Widzisz zagrożenie – zareaguj i odwiedź Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa w województwie lubelskim funkcjonuje od 14 września ubiegłego roku. Od tego momentu mieszkańcy naszego powiatu mogą na bieżąco informować Policję o zagrożeniach występujących w danym rejonie. Dzięki takiej współpracy wspólnie możemy wpływać na bezpieczeństwo w powiecie włodawskim. Dziękujemy i zachęcamy do dalszego korzystania z tego narzędzia.

14 września 2016 roku w województwie lubelskim zostało uruchomione nowe narzędzie informatyczne – Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Od tego dnia każdy mieszkaniec regionu może sam zadbać o bezpieczeństwo, zareagować na zagrożenia i podzielić się swoimi spostrzeżeniami. Można też sprawdzić czy w jego okolicy zamieszkania jest bezpiecznie. Na mapie znajdują się informacje dotyczące wybranych kategorii przestępstw, a także zagrożeń w ruchu drogowym.

Od poczatku funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa na terenie powiatu włodawskiego zostało wprowadzonych 155 zgłoszeń, z tego 68 zostało potwierdzonych. Największa ilość zgłoszeń dotyczy bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a konkretnie przekraczania dozwolonej prędkości. Łącznie w tej kategorii wpłynęło aż ponad 60 zgłoszeń, z czego 35 zostało zostało potwierdzonych. Przykładem takiego potwierdzonego zgłoszenia była informacja naniesiona na mapę wzkazująca na przekaczanie prędkości w m. Suszno. W trakcie weryfikacji policjanci ujawnili w tym miejscu ponad 10 wykroczeń właśnie związanych z przekraczaniem dozwolonej prędkości, a ponadto zatrzymali prawo jazdy mieszkańcowi gm. Włodawa, który pędził w terenie zabudowanym z prędkością 104 km/h. Kolejne częste zgłoszenia w zakresie ruchu drogowego to nieprawidłowe parkowanie. Otrzymaliśmy 19 takich zgłoszeń, z czego 10 zostało potwierdzonych. Wiele zgłoszeń – 55 dotyczyło spożywania alkoholu w miejscu niedozwolonym – 37 zostało niepotwierdzonych. Pozostałe zgłoszenia dotyczyły m. in.: miejsc grupowania się nieletnich, zwierząt na drodze, złej organizacji ruchu drogowego, żebractwa, niewłaściwej infrastruktury drogowej, niszczenia zieleni, aktów wandalizmu czy nielegalnych rajdów samochodowych.

Warto przypomnieć, że za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa każdy może przekazywać informacje o zagrożeniach występujących w jego okolicy. Następnie te sygnały są przez Policję weryfikowane. Jeśli zagrożenie zostanie potwierdzone, Policja wprowadzi je wprost na mapę. Dzięki temu rozwiązaniu na mapach mogą znaleźć się szczegółowe informacje dotyczace także niższych szczebli podziału terytorialnego, takich jak np. osiedli.

Podczas korzystania z mapy należy jednak pamiętać, że
 nie służy ona do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112, 997. 
Prosimy o odpowiedzialne korzystanie z aplikacji.
 Każde naniesione na mapę zagrożenie wywoła odpowiednią reakcję Policji.

E.T.

1 komentarz "Widzisz zagrożenie – zareaguj i odwiedź Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa"

  1. I delight in the information on your web
    sites. thnx. http://weddingplanner-net.com/members/jumbotub8/activity/176085/

  2. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zmiana wielkości czcionki