To pielęgnacja, nie zagrożenie

Specjalistyczna firma przycięła w ubiegłym tygodniu wszystkie drzewa rosnące wzdłuż ulicy Chełmskiej i al. Jana Pawła II we Włodawie. Pielęgnację zlecił Zarząd Dróg Powiatowych, odpowiadając na liczne prośby mieszkańców. Nie wszystkim to się podoba. Niektórzy twierdzą, że obcięcie konarów może zabić drzewa.

W środę (15 listopada) specjalistyczna firma, działająca na zlecenie ZDP we Włodawie, zaczęła przycinkę drzew na al. Jana Pawła II i ul. Chełmskiej. Niemal natychmiast podniósł się alarm niektórych mieszkańców oburzonych, że takie traktowanie drzew nie tylko im nie służy, ale może też je zabić.
– Zostawiono jedynie pnie i krótkie kikuty konarów. Takie traktowanie drzew może doprowadzić do ich śmierci. Proceder ten jest prowadzony systematycznie, nie omija się żadnego drzewa. Zaczęto 15 listopada. Kto wydał taką decyzję, z jakim specjalistą od drzew była konsultowana? – pyta nasza czytelniczka.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Nowego Tygodnia.

1 Komentarz do "To pielęgnacja, nie zagrożenie"

  1. Jest to bardzo często praktykowany w miastach zabieg pielęgnacyjny. Poprzez przycięcie korony drzewa ulega ono wzmocnieniu: pozostawiony pień potrafił będzie stabilniej utrzymać nową masę liści i gałęzi. Wszystko odrasta na przestrzeni 4-5 lat. Cyklicznie ma to miejsce także we Włodawie np w 2012r ul. Chełmska (dziś znowu gałęzie z koron niemal sięgają balkonów przy dużym wietrze). Pozdrawiam

  2. Bardzo dobrze ze drzewa zostały przycięte. Widoczność na drodze lepsza będzie no i moze chodnikiem da sie przejść bez parasola ochronnego od ptactwa.

  3. A gdzie mają się podziać ptaki?

  4. Kiedyś też oburzalem się widząc tak przycięte drzewa (a widywałem niejednokrotnie), ale zawsze pięknie odrastały i z czasem śladu po przycince nie było widac. Pewnie i tym razem tak będzie. Na szczęście zrobiła to zewnętrzna firma, która odpowiada za ew.błędy i szkody. Teraz przynajmniej można tam zaparkować bez planowania wizyty w myjni…

  5. Kiedyś też oburzalem się widząc tak przycięte drzewa (a widywałem niejednokrotnie), ale zawsze pięknie odrastały i z czasem śladu po przycince nie było widac. Pewnie i tym razem tak będzie. Na szczęście zrobiła to zewnętrzna firma, która odpowiada za ew.błędy i szkody. Teraz przynajmniej można tam zaparkować bez planowania wizyty w myjni

  6. mieszkanka | 4 grudnia 2017 at 07:04 |

    buhaha i odrazu czytelniczka trafiła do pana dziennikarza, grunt to dobrze zamieszać w kotle panie autorze. Drzewa trzeba przyciąć bo zasłaniają znaki drogowe, to dobra decyzja.Marny to ptak co robi we własne gniazdo.

  7. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zmiana wielkości czcionki