Umowa na dofinansowanie miejskiej ciepłowni podpisana!

W obecności Wiceprezesa Rady Ministrów i Ministra Aktywów Państwowych Pana Jacka Sasina oraz Burmistrza Włodawy podpisano umowę na dofinansowanie modernizacji miejskiej ciepłowni.

Sygnatariuszami umowy byli Zastępca Prezesa Zarządu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Pan Artur Michalski i Prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej Pan Huber Ratkiewicz.

Na mocy podpisanej umowy do Włodawy trafi ponad 14,5 mln zł. To historyczne wydarzenie w historii włodawskiego MPGK. Środki przeznaczone zostaną na realizację projektu „Modernizacja źródła ciepła z wykorzystaniem OZE w MPGK Włodawa”.

Projekt „Modernizacja źródła ciepła z wykorzystaniem OZE w MPGK Włodawa” zakłada wymianę kotłów węglowych o mocy 15 MW w Zakładzie Energetyki Cieplnej na źródła ciepła wykorzystujące paliwo odnawialne, z którego emisja CO2 uznawana jest jako zerowa. Efektem realizacji tego zadania powinno być wyjście z obowiązku zakupu niezwykle kosztownych uprawnień do emisji CO2, a w rezultacie obniżenie opłat za dostawę ciepła dla mieszkańców. Projekt zakłada zmniejszenie emisyjności oraz poprawę jakości powietrza, co przyczyni się do wzrostu poziomu życia mieszkańców i stanu środowiska we Włodawie.

UM Włodawa

1 Komentarz do "Umowa na dofinansowanie miejskiej ciepłowni podpisana!"

  1. Wiesiu to jednak potrafi załatwić. Pojedzie pogada kulturalnie i się opłaciło. Brawo!

  2. a starosta postara się o KOMIN NIEMIECKI, tak jak respiratory ..niemieckie kominy to przecież dobra jakość historyczna….

  3. Pan Starosta niech lepiej się dzieje roboty weźmie i dziecięcy otworzy! Tego nie darujemy!

    • Wiesiek dałbyś spokój przy niedzieli. Przed momentem jadłeś wafelka od klechy a kilka chwil później już plujesz jadem. Wszyscy wiedza, że duet Holaczuk- Zańko ślini się na sama myśl o korycie ale serio możecie nas nie zadręczać swoimi wojenkami z gumofilcami z PSLu. Sam zadłużałeś szpital po korek razem z SLD I PSL więc z czystej przyzwoitości mógłbyś zachować dla siebie te żałosne jęki

  4. Ależ po co Wam ten oddział dziecięcy – przecież w Niemczech jest dużo takich oddziałów. Pozdro.

  5. Internet Telewizja Włodawa

Dodaj komentarzZmiana wielkości czcionki