pierwszej pomocy poszkodowanym.  
   

Przypominamy, że zgodnie z Kodeksem Karnym za nieudzielenie pomocy osobie znajdującej się w sytuacji bezpośredniego zagrożenia utraty życia lub zdrowia grozi kara do 3 lat więzienia.

Sierżant sztabowy Elwira Tadyniewicz
KPP Włodawa

2 komentarzy "Wypadek z udziałem rowerzysty"

 1. dzięki numerowi 112 wszystko się wydłuża , kiedyś wystarczyło powiedzieć wypadek przy MPG i wszystko jasne a teraz nazwy ulic trzeba znać bo operator nie ma pojęcia gdzie jest MPG obawiam się że gdzie dokładnie włodawa też nie wie pozdrawiam i zdrowia poszkodowanemu

 2. Niestety zmarł rowerzysta.

 3. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.