Wszystko co dobre szybko się kończy

Finałowy koncert XXVII Międzynarodowego Poleskiego Lata z Folklorem mimo niepewnej pogody przyciągną tłumy na włodawski amfiteatr.Środowy cykl występów rozpoczął Zespół Tańca Ludowego „Włodawiacy”. Tańce ludowe i popisy wokalne artystów z Młodzieżowego Domu Kultury we Włodawie publiczność nagrodziła owacją na stojąco.

Jako drugi na scenie wystąpił zespół Volynjanochka z Łucka. Na repertuar grupy składają się m.in. miniatury choreograficzne oraz zabawy z wykorzystaniem tradycyjnych ukraińskich rekwizytów, zabawek i instrumentów ludowych.

Ostatnim przystankiem tegorocznej podróży folklorystycznej była Gruzja. Zespół Iberi ze stolicy kraju Tbilisi wykonał pieśni i tańce ludowe, które prezentują bogactwo kulturowe różnych regionów Gruzji. Wysoki poziom artystyczny grupy zachwycił włodawską publiczność.

Tegoroczna edycja festiwalu była niezwykle udana. Każdego dnia włodawska „muszla” wypełniała się niemal po brzegi. Organizatorzy XXVII Międzynarodowego Poleskiego Lata z Folklorem: Burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński i Włodawski Dom Kultury, dziękują wszystkim partnerom, sponsorom, artystom i miłośnikom folkloru za wspólnie spędzony czas. Do zobaczenia za rok!

2 komentarzy "Wszystko co dobre szybko się kończy"

  1. ‘Przyciągnął’, na Boga! Jesteście portalem informacyjnym, szanujcie język.

  2. Zmienił się naczelnik Poczty Polskiej we Włodawie i zabrakło namiotu poczty. Czyli nie było okolicznościowych kartek z pieczątkami a także okolicznościowych znaczków. Co ciekawe pani naczelnik była widziana na festiwalu.

  3. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zmiana wielkości czcionki