W nowy rok szkolny z nowym boiskiem

Już od września uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 we Włodawie będą mogli cieszyć się z nowego boiska. Stary, popękany asfalt zastąpił kompleks boisk z czterotorową bieżnia i torem do skoku w dal. Stare asfaltowe boisko przy SP 2 w końcu przestało straszyć. Projekt, który włodawski ratusz zgłosił do rządowego programu „Rozwój kultury fizycznej” uzyskał dofinansowanie w wysokości 518 500 zł. Prace remontowe ruszyły jeszcze w ubiegłym roku tak by już we wrześniu boisko mogło zostać oddane do użytku.


– Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 długo musieli czekać na boisko z prawdziwego zdarzenia. Jak tylko objąłem funkcję burmistrza postanowiłem, że wykorzystamy każdą okazję aby w miejsce boiska z popękanym asfaltem powstał nowy obiekt sportowy. Nasze starania się opłaciły i już od początku nowego roku szkolnego uczniowie będą mogli bezpiecznie ćwiczyć. – mówi burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński.
W ramach zakończonego właśnie projektu powstał kompleks boisk na którym można grać w piłkę ręczną, nożną, siatkówkę, koszykówkę i tenisa ziemnego. Powstała również czterotorowa bieżnia o długości 60 metrów i tor do skoku w dal. Cały teren został ogrodzony i oświetlony.

UM Włodawa

1 Komentarz do "W nowy rok szkolny z nowym boiskiem"

 1. Fajnie, ale pchanie kasy w szkołę, która już za kilka lat będzie stała pusta to nie do końca najlepszy pomysł. Demografia jest nieubłagana. Przez dwie dekady pchano kasę w budynek Gimnazjum, żeby jednym dekretem miłościwie nam panującego Jarosława wszystko jak psu w …. szkoda trochę naszej kasy. Zwłaszcza, że trójka się sypie

 2. Nie masz racji. Szybciej w tym mieście trójkę zamkną niż 2. Budynek jest mniejszy a wiadomo że łatwiej taki utrzymać. Po tej nieszczęsnej reformie uczniów w 2 nie zabraknie, może się okazać że i rozbudowa szkoły będzie potrzebna.

 3. W sensie rozbudować szkołę jak dwie większe stoją puste? Trochę głupio

 4. Brawo Panie Burmistrzu. SP nr 2 to tradycja i duma wielu pokoleń wychowanych w niej włodawian (to również moja szkoła). Nareszcie mamy włodarza który inwestuje i upiększa nasze miasto. Brawo, brawo, brawo.

 5. Trójka się sypie bo ma beznadziejnego dyrektora. Szkoła jest tak niezadbana że powinni go zwolnić.

 6. Janusz konkrety odnośnie upiększania miasta, bo jakoś tego nie widać.Dobrze, że starostwo remontuje ulice w mieście, to przynajmniej mieszkańcy oszczędzą na remoncie zawieszeń.

 7. Starostwo remontuje ulice bo 50% dorzuciło miasto. Samo starostwo groszem nie śmierdzi.

 8. Miasto zrobiło Reymonta, wiem bo tam mieszkam. Zaj*bicie wygląda teraz.

 9. Widać Krzysio wcześnie przyszedł do pracy, by jeszcze zdążyć napisać dwa komentarze przed wyjazdem ze swoim chlebodawcą na Ukrainę. Takiemu to się powodzi, imprezki, wyjazdy, a efektów zero.

 10. “xz” możesz sobie pluć na forum, a i tak Burmistrzem nie zostaniesz.

  • Jak obecy burmistrz byl przedstawicielem handlowym to xz tez moze

   • xz tez bywa na kresach utraconych bo miasto aż chuczy jak się zataczal na moscie w zberezu i slinil na kazda banderowke jaka zobaczyl

  • Oho I takich żlebów przyjmują do Słyżby Celnej? Nie dość, że ksenofob w dodatku analfabeta.

 11. co to za krzysio?

 12. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zmiana wielkości czcionki