WOLNO CZYTAĆ! – we włodawskiej Letniej Galerii Bibliotecznej SMO – TEŻ!

Wolno czytać! – to hasło II Nocy Bibliotek – ogólnopolskiego wieczorno-nocnego wydarzenia promującego czytelnictwo i biblioteki jako najbardziej dostępne i otwarte dla wszystkich instytucje kultury. Jest to również okazja do atrakcyjnego i niekonwencjonalnego pokazania swoich zbiorów, do prezentacji działań artystycznych, edukacyjnych, a nawet rozrywkowych, których punktem wyjścia jest książka i które zachęcają do czytania.
4 czerwca 2016 r. ponad tysiąc bibliotek wszystkich typów zaprosi w swoje progi miłośników książek i sympatyków bibliotek do udziału w tej ogólnokrajowej akcji czytelniczej.

II Noc Bibliotek, 04.06.16 r.Organizatorem włodawskiej edycji jest Miejska Biblioteka Publiczna. Punktem kulminacyjnym programu będzie uroczyste otwarcie Letniej Galerii Bibliotecznej SŁOWO-MUZYKA-OBRAZ, w której oprócz wspólnego czytania zaplanowano spotkanie z pszczelarzem, plenerowy seans filmowy, obserwację nieba nad Włodawą oraz gry, konkursy i zabawy.

Partnerami organizacyjnymi wydarzenia są: Koło Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich przy Miejskiej Bibliotece Publicznej we Włodawie, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji we Włodawie oraz lokalny lider Akcji Cała Polska czyta dzieciom Bogusława Górska.

Włodawska Noc Bibliotek rozpocznie się o 18.00 i potrwa do 24.00

Spotykamy się 4 czerwca w Miejskiej Bibliotece Publicznej we Włodawie, ul. Przechodnia 13
Serdecznie zapraszamy

Wolno czytać! Wolno, bo czytanie powinno być naszym wyborem. Nas, wolnych ludzi, którzy czytają, co chcą, co lubią, co im się podoba, co ich porusza, co im się przyda, co ich wzbogaca. Wolno, bo dobra literatura uświadamia nam naszą wolność jako ludzi i nasze prawo wyboru sposobu życia, wartości i obecności w życiu publicznym. Wolno także dosłownie – uważnie, smakując słowa i zdania, namyślając się nad sensem tego, co czytamy, bez pośpiechu, w którym normalnie konsumujemy teksty i dni naszego życia.” (wyborcza.pl/KULTURA – 13.05.2016 r.).

Tym ma być też biblioteka i nasza włodawska Letnia Galeria Biblioteczna SMO – przestrzenią wolnego wyboru lektur i czasu, który płynie wolniej, a także miejscem spotkań z innymi, którym tak jak i nam wolno być sobą.

Bank Zachodni WBK

Letnia Galeria Biblioteczna SŁOWO-MUZYKA-OBRAZ – to efekt udziału Miejskiej Biblioteki Publicznej w drugiej edycji konkursu grantowego “Tu mieszkam, tu zmieniam” organizowanego przez Fundację Banku Zachodniego WBK. Na realizację projektu biblioteka otrzymała od Fundacji 7 tys. zł. Dodatkowego wsparcia finansowego i rzeczowego udzieli: Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Włodawskiej, Warsztat Terapii Zajęciowej we Włodawie oraz FHU Wiesław Blicharski.

Galeria to biblioteczny zakątek w którym mieszkańcy Włodawy będą mogli miło spędzić czas, wspólnie czytać i dyskutować. To również miejsce, gdzie będą mieli okazję do podzielenia się swoimi pasjami i talentami. Inauguracja 4 czerwca 2016 r. podczas II Nocy Bibliotek.

Małgorzata Zińczuk

MBPWlodawa.pl

Zmiana wielkości czcionki