WEZWAŁ POLICJĘ – DOSTAŁ MANDAT

Nietypową interwencję przeprowadzili policjanci po zgłoszeniu od mieszkańca Włodawy, który twierdził, że chce się oddać w ręce stróżów prawa, bo jest poszukiwany. Okazało się to nieprawdą więc mieszkaniec Włodawy za kratki nie trafił, ale za niepotrzebną interwencję został ukarany mandatem.

Wczoraj około godziny 17 dyżurny włodawskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że mieszkaniec Włodawy „chce się oddać w ręce stróżów prawa”, ponieważ jest osobą poszukiwaną. Mundurowi zostali skierowani na miejsce i po sprawdzeniu w systemach ustalili, że zgłaszający nie jest poszukiwany przez organy ścigania. Funkcjonariusze za wywołanie bezpodstawnej interwencji Policji zastosowali wobec niego postępowanie mandatowe.

Pamiętajmy!

Przed wybraniem numeru alarmowego warto zastanowić się czy sprawa, którą zgłaszamy, wymaga interwencji Policji. Musimy pamiętać o tym, że w momencie, kiedy blokujemy linię alarmową, ktoś inny może potrzebować pilnie pomocy! Niedopuszczalne jest dzwonienie pod numer alarmowy dla żartu, bo każde bezpodstawne wezwanie Policji, może doprowadzić do sytuacji, w której narażone zostanie zdrowie lub życie innej osoby.

Przypominamy, że za wywołanie niepotrzebnej czynności poprzez fałszywe zgłoszenie grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny do 1500 zł.

Sierżant sztabowy Elwira Tadyniewicz
KPP Włodawa