W chłodne dni i noce nie bądźmy obojętni wobec drugiego człowieka

Włodawscy dzielnicowi kontrolują pustostany, parki, altany ogrodowe i inne miejsca, gdzie osoby bezdomne szukają schronienia przed zimnem. W tym szczególnym okresie należy pamiętać o osobach starszych, samotnie mieszkających. Warto zainteresować się czy nie przebywają w warunkach zagrażających ich życiu. Nie bądźmy obojętni wobec drugiego człowieka.

Panujące temperatury powietrza zarówno w dzień jak i w nocy sprawiają, że życie i zdrowie osób które nie mają dachu nad głową, jest realnie zagrożone. Przebywając na dworze w takich warunkach, osoby te narażają się na szybkie wychłodzenie organizmu, a w konsekwencji nawet śmierć.

Dlatego dzielnicowi powiatu włodawskiego kontrolują pustostany, altany ogrodowe, parki i inne miejsca, w których mogą przebywać osoby bezdomne. Ponadto funkcjonariusze w rozmowie z bezdomnymi informują o możliwości skorzystania z noclegowni oraz wskazują miejsca, gdzie mogą otrzymać bezpłatnie żywność.

Nie przechodźmy obojętnie obok takich osób! Wystarczy tylko chwila, żeby wezwać pomoc. Funkcjonariusze reagują na każde zgłoszenie i niekiedy to właśnie Twój telefon może zadecydować o czyimś życiu. W tym trudnym okresie nie zapomnijmy o osobach samotnie zamieszkujących. Warto zainteresować się, w jakich warunkach żyje sąsiad i czy nic nie zagraża jego życiu bądź zdrowiu. Policjanci identyfikując taką osobę rozmawiają z nią o możliwościach i zakresie udzielenia im pomocy, a także niezwłocznie przekazują informację do ośrodka pomocy społecznej.

Jeśli zauważysz sytuację, w której zagrożone może być życie lub zdrowie człowieka zadzwoń na numer 112.

K.ZP

Zmiana wielkości czcionki