Wizyta delegacji powiatu i miasta w Brześciu

Starosta – Andrzej Romańczuk i burmistrz Wiesław Muszyński wraz z grupą włodawskich przedsiębiorców byli gośćmi międzynarodowych targów w Brześciu na Białorusi.

Owocem wizyty było m.in. podpisanie przez powiat umowy o współpracy promocyjno-turystycznej z Brest-Intourist – największą w Brześciu organizacją turystyczną.

(11-12 kwietnia) Dwudniowa wizyta na zaproszenie samorządowych władz białoruskich miała na celu poszerzenie kontaktów oraz nawiązanie ściślejszej współpracy, zwłaszcza w dziedzinie turystycznej i promocyjnej. Pierwszego dnia wizyty, poza obecnością na międzynarodowych targach gospodarczych, włodawska delegacja miała możliwość zapoznania się z pracą największej na Białorusi firmy informatycznej Epol Soft. Zatrudnia ona ponad 200 osób, w większości programistów, którzy, m.in. we współpracy ze szwedzkim Ericssonem, importują swoje usługi na cały świat. Tego dnia włodawianie także mieli okazję zwiedzić unikatowe muzeum parowozów. Natomiast podczas oficjalnej kolacji – starosta z burmistrzem – wymienili swoje doświadczenia i oczekiwania z gubernatorem obwodu brzeskiego i innymi wysokimi przedstawicielami administracji białoruskiej. W tych rozmowach uczestniczył m.in. wicemarszałek województwa lubelskiego – Dariusz Stefaniuk.

Następnego dnia strona białoruska zaprezentowała metody i warsztat pracy potentata w dziedzinie produkcji kuchenek gazowych, indukcyjnych i mikrofalówek – firmy Gefest-Technika. Ten zakład, bazujący na skomputeryzowanej linii produkcyjnej w większości zachodniej produkcji, zatrudnia w sumie ponad 3 tys. pracowników. Zwieńczeniem wizyty było podpisanie przez starostę umowy o stałej współpracy z Brest-Intorist. Współpraca ta ma polegać m.in. na wzajemnej wymianie doświadczeń promocji produktów turystycznych i kulturalnych, pomocy przy organizacji partnerstwa turystycznego. Jednym z pierwszych pomysłów w ramach tej umowy ma być wspólny rajd rowerowy z okazji obchodów 1000-lecia Brześcia we wrześniu br.

– To była wyjątkowo owocna wizyta – mówi A. Romańczuk. – Co ważne nasza delegacja składała się także z przedstawicieli lokalnego biznesu, którzy nawiązali już pierwsze, miejmy nadzieję, ważne kontakty. Strona białoruska podkreśliła, że bardzo ważne jest dla niej partnerstwo z powiatem włodawskim. Szczególnie widzą oni naszą rolę w rozwoju turystyki. Jestem przekonany, że to był doskonały początek nowej jakości w naszych bilateralnych stosunkach.

1 Komentarz do "Wizyta delegacji powiatu i miasta w Brześciu"

 1. A już się ucieszyłem, że podjęto rozmowy na temat przejścia granicznego Włodawa-Tomaszówka. Nic podobnego, nastąpiło rozczarowanie była to tylko turystyczna wyprawa grupy kolegów.

 2. Darmowa imprezka dla tzw “VIP-ów” włodawskich.

 3. A jednak Pani Agata Fisz pracuje we Włodawskiej spółce MPGK !!!
  A tak się tłumaczył, zapewniał, że to nie prawda.
  Głosujcie dalej na czerwona pajęczynę.

 4. Ręka rękę myje.

 5. Łązy Nas Koryto | 16 kwietnia 2019 at 21:22 |

  Informujemy, że Agatka jest wybitnym menadżerem i mając na uwadze dynamiczny rozwój naszej spółki zdecydowaliśmy się ją zatrudnić, by rozwój był jeszcze dynamiczniejszy, a miasto rosło w siłę.

 6. Tylko dlaczego za nasze pieniądze?

 7. Czytelniczka | 19 kwietnia 2019 at 12:28 |

  A teraz zaprosić gości z Brześcia do Włodawy, niech przejadą się betonówką. Żenada, hańba i wstyd to mało powiedziane

  • Zadzwoń do władzy województwa. Może pani Mazurek pomoże przekonać kolegów z PiS do remontu betonowki

 8. Muszyński nie pie dol wierszy .bo dziś nie pierwszy.

  • A co to jest twój wafel że po nazwisku do niego piszesz? Kultury trochę tym bardziej że święta dzisiaj.

 9. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zmiana wielkości czcionki