Wernisaż prac Andrzeja Bielińskiego w bibliotece

Miejska Biblioteka Publiczna we Włodawie zaprasza na otwarcie wystawy prac Andrzeja Bielińskiego, który odbędzie się 10 lutego o godz. 16.00 – Galeria Na Poddaszu MBP Włodawa, ul. Przechodnia 13.

Andrzej Bieliński był nazywany w pewnych kręgach twórców i artystów „Michałem Aniołem od drewna”.  Materiał ten upodobał sobie najbardziej ze wszystkich materiałów rzeźbiarskich. Andrzej dążył do perfekcji w swoich rzeźbach, aby osiągnąć zamierzony efekt, pracował nad nimi po kilkanaście godzin dziennie. Głównym tematem prac Andrzeja była zmysłowa, piękna emanująca ciałem „Kobieta”.

Motyw ten powtarzał często w malarstwie i rysunku. Świetnie opanował warsztat malarski, malował akty, kopiował znane obrazy polskich artystów jak: „Zatruta studnia z chimerą”, Jacka Malczewskiego.

W prezentowanym na wystawie cyku rysunków autor roztacza mroczną wizję świata. Opowiada o zagrożeniu, czyhającym na każdego człowieka. Próbuje nawiązać narrację z osobą oglądającą te prace. Ostrzec przed czymś, co jest nieuchronne. Jego rysunki z silnie odczuwalnym napięciem emocjonalnym mówią o walce zła z dobrem, mówią o bólu, trwodze i strachu.

MBP Włodawa

Zmiana wielkości czcionki