Włodawianie na mecie 100-kilometrowego ultramaratonu

Lekarz Jerzy Makowski i były dyrektor Zakładu Karnego Andrzej Rabczewski zaliczyli już po kilkadziesiąt półmaratonów, maratonów ulicznych i biegów górskich. Tym razem na Festiwalu Biegowym w Krynicy Zdrój pokonali 100 km górskiej trasy.

Ultramaraton Wyszechradzki im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego – Bieg 7 Dolin 100 km dedykowany jest ultramaratończykom z doświadczeniem w biegach górskich. Wyznaczona w Beskidzie Sądeckim trasa charakteryzuje się licznymi podbiegami, zbiegami i wymagającymi olbrzymiego wysiłku przewyższeniami. Z Krynicy Zdroju ultramaratończycy pobiegli do Rytra, następnie w stronę Piwnicznej Zdroju, Wierchomli Małej, do Bacówki nad Wierchomlą i do mety w Krynicy.

8 września na starcie stanęło ponad 600 zawodników spośród których morderczy bieg ukończyło 479. W tej grupie dwaj włodawianie. Panowie przygotowywali się do tego biegu przez trzy miesiące, w tym także w górach. W czasie treningów pokonali ponad 1,2 tys. km.
W ramach Biegu 7 Dolin 100 km dla włodawian liczyły się przede wszystkim Mistrzostwa Polski Masters w Ultramaratonie Górskim.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Dziennika Wschodniego.

3 komentarzy "Włodawianie na mecie 100-kilometrowego ultramaratonu"

1. Gratulacje!!

2. Mucha w rosole. | 18 września 2018 at 15:43 |

Spoko , sie biega.

3. Czy to jest aż tak mocno ważne jaki zawód ma Makowski lub miał stanowisko Rabczewski. Ot taki folklor wschodni. Dla mnie liczy się ich udział a w drugiej kolejności miejsce.