Terytorialsi w Różance

– Dzięki pomocy żołnierzy możemy zapewnić naszym podopiecznym godną opiekę. Bez nich nie poradzilibyśmy sobie – mówi dyrektor DPS „Senior” w Różance Andrzej Lis. Terytorialsi opiekują się pensjonariuszami, sprzątają, pomagają w kuchni.

Pomoc terytorialsów realnie odciąża personel DPS-ów, a często także uzupełnia ich braki kadrowe. – Z wojskiem mamy do czynienia od wiosny, kiedy to nawiązaliśmy współpracę z 24 batalionem lekkiej piechoty z Chełma. Ta współpraca bardzo dobrze się układa i żołnierze cały czas nas wspierają.

Wcześniej była to pomoc techniczna, przy transporcie, w kuchni. Obecnie kilku żołnierzy codziennie pomaga bezpośrednio w opiece nad mieszkańcami. Koronawirus zdziesiątkował nasz personel i dzięki tej pomocy możemy zapewnić naszym podopiecznym godną opiekę. Bez nich byśmy sobie nie poradzili – uważa dyrektor DPS „Senior” w Różance Andrzej Lis.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Nowego Tygodnia.

1 Komentarz do "Terytorialsi w Różance"

 1. Jaja jak berety TERYTORIALISCI do wynoszenie pampersów, tyle ludzi bez pracy we włodawie a ich nie stać na zatrudnienie pracowników

  • co sie dziwisz starosta i dyrektorka szpitala obiecywali otwarcie oddziału dziecięcego bodaj w październiku a tu już świeta za pasem a oddział dalej zamknięty. może czekają na gasarbeiterów z rfnów 😀

   • z tym szpitalem to jakieś jaja: oddział dziecięcy zamknięty od kilku miesięcy , chirurgia od tygodnia zamknięta i nie zapowiada się aby było normalnie – co ta baba wyprawia?

   • A co to ma wspólnego z tym artykułem?

    • to ze dps tez podlega staroscie. NIC FACET NIE POTRAFI ZROBIC!!! a ta dyrektorka tylko straszy sadam jak ktos na cos zwróci uwage

 2. Jeszcze miesiąc temu w Różance szukali wolontariuszy do pracy. Było też kilka etatów płatnych. Chętni byli bo ogłoszenie, jak szybko pojawiło się tak szybko znikło nim minął weekend. Widać łatwiej posłużyć się terytorialsem, aniżeli pracownikiem na etat.

 3. psy szczekaja karawana idzie dalej

 4. Nie martwcie się już niedługo euro szerokim strumieniem popłynie z Niemiec do szpitala i do DPS. Pozatrudniają wszystkich tych z Wisznic i tych z Różanki.

 5. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zmiana wielkości czcionki