Włodawskie ulice doczekają się liftingu. Do wydania jest ponad 10 milionów

Dwie firmy – z okolic Pruszkowa i Rejowca Fabrycznego chcą wyremontować miejskie ulice we Włodawie. Tyle zgłosiło się do przetargu ogłoszonego przez włodawski ratusz. Obie oferty mieszczą się w budżecie, jaki magistrat zamierza przeznaczyć na inwestycję. Do wydania jest 10,5 mln złotych.

Coraz więcej ulic we Włodawie może pochwalić się nową nawierzchnią. Na swoją kolej czeka aż sześć kolejnych miejskich dróg. Do przetargu, który urząd miasta ogłosił na początku marca, zgłosiły się dwie firmy. To spółki Strabag z Pruszkowa (woj. mazowieckie) oraz Pref-Bet z Pawłowa (woj. lubelskie). Pierwsza zażądała za swoją pracę prawie 10 mln 400 tys. złotych, druga ponad 9 mln 800 tys. Dobra wiadomość jest taka, że na usługi zarówno pierwszej, jak i drugiej firmy, miasto może sobie pozwolić. “Zamawiający zamierza przeznaczyć na realizację zamówienia 10 500 000,00 zł brutto (z czego: 5 515 000,00 zł w roku 2023 i 4 985 000,00 zł w roku 2024)” – czytamy w dokumentach przetargowych.

Przypominamy, że na ten duży projekt miejskim urzędnikom udało się pozyskać aż 9 mln 970 tys. złotych z Polskiego Ładu. Rządowe dofinansowanie pokryje aż 95 proc. inwestycji, reszta to wkład własny miasta.

– Cieszymy się, że nasze wnioski zostały pozytywnie rozpatrzone, tym bardziej że dotyczą inwestycji drogowych, o które od dawna zabiegają mieszkańcy – mówił w ubiegłym roku burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Super Tygodnia.

2 komentarzy "Włodawskie ulice doczekają się liftingu. Do wydania jest ponad 10 milionów"

  1. Strabag z Austrii nie z Pruszkowa hehe Niech się przejadą do Korolówki i zobaczą jak wyglądają zamontowane odpływy wody z szosy

  2. A może chodniki na Okunińskiej wyrównać ?

  3. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.