Włodawa ma kino cyfrowe

Mamy dobrą wiadomość dla miłośników kina. W piątek 22 lipca zakończył się montaż nowego wyposażenia sali kinowej Włodawskiego Domu Kultury.

-Włodawa była bodaj ostatnim miastem powiatowym w którym nie było kina cyfrowego. Mieszkańcy wielokrotnie zwracali uwagę, że jest potrzeba aby kino w naszym mieście działało. Dlatego od początku mojego urzędowania szukaliśmy możliwości realizacji tej inwestycji. Udało się zakupić potrzebny sprzęt ze środków pozyskanych z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego – wyjaśnia Burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński.


Włodawski ratusz złożył projekt „Zakup aparatury do projekcji cyfrowych do kina Włodawskiego Domu Kultury” w ramach programu „Rozwój infrastruktury kultury” jesienią ubiegłego roku. W marcu ministerstwo przyznało Gminie Miejskiej Włodawa dofinansowanie w wysokości 137 tys. zł. Za pozyskane środki miasto kupiło min. sprzęt do projekcji cyfrowych wraz z niezbędnym oprogramowaniem. Wymieniony został również ekran kinowy. Pierwsze seanse planowane są na przełomie sierpnia i września.

Źródło – UM Włodawa

1 Komentarz do "Włodawa ma kino cyfrowe"

 1. dziękujemy

 2. super

 3. Teraz czekamy na 3D i będzie jak krasnymstawie 😉

 4. Francisze | 23 lipca 2016 at 19:53 |

  Nie tylko igrzyskami ludzie zyją, burmistrzu gdzie obiecane miejsca pracy. Nie mydl oczu koncertami i festiwalami to radocha dla urzedowych warzywek i seniorów. Młodzi ludzie chca pracy!!!!!

 5. Jest i 3D 🙂

 6. Super. Tylko…zeby seanse nowosci byly na czasie. Bo jak mam isc na film, ktory od kilku tygodni jest juz w innych kinach, albo necie to….nic z tego nie wyjdzie. A wiec…aktualnosc projekcji:)

 7. Dla ciebie nowości będą nawet przed premierą…

 8. To jest następna okazja by przemawiać, zaśpiewać, zatańczyć na scenie, przeciąć wstęgę, a potem zrobić imprezkę.
  Lecz skoro z zakupu monitora robi się wielkie wydarzenie to znaczy, że przez dwa lata nic się nie zrobiło, a wynagrodzenie kilkunastu tysięczne co miesiąc na konto wpada.

 9. czerwony | 24 lipca 2016 at 11:25 |

  Pierwszy film “O dwóch takich co ukradli księżyc” – o dwóch kurdulpach.
  (z wikipedii) “Bliźniacy – Jacek i Placek, są niesamowicie żarłoczni, okrutni i leniwi.
  Wiadomo, że nic z nich nie wyrośnie. Ponieważ nie chcą pracować – teraz, ani w przyszłości – postanawiają ukraść złoty księżyc …”
  WSZYTSKO SIĘ ZGADZA ! Buuaaaaaaha ha ha ha ha ha ha.

 10. Niby mała rzecz jak zakupienie projektora i wymiana ekranu a żaden z poprzednich wodzów naszego miasta tego nie zrobił. Dziwne nieprawda ? Ten zrobił i chwała mu za to. Z dziećmi do kina chętnie się wybiorę.

 11. Wodzirej

 12. jakoś nie tylko dla urzędowych warzywek i seniorów trzeba być i widziec jak dużo młodych ludzi chodzi na koncerty, trzeba bywać żeby wiedzieć

 13. BO SĄ ZA DARMO 😉

 14. Czy będą zniżki na kdr

 15. kino cyfrowe -a repertuar????????????????????????????????????

 16. Kup se miesięcznik “FILM” to zobaczysz jakie będą premiery. Pało !

 17. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zmiana wielkości czcionki