Tragiczny sezon w Okunince

Pijackie wybryki i bójki na plaży, awantury z próbującymi zaprowadzić ład i porządek strażakami oraz brawura w wodzie. Aż trzy utonięcia, a mogło ich być znacznie więcej, gdyby pomoc nie nadeszła w porę. Tak wyglądał miniony – czarny sezon nad Jeziorem Białym.

Pod względem utonięć był to najtragiczniejszy sezon nad Jeziorem Białym od wielu lat. Życie w wodzie straciło troje wczasowiczów, w tym dwoje polaków i Białorusin. Tragedii mogło być jednak znacznie więcej. Co najmniej kilka razy strażacy i policjanci ściągali z jeziora wyczerpanych letników, którzy przecenili swoje możliwości i siły, bądź zawiódł im sprzęt pływający, którym wypuścili się na środek jeziora. Zaznaczyć jednak trzeba, że wszystkie przypadki utonięć miały miejsce poza terenem wyznaczonym do kąpieli i strzeżonym przez strażaków.

Strażacy ze Stołpna w Międzyrzecu Podlaskim, którzy zabezpieczali gminne kąpieliska w Okunince podczas minionego sezonu letniego, mieli pełne ręce roboty. Szczegółowe sprawozdanie z wykonanej pracy przedłożyli władzom samorządowym podczas ostatniej sesji.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Super Tygodnia.

1 Komentarz do "Tragiczny sezon w Okunince"

  1. Nie wiem czy jest czym się chwalić, a co do strażaków to na pewno zasłynęli z prowadzonej działalności –sprzedaży kolek dla dzieci, pomimo tego że wyznaczone kąpielisko przypominało raczej brodzik dla dzieci, dlatego wszystkie przykre zdarzenia miały miejsce poza wyznaczonym i chronionym przez strażaków brodzikiem GRATULACJE panie Wójcie.

  2. to sie powinno nazywać patolinka – bardziej obrazowo by było

  3. pływak wyborny | 20 września 2019 at 17:46 |

    ratownicy nie strażacy, wśród nich też nasi mieszkańcy.dobrze wykonali swoje zadanie i tyle. Brawo gmina włodawa. Cemenciaki do kasku tam pilnować glinianek na horodyszczu 😉

  4. Poziom godny pływaka wyborowego pilnujacego brodzika.

  5. tytuł artykułu na zamówienie. sezon ani tragiczny ani bezwypadkowy tylko tak jak inne wcześniejsze.Ratownicy działali jak trzeba.I nie trzeba zwracać uwagi jak ktoś mendzi interesownie.

  6. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zmiana wielkości czcionki