Włodawa czeka na nowe miejsca pracy

Dwie firmy z Wielkopolski są zainteresowane budową swoich zakładów produkcyjnych we Włodawie. Pracę w nich będzie mogło znaleźć nawet 50 osób. Przedsiębiorcy poszukiwali atrakcyjnej lokalizacji we wschodniej części Polski. Najbardziej jednak spodobało się im we Włodawie.
– Każde nowe miejsce pracy we Włodawie jest na wagę złota, dlatego bardzo się cieszę że udało się przyciągnąć inwestora do naszego miasta. Na razie nie będziemy zdradzać zbyt wiele szczegółów, żeby nie zapeszyć – tłumaczy burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński. Wiadomo jednak, że są to firmy zajmujące się produkcją opakowań.


Na ostatniej sesji miejscy radni przyjęli uchwałę dotyczącą wydzierżawienia inwestorom dwóch działek zlokalizowanych w przemysłowej części miasta. Dzierżawa ma objąć okres wieloletni. Miasto nie chce sprzedawać tych działek, by zachować kontrolę nad tym co może tam ewentualnie powstać. Dodatkowo opłata z tytułu dzierżawy zapewni regularne wpływy do budżetu.
– Oczywiste jest, ze zakłady nie powstaną z dnia na dzień. Przygotowanie i realizacja inwestycji potrwa około roku. Najważniejsze jednak, że zrobiliśmy pierwszy krok. Nasze działania zaczynają przynosić pierwsze efekty. Będziemy dalej zachęcać przedsiębiorców do inwestowania we Włodawie i tworzenia nowych miejsc pracy – dodaje Muszyński.

Źródło – Polesie24.pl

1 Komentarz do "Włodawa czeka na nowe miejsca pracy"

 1. Czy to prawda, że ta firma nie ma jeszcze przyznanej dotacji z UE na budowę?

 2. Firma ma tyle kasy że niepotrzbna im dotacja.

 3. ” Powstanie zakładu zależy m.in. od środków unijnych, o które firma się stara…” pisze Nowy Tydzień. Nakłamali? 😉

 4. Czy powazna firma buduje zaklad na dzierzawionym terenie?! Kolejna wrzutka panie wodzireju, baw sie pan dalej, nie omamiaj narodu.

 5. hahahahaha,franczesko wybudował szklarnie, a jego uczeń będzie budował fabrykę opakowań. Czyżby przewodniczący SLD miał mieszkańców Włodawy za idiotów, którzy nie potrafią dostrzec, ze przez dwa lata nic nie zrobił? Dotychczasowe jego działania pokazują, ze on naprawdę nie ma o niczym pojęcia i myśli, że powołując rady będzie rządził miastem do emerytury. Dwa lata zostały już zmarnowane i nie zapowiada się na poprawę, a środki zewnętrzne uciekają. A może coś wiadomo o sztandarowym haśle specjalna strefa ekonomiczna we Włodawie, na jakim ten projekt jest etapie?

 6. O jakie ujadanie bo nie daj boże się jeszcze uda. Ale obiektywnie patrząc poprzednicy budowali markeciki i chodnik a rozwalali fabryki /tartak/ i ludzie tego szybko nie zapomną. Inwestorom powodzenia należy życzyć, żeby ich nie zagryzła opozycja a Radzie Miasta szacunek wielki za to że chcą wspierać takie inicjatywy

 7. A czyż przypadkiem sławetny manager popularnie zwanym wodzirejem nie dostał propozycji w czasie bycia radnym, by został prezesem i podjął się rozwoju tartaku i nie skorzystał z tego? Śledząc jego dotychczasowe osiągnięcia to nie ma co się dziwić, że już w jego kompetencje z wyborczych plakatów zwątpili najbliżsi mu współpracownicy, skoro po dwóch latach powołuje dopiero radę seniorów.

 8. towarzysz | 1 kwietnia 2016 at 21:14 |

  Zapewne to efekt tak hucznie otworzonej Specjalnej Strefy Ekonomicznej im. wodzireja, która pod okiem swojego patrona tak prężnie działa i przyciąga nowa firmy. Następna spełniona obietnica tego wielkiego wizjonera, jego wizyta w Izraelu dostrzeżona także przez BBC dzisiaj przynosi wymierne efekty w postaci budowy nowych fabryk w obszarze SSE. Dziękujemy Ci przewodniczący.

 9. od dzisiaj dają 5 stów za darmo a ja mam pracować w jakiejś śmierdzącej fabryce? wole sobie dzieci robić z babą w domu i kasa będzie, a robota lekka łatwa, przyjemna i nie kurzy się! niech sami sobie zapier… w tych fabrykach!

 10. Co za kretyni piszą te komentarze!

 11. piszą, osoby nie mogące poradzić sobie z porażką ! darujcie sobie te komentarze, żal to czytać ….

 12. Z wodzireja i jego bajeczek to już nawet śmieją się za jego plecami najbliżsi współpracownicy, oczywiście bez Krzysia. Jednak nie ma co się temu dziwić, gdyż jedyną inwestycją w mieście jaka mu wyszła to było pozbawienie miasta 8,5 miliona złotych nie wspominając o roztrwanianiu nadwyżki budżetowej i dywidendy z MPGK.

 13. Trzeb być debilem aby inwestować na dzierżawionym terenie bo : dzierżawca nie może zapobiec dokonaniu przez wydzierżawiającego sprzedaży nieruchomości będącej przedmiotem dzierżawy. Prawo pierwokupu przysługuje po spełnieniu określonych prawem przesłanek jedynie dzierżawcom gruntów rolnych. Po wygaśnięciu stosunku dzierżawy były dzierżawca może oczywiście kupić grunt na zasadach ogólnych.
  W przypadku poniesienia przez dzierżawcę nakładów podnoszących wartość przedmiotu dzierżawy – po zakończeniu umowy przysługuje mu wobec właściciela rzeczy roszczenie o zwrot nakładów, podlegające kognicji sądu cywilnego, w sprawach zasadności roszczenia i wysokości dochodzonej kwoty. Należy zaznaczyć, że wszelkie budynki i inne urządzenia trwale z gruntem związane, a także drzewa i krzewy, które dzierżawca posadził na dzierżawionym gruncie, stają się częściami składowymi gruntu i są własnością jego właściciela.

 14. Trzeba być debilem, żeby negować tą inwestycję. Zamiast cieszyć się, że ktoś chce u nas zainwestować, to najlepiej wyzwać od debili wszystkich i wszystko. Jeszcze zadzwońcie do tej firmy i im powiedzcie, że was tu nie chcemy, bo niedaj Boże wodzirejowi wyjdzie coś co nikomu się dotychczas nie udało. Włodawo obudź się,

 15. Tylko debil nie zauważy, że to grubymi nićmi szyte ….

 16. A Wiewiorki donosza o zmianach na stolkach w urzedzie. Znow bedzie polewne hahahaha wesolo.

 17. A co z pania od promocji? Szukamy? Niezly deal!

 18. Może burmistrz chętnie by sprzedał ziemię, a inwestor chętnie by ją kupił, ale poczytał komentarze na Elbi i pomyślał: “NIE KUPIĘ TU ZIEMI!(przynajmniej na razie) Burmistrza mają super, ale czy znajdę 50 sensownych pracowników w tym mieście?” Jednak ja wiem, że Włodawa to wspaniałe miasto fantastycznych ludzi, a ci co tak piszą niech lepiej jadą do Warszawy maszerować za Prezesem Polski i jego sensownymi pomysłami.

 19. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zmiana wielkości czcionki