Włodawskie plany inwestycyjne

Rozpoczęcie prac związanych z rewitalizacją zabytkowego centrum miasta oraz budową promenady nadbużańskiej, przebudowa i naprawa ulic w mieście i modernizacja oświetlenia drogowego – to najważniejsze inwestycje zaplanowane na ten rok we Włodawie. Jest to również początek obowiązywania w mieście, pierwszej w historii ulgi podatkowej dla przedsiębiorców.

W bieżącym roku Włodawa zamieni się w plac budowy. Rozpoczną się bowiem prace związane z rewitalizacją zabytkowego centrum miasta oraz parku przy cerkwi. Najbardziej wyczekiwana przez mieszkańców inwestycja kosztować będzie ponad 8 681 000 zł. Na jej realizację miasto uzyskało dofinansowanie unijne z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego. Wśród zaplanowanych na ten rok przedsięwzięć jest również budowa promenady, która połączy ulicę Mostową z ulica Okunińską. Zaplanowana jest również termomodernizacja budynków socjalnych przy ulicy Spokojnej, Sztabowej i Sybiraków. Na ten cel zaplanowano 1 289 000 zł, z czego 85% pokryje dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego. Dzięki oszczędnościom związanym z wymianą oświetlenia ulicznego na tzw. LED-y, możliwa będzie jego rozbudowa i modernizacja.
Przed nami również kolejne remonty dróg.

– Ponad 2 300 000 zł przeznaczymy na przebudowę ulicy Rynek. Drogowcy pojawią się również na ulicy Suchawskiej, której przebudowa kosztować będzie 800 000 zł. Na realizację obu inwestycji chcemy uzyskać dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych w wysokości 50%. Przewidujemy również mniejsze remonty i bieżące naprawy pozostałych ulic w mieście – wylicza burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński. Ponadto miasto włączy się w remont powiatowej ulicy Długiej. W budżecie miasta zaplanowano 500 000 zł na wsparcie tej inwestycji.

Wśród pozostałych inwestycji i projektów, zaplanowanych na bieżący rok wspomnieć należy „Program profilaktyki i wczesnego wykrywania raka piersi wśród mieszkanek Włodawy na lata 2020 -2024”.

– Uważam, że jest to jeden z najważniejszych projektów w ostatnich latach. Nie ma bowiem nic cenniejszego od zdrowia, szczególnie naszych mieszkanek. Będą one mogły skorzystać z bezpłatnych badań mammograficznych. Warto wspomnieć, że program realizowany będzie w 100% z budżetu miasta. Ponadto kontynuowany będzie „Program Polityki Zdrowotnej Gminy Miejskiej Włodawa obejmujący szczepienia przeciwko wirusowi brodawczaka ludzkiego (HPV) –dziewczynki 13-letnie” – mówi W. Muszyński.

Niewątpliwie nowy rok dobrze rozpoczął się dla włodawskich przedsiębiorców. Od 1 stycznia osoby prowadzące działalność gospodarczą we Włodawie mogą korzystać z pierwszej w historii miasta ulgi podatkowej.

– Zwolnienie przedsiębiorców z podatku od nieruchomości niewątpliwie będzie zachętą do realizowania nowych inwestycji w naszym mieście. Spowoduje zmniejszenie kosztów prowadzenia działalności, a miastu da wymierne korzyści w postaci utworzenia nowych miejsc pracy. Zmniejszenie obciążeń podatkowych poprawi atrakcyjność Włodawy jako dobrego miejsca do prowadzenia działalności gospodarczej – dodaje W. Muszyński.

UM Włodawa

1 Komentarz do "Włodawskie plany inwestycyjne"

  1. Wiesław | 1 lutego 2020 at 13:32 |

    Bla, bla, bla. Mamo chwalą nas.

  2. Rozpoczęcia nie widać i ani widu ani słychu. wszystkie miasta i gminy już dawno dokonały rewitalizacji swoich rodzinnych miejscowości. Nasze władze to “gównażeria” i amatorszczyzna. Od paru lat słyszę ten bełkot, który nie zamienia się w czyny. Ta władza ni e jest w stanie nic zrobić.

  3. Tyle się mówiło i pisało o tej promenadzie ,że któregoś razu odwiedziłem miejsce w przekonaniu o jej gotowości (Sic!)Co zastałem sami wiecie,a może nie wiecie i myślicie jak ja haha

  4. Od 6 lat ta sama bajeczka. Gdyby nie wodzirej i jego torpedowanie projektu to dzisiaj min. promenada już by była. Ale on ze swoimi radnymi zablokował projekt mówiąc, ze miasta nie stać na wyłożenie 2 milionów przy uzyskanym dofinansowaniu 9 milionów. On dzisiaj jako ostatni samorząd dostał 6 milionów gdzie miasto musi wyłożyć 3 miliony i jest wielkie halooo, jaki to on zaradny. Jednak wodzirej zawsze będzie tylko wodzirejem

  5. Rewitalizacja tzw. centrum to jedno, ale projekt obejmuje również II część dot. terenów byłej jednostki, o której tak dumnie przed bodajże dwoma laty głosił “miłościwie panujący” starosta ziemi włodawskiej. Co tam do diaska stoi na przeszkodzie, że zupełnie nic się nie robi ani nawet nie mówi? Tam też nikt nie wbił nawet łopaty a słyszałem, że w urzędzie panuje sielanka, nawet szykują sobie znaczne podwyżki. Wiem, że to jest zadanie do rozwikłania przez opozycję, ale czy nasza (z ubolewaniem to twierdzę) opozycja jest w stanie ten temat ruszyć? Chyba nie skoro od kilku lat słyszę tylko, że krzywda się stała gdyż nie załapali się do “koryta”. O zgrozo!

  6. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zmiana wielkości czcionki