Twierdził, że to nie on kierował. Miał aktywny zakaz

Wczoraj włodawscy policjanci interweniowali po zderzeniu 2 aut, do którego doszło podczas parkowania. Jeden z kierujących, 25-latek z gminy Włodawa, najpierw oddalił się z miejsca zdarzenia, a następnie wrócił ze swoja dziewczyną próbując wmówić, że to nie on kierował pojazdem. Finalnie okazało się, że mężczyzna ma aktywny zakaz, za którego złamanie odpowie przed sądem.

Wczoraj około godziny 20:00 dyżurny włodawskiej komendy otrzymał informację o zderzeniu dwóch pojazdów na parkingu pod jednym z marketów. Policjanci skierowani na miejsce wstępnie ustalili, że w zdarzeniu uczestniczyły 2 pojazdy: Fiat Stilo i Volvo, które miały zderzyć się ze sobą podczas parkowania. Jak się okazało, jeden z kierujących najpierw oddalił się z miejsca, a następnie wrócił ze swoją dziewczyną próbując wmówić, że to ona była kierowcą. Po sprawdzeniu w systemach okazało się, że 25-latek z gminy Włodawa ma aktywny zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

Policjanci będą wyjaśniać jak doszło do zderzenia pojazdów. Natomiast 25-latek odpowie za niestosowanie się do decyzji sądu. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat więzienia.

sierżant sztabowy Elwira Tadyniewicz
KPP Włodawa

Zmiana wielkości czcionki